Aha, až takový znalec úředních ekopostupů nejsem 🙁 To je v tom případě nepěkné...
Souvislost jest taková, že smogová situace se vyhlašuje vždy pro celý kraj (v dané příkladové studii Středočeský).
Třeba bydlí v Berouně a jezdí do Poděbrad přes Prahu? 🙂
Souhlas s Eminemem, když je zrovna smog, tak je většinou počasí celkově hnusné a tudíž se nikdo nikam nehrne. Ty emisní zóny jsou daleko horší svinstvo... (a i Němci na ně krutě nadávají, ale jen soukromě, protože ordnung muss sein a když je to nařízení pro dobrou věc, tak bude platit).





A nechápu souvislost Praha - Beroun - Poděbrady???
Chrobáku neboj se, pokud tuto pu někde zavedou, tak to bude u nás v Ostravě na prvním místě.


Ale většina z nás jezdí především přes sezonu a to smog není. To mě více straší různé zelené zóny, jejichž nulový přínos byl mnohokrát v Německu potvrzen.
Vzor pro starosty, kteří po takové vyhlášce touží je možné najít třeba zde:





www.mvcr.cz/odk2/soubor/mm-19-3vzor-doc
http://www.novinky.cz/domaci/285383-ve-strednich-cechach-vyhlasili-meteorologove-smogovou-situaci.html





V podstatě nedůležitá zpráva..., ale pokud si dobře pamatuji, tak jsem někde četl, že v těchto případech se za součinnosti městských vyhlášek bude omezovat vjezd "starých" vozidel do vybraných měst.





Takže jestli to již někdo dotáhli do absurdní připravenosti, tak pokud padne v Praze a Berouně mlha s eRkem se do Poděbrad nepodíváme...