Měření propustnosti skel

Jako celek je to samozžejmě nesmysl a jen další možnost jak někoho buzerovat.Čekám jak dopadne můj otec.Koupil auto na kterém jsou fólie i se zvýrazněným atestem.Ovšem nemá ani kartičku ani zápis v TP.Ze svých zkušeností z jízdy tímto vozem můžu sám za sebe prohlásit že bych to nechtěl.Ještě k tý buzeraci - kdysi jsem měl spotřebáka s nápisem na předním okně.Jednou když mě odlapily a deklovanej začal prudit tak jsem ho donutil si do auta sednout a ptám se vidíte přes ten nápis? odpověď že velmi špatně skoro vůbec.Nato jsem mu sklopil sluneční clony které nápis totálně překryli a položil otázku znova? deklovanej že nevidí nic.Na to já povídám - no vidíte a s takhle sklopenejma clonama můžu jezdit 24hodin denně 365 dní v roce a je to v pořádku. Není to náhodou nesmysl? Deklovanej pochopil že pokud mě za to voflastruje udělá ze sebe největšího debila pod sluncem.Můj argument uznal a v míru jsme se rozešli.
Protože změření mých oken je bez debat a naměřenou hodnotu neukecám. Jediný co pak můžu napadnout přestupek jako takový ve správním řízení.





Na to aby pomahači zajišťovali bezpečnost by se muselo něco dělat a to se nechce (tedy ne že bych se jim za daných podmínek extra divil), ale ať v tom případě přestanou být aktivní i jinde.
To je zbytečný se rozčilovat. V našem okolí přejeli na Vyžlovce v úterý další dítě. Samozřejmě smrťák. Tenhle rok druhý dítě, kdy jsem tam projížděl. Těžko říct, o kolika případech nevím. Ale že by si tam šli v zájmu bezpečnosti stoupnout a měřit ? To né. Neviděl jsem je tam ani jednou jedinkrát. Lepší je někde zevlovat a měřit okýnka.
Dalším argumentem je horší viditelnost v noci.


Mi to za ty tahanice nestojí. Ale základní tónování jako mají dnešní automobily vítám, protože člověka nepáli slunce.
Na erku tónovaná skla nemám a ani neplánuji. Na Galaxce mám olepené zadní dveře a prostor kufru s atestem a certifikátem a nalepeno samozřejmě odbornou firmou...





Akorát mě pobavil argument, že chybí oční kontakt 😀... Většinou, když jsem stihl navázat oční kontakt s protijedoucím řidičem, viděl jsem mu "v očích smrt" a na ten jeho vyděšený pohled dlouho nezapomenu...
Souhlas s Radkem. Argument s brýlema už mám také připravený. Blokově ze mě nedostanou ani korunu.





Na eRku nemám folie, nýbrž skla tonovaná nerezovým nástřikem ve vakuu. To vše dělané samozřejmě odbornou firmou a s atestem, a řádně zapsáno do TP. (vše před cca 10ti lety).





Měření probíhalo dneska u Delty od 13 do 15h. Zítra jsou někde v Pace (viz místní netový tisk)
Mě to celý připadá jako jedna z dalších buzeračních šaškáren, nemajících s bezpečností nic společnýho. A argument, že chybí oční kontakt, neboť do vozu není vidět mě rozesmál... Některý ksichty lepší nevidět.


Tak si nechám skla čirý a vemu si 95% zatmavený sluneční brejle... Budu vidět víc? Nebudu, ale bude vše dle zákona. Dle mě zas jen nějakej upláceč (korupčník čili lobista) mající kšeft s měřákama pomohl k takový čápovině. Nechává mě to klidným, mám na všech autech skla pouze z výroby, i když octa i fabka je maj dost tmavý. Docela by mě zajímal policejní výsledek.
Pokuta 500 za přední okna a propustnost 15,7%🙂


Odstranění lepisla jde jarovou vodou.. Jinak v Ostravě dávaj pokutu až 5OOOkč nebo odebrání TP a odtah a znova STK.
No u nás měřej trestně.... dnes jsem je loupal známýmu z Superba 🙂 je to docela vopruz, sklo musí ven a důkladně očistit od lepidla, neb se pak lepí k sametce.... tak za folie zaplatil 3x.... montáž.... pokuta ...a demontáž 🙂
nj, já to řikám furt, že seš nebezpečnej 😉 mimochodem, kde to takhle beztrestně měřej? 🙂
Tak jsem dneska nechal prověřit světelnou propustnost u Kočkolapa. Policista s nadšením zdělil výsledek, že by bylo vhodné vyměnit skla, neboť naměřené hodnoty 55% u předního (min 75) a 25% u bočních (min 70), jinak že mě v případě odchytu na silnici čeká ve správním řízení pokuta 50 tis. protože jezdit s takovýmto vozem je krajně nebezpečné.





Jelikož už takhle nebezpečně jezdím 10 let hodlám v tom pokračovat. Jediné opatření které hodlám udělat je, nalezení potřebných informací a příprava té správné výmluvy do protokolu.