RS, které jezdily nebo jezdí v běžném provozu mají TP plný výjimek. A ty je potřeba do TP dostat dnes jedině procesem přestavby vozu.


Není to nemožné, ani to žádný zákon nezakazuje. Možné je cokoli, jen to není možné dělat bez nějakého procesu legalizace, což je bohužel trochu proti srsti českého kutilského národa.


Např. v německu je tento proces jistě jednodušší, ale taky si nikdo nemůže namontovat co chce a kam chce a jezdit.


Zrovna tak schvlené díly ještě neznamenají legálnost jejich použití. Zpravidla stejně musí vozidlo projít procesem přestavby, byť se schválenými díly je rozsah zkoušek potom menší a přestavba jednodušší a levnější.


Jestli chceš, můžu ti s procesem přestavby pomoct, ozvi se mi na mail, veřejně to řešit do podrobna nebudu.
No už to opravdu nemá smysl dále rozvíjet každý má asi trochu jiný názor nicméně vím asi o 4 RS které které jezdily v sil. provozu .Dva lidi znám osobně.
To Jikka: Čemu říkáš "oficiálně jezdilo"?





Pokud tím myslíš automobilový sport tak ano, nicméně pak oficiálně jezdila i kategorie B5, nebo celá skupina B a nepředpokládám, že by někdo z nás chtěl potkat na silnici nízko letící Peugeot 205 s motorem uprostřed s náhonem 4x4 a výkonem nějakých 400 HP...





Nevím totiž o tom, že by oficiálně (pokud pominu těch několik výjimek z 80-tých let do provozu puštěných Š130RS), že by toto auto někdy jezdilo oficiálně v provozu...





Aby nevznikl dojem, že já jsem svatý, na mém autě je taky pár úprav, které nikdy nebyly oficiálně v provozu...





a dál nemá tuto debatu smysl rozvíjet, odpověď na dotaz jíž dal Radek (RST):





Prostě bez přestavby není možné auto s RS sadou protáhnout běžnou STK.
Protože bohužel zákony v ČR, stejně jako ve většině Evropy, nedávájí příliš prostoru pro zdravý lidský rozum. Jak jsem říkal, v tomhle je to např. v USA daleko lepší, nikdo tam např. takové krávoviny jako rozměr pneu a podobně neřeší. Ale to je prostě rozdíl mezi klasickým evropským a anglo-americkým právním systémem.
Já nejsem zastáncem pouštění vražd na silnici ale si myslím že pokud je to auto v perfektním stavu a má na sobě o kousek širší blatníky než má z výroby a v této úpravě oficialně jezdilo tak mevím proč by zas nemohlo.
Nechtěl jsem se do této debaty motat, protože já jsem zrovna ta "potrefená husa"





Nicméně, vždy to bude na posouzení technika na STK, pokud auto vypadá vzhledově jak má vypadat - tj. nemá na sobě navěšené "tuny" plastů a laminátů (Š130RS nebo i jiné tuningové úpravy jiných vozů) a nadmíru z něj netečou provozní tekutiny a plní ostatní parametry (světla, brzdy, (ne)koroze atd.) jsou technici ochotni ledascos tolerovat.





Samozřejmě, kdyby se měli striktně držet litery předpisů, neprojde STK (napoprve) takových 70% vozů...





Spoléhám na to, že účelem STK je dostat ze silnice vraky a nebezpečné stroje a ne být nástrojem automobilové lobby (byť jsou do toho tlačené) a pokud je zřejmé, že se jedná o leštěnku s nájezdem pár kilometrů ročně je technik ochoten něco tolerovat na rozdíl od různých "vražd" (většinou užívaných drobnými živnostníky nebo podniky, které na to tzv. "pečou", případně lidmi, kteří na jiné auto nemají, byť je zajímavé, že na jiné kratochvíle - posezení v hospodě, cigarety apod. jaksi se peníze najdou), které najedou často ročně s minimálním servisem desítky tisíc kilometrů, často mají díly karoserie přidělané drátem a poslední opravu brzd absolvovaly před deseti lety a jezdí až do úplné smrti a pak se za pár korun koupí obdobná plečka a opět jezdí než se rozpadne a mezitím musí povinně absolvovat jednou za 2 roky tu zbytečnou STK...
Jikka: "stejné podmínky" jdou v tomhle případě docílit jen dvěma způsoby - buď se to řešit nebude vůbec (toho se asi nedočkáme, pokud chceš něco podobného tak se odstěhuj buďto až za oceán a nebo naopak daleko do ruska) a nebo se to naopak bude řešit úplně striktně - což by byl taky pěkný voser. Já se teda za stav, kdy je možné "zařídit", aby technik neřešil úplné kraviny (a pustit vyloženou vraždu na silnici si už skoro nikdo nelajzne) jsem docela rád - i když bych byl samozřejmě raději, kdyby se blbiny neřešily i bez "zařizování".





Dokud jde jen o nějaké neschválené blatníky, tak bych moc nebrečel. Co jsem slyšel, tak podle nových podmínek je už vážnou vadou každý únik oleje, což je v případě škodovek docela zásadní problém - snad budou mít technici rozum.
To je pravda že bude hůř.Jenom mě hodně štve že ani v tomto směru nejsou stejné podmínky.Ja řekl muj kámoš: taková je doba pánové!!
To je správný poznatek, akorát nemá uplně perspektivní budoucnost, co se týče silničních kontrol atp. Bude jen hůř.





Nedávno jsem narazil v podstatě na LR brzdový kit (chlaďáky na duralovym náboji, brzdiče z hlíny atd) s homologací jak pro provoz tak i závody na š100-136 a cena byla vysoká, ale ne tak jak bych čekal vzhledem k legálnosti komponentů...
To jsem čekal.Jak to tak ruzně sleduji tak někdo přestavb. STK tohoto druhu udělá bez problému a jiný ne.Asi jen záleží na dostatku známostí na patřičných místech.
Původně jsem ani nechtěl reagovat, ale napíšu něco.


STK s rally sadou jsem nedělal, ale možná mě do budoucna čeká se sadou okruhovou.


Pokud je na autě provedena a schválena přestavba, nebude ani s STK problém. Schválení přestavby předchází přestavbová STK, pak je vše zapsáno do TP a na dalších STK není problém.


Laminátové rozšířené blatníky nemají žádné schválení jako díl do běžného provozu, ani jako náhradní díl namísto původních plechových, tudíž na autě nemají co dělat a z STK tě zcela oprávněně vyženou.
Zdravím.Chci se zeptat jistli někdo z Vás dělal STK s rally sadou blatníku na voze 110r a jak to proběhlo? Dík