Digitální stroboskopická lampa

Jo souhlas , ale jsou motory (stařičké) s menší inteligencí než vymysleli před mnoha lety v AZNP, které nemají tak nádhernou a přístupnou stupnici na nastavení předstihu na prsou.... pak je pro přesné nastavení a dynamickou kontrolu shift nezbytný....


Za mě, pokud se tím nehodláš živit 🙂 tak souhlas s Hansi
Noo,naprosty souhlas jak pise Daves!


Marty investuj do uzitecnejsich veci 🙂


Zkusenost jsem pochitil od starejch motoraru,ty mi rikal tohle nanic nepotrebuju to si zase schovej 😀DD











,
m8: až budeš ještě dál, tak zjistíš, že ohýbáním plíšků a výměnou pružinek měníš charakteristiku. A budeš muset vychytat sweet point v otáčkách 😉 Máš k dispozici číselné hodnoty předstihu na ohnuté plíšky ? 😉





Ono stejně co motor, to original a čím víc ladíš, tím víc potřebuješ individuální předstih než tabulkový. Ale jak říkám, nikomu to netlačím a kupte si co chcete. Já osobně bych si místo toho koupil 3 hevery. Ale protože 3 hevery už jsem si koupim místo něčeho jiného, podobně přínosného, koupil jsem si tentokrát Foxtoys model 130RS.
NJ, ale jak jednou začneš měnit pružinky a ohýbat plíšky, tak se bez stroba neobejdeš 😉
No, nechci nikomu tlačit svůj názor, ale praktické využití takové věci je nula. Tím spíše, když mluvíme o stařičkém karburátorovém motoru. Tam se prostě dělá předstih podle ucha na volnoběh a pak o kousek zpátky proti směru, cvaknout plynem a jet vyzkoušet. Podle mýho žádným stroboskopem nikdy nenastavíte předstih lépe. S předstihem jsem si hrál hodně, včetně modelování křivek a řízení předstihu procesorem. Proto si troufám tvrdit to co tvrdím.





Stroboskop bude dobrý v jednom případě. A sice že obsluha je neznalý antitalent. A protože to z nás nikdo není, kupte si radši model na výstavku nebo hever 🙂
Přečetl jsem si manuál na stránkách prodejce a opravdu zpoždění záblesku nemá. Já mám tuhle hračku a je tam ,,potenciometr,, respektive nad spouští je kolečko ve stejném provedení jako ladící na starých rádiích, kterým se nastavuje 0°, moc si to neumím představit na čudlík...





http://www.sincro.com/components/com_virtuemart/shop_image/product/DS88_4b3b2bfb4afbc.png
No... já osobně si myslím že právě těmi tlačítky advance nastavuješ zpoždění.... moderní stroboskopy potenciometry nemaj.... je to zastaralej analogovej přežitek 🙂 my ho máme třeba na staré KTS500
Marty zkus jiný prohlížeč, já mám vše při starém.





Co se týče stroboskopu tak nečekej od Unimaxu nějakou extra kvalitu, já mám profíka v kufříku, má to asi 3x silnější kabely,, masivní svorky, ale zas je za jinou cenu.





Konkrétně tenhle kousek nenabízí nic moc navíc od klasickýho blikátka, respektive to důležité mu chybí a to zpožďovač záblesku. Tady klasicky blikáš na stupnici, ze který odečítáš, moderní stroboskop má potenciometr na nastavování HÚ (0°, ne všechna auta mají stupnici jako škoda) a předstih se čte na display.





Za sebe bych doporučil tenhle kousek http://www.ecarstore.cz/ecarstore/eshop/12-1-DIAGNOSTIKA/0/5/3333-Stroboskopicka-lampa-s-digitalnim-motortesterem-pro-benzinove-motory-DA-3100





Ale pokud ti stačí jen obyč blikátko, tak to bude stačit, dokonce má i nějaké funkce navíc, za cenu holoty.





PS: před připojením stroba přeměřit napětí, při přepětí tyhle obyčky rády umírají...
obr2





Mimochodem netuší někdo proč je grafika diskuse takhle rozsypaná ? To je závada nebo nový inovovaný vzhled ?


Pokud je to inovace, moc se přimlouvám za návrat k původnímu odstavcovému vzhledu, tohle je naprosto nepřehledný
Ahoj Všichni,





Už dlouho nad stroboskopem uvažuju a teď když jsou vánoce na obzoru, proč si neudělat radost.


Našel jsem tenhle - s digitálním displejem - navíc do 30.11.s krásnou slevou 47,8 %


http://www.uni-max.cz/digitalni-stroboskopicka-lampa/d/





Nemáte s ním někdo zkušenost ?





Díky Martin