Bingoooo 🙂 dobrej nápad 😉





akorát to má jeden nedostatek ...pak by se to muselo mezi kroužkem a bubnem utěsnit tmelem a provrtat díry přes buben aby to bylo funkční.
Ono by se ten Radkův kroužek dal vysoustruzit i s jakýmsi nosem, kterej by alespoň částečně nahradil funkci ostřikovacího kroužku.
Pokud dobře vidím tak to Radek navrhnul na šrouby pomocí vloženého ocelovéhi kruhu a ne štefty !


no ten kryt ? pokud je nový gufero, na bubnu není drážka a jezdím jen opčas tak by problém neměl být-můj názor 😉
Zdravíčko,taky jsem chtěl upravovat rozteč na 4x100 předek v poho,ale buben problém,jak píše kolega musel by se odstranit plechový kroužek zabranující pruniku oleje do brzd,navíc méně materiálu pro šteft,takže já do toho asi nejdu
Děkuji moc za skvělé nápady a pomoc😉 Radkův nápad se mi moc líbí😉 Nakonec jsem odvezl kola na převrtání kvůli možnému zpětného nasazení Apollo kol😀 Jinak doufám,že to někomu pomůže,Radkův nápad😉 Ještě jednou díky moc kluci za rady a nápady🙂
Profesionální konstruktéři snad prominou. Pokusil jsem se naznačit svoji myšlenku pouze v nějakým kreslítku. Zvenčí ještě upravit centrážní průměr. Snad je z toho pochopitelný, jak jsem to myslel. Červeně opracování bubnu a víčka, zeleně nový díl se závity v požadované rozteči.
Navíc se v bubnu dostanete do ostřikového kroužku, nebo jak se jmenuje ten plechovej límec v bubnu, kterej běhá kolem čela víka ložiska s guferem a měl by mít za úkol odvádět prosáknuvší olej ven z bubnu mimo brzdící plochu. Takže bez zásahu i do tohoto systému base to neobešlo.





Doved bych si představit tento pseudotěsnící systém nějak zlikvidovat a doufat, že gufera zůstanou těsná. Pak by se možná nechala do bubnu na opracovaný střed nalisovat vložka se závity v potřebné rozteči a v bubnu pouze vrtnout díry pro šrouby, případně z vložky něchat čouhat štefty skrz buben ven.
PS: závit není vější než 12mm🙂).
Což o to gumo, ono se to tam vejde...





Problém je, že na šteft ti stačí 10mm materiálu, které v zesíleném místě ten buben má, což je 8 závitů, pro porovnání, kolová matice má závitů jednou tolik. Druhak je materiál bubnu jiný, než předního náboje, ke bych si to lajznul spíš (tam kde se vrtá přední náboj je materiálu 16mm).





Takže netvrdím, že to nejde, že se to nevejde a že to nebude fungovat, ale taky to nemusí fungovat vždy a pořád. Raději bych upravil kolo
Podle mě by buben umístění závitu (s roztečí 4x98, maximálně 4x100) přímo pod původní šteftí tisícihran zkousnout měl a mohl (mám pak dvě soustředné kružnice s roztečí 124-136 a 104-92 co do sebe nijak nazasahujou... teoreticky - tisícihran je větší a závit je taky více než 12mm😕). Změřit to ale nepudu, garáž je nějak nedostupná🙂
Hmmm,dobrej nápad😉Díky😉 Jak nad tím moc přemýšlím tak mě spíš napadají blbosti😋
Do kola říznout závit, vytočit hliníkové zátky a natočit, překitnout, přestříknout...
No teď to vidím🙁A třeba hned vedle udělat díru a zavit? Já jen jestli jste to někdo třeba nemáte odzkoušeny😉Mám BBS E32,dali by se prevrtat,ale nechce se mi je moc tím ničit,aby tam bylo 8děr na kole🙁A zavařit nejspíš elektron střed ne hliník asi taky moc nepůjde🙁
Asi bych to uplně nedoporučoval, pro štefty jsou tam nality zesílení http://www.autobyznys.cz/www/obrazky/stredni/1110.jpg
Nebo jestli je tam třeba dost masa a drželo by to,že by se třeba udělal závit do bubnu.
Čau,mám prosbu jestli už jste někdy někdo zkoušel měnit rozteč zadního bubnu na kyvné nápravě na 4x98 bez použití podložek😉Pokud to tedy vůbec nějak takto jde,nemám buben dole,takže si Ho nedokážu představit vevnitř.Předem dík za rady😉Nechci dávat vlečku a podložky,jinak by se mi tam nevešli kola co mám🙁