To už je asi lepší sehnat origo zimní pneu,ještě kamoš má ruzné gravírovačky tak ještě skusím s nim
Případně nějak navulkanizovat na bočnici to M+S, to by nemuselo být zas tak složité 😉
To už mě taky napadlo, že bych si opatřil jako zimní gumy jakýkoliv pneu, vyrobený od prosince do ledna.. To jsou přece zimní pneu jak višitý, zimnější už ani být nemohou 🙂.


Kdosi mi nedávno tvrdil, že M+S stejně není zimní guma, opravdová zimní má mít symbol "Gerlachovskýho štítu" na boku..





All Weather asi jedině vyzkoušet v praxi.. policejní kontrola, soud.. ale do toho se mi moc nechce..
danik: no, ono je to ještě vtipnější, on zákon sice definuje co je to zimní dezén, ale ukládá povinnost používát zimní pneu. A nikde se neříká, že zimní pneu je taková, která má zimní dezén. Další z řady legislativních zmetků...
.......Druhem dezénu pneumatiky se rozumí dezén letní a dezén zimní, u něhož je na bočnici pneumatiky vyznačeno označení M+S, M.S, M/S nebo MS; za zimní dezén se považuje též speciální dezén, u něhož je na bočnici pneumatiky vyznačeno označení ET, ML nebo MPT.











Takto mluví zákon - předpokládám, že pokud nebude na pneumatice jedno z výše uvedených označení, můžou ti uložit pokutu za nepoužívání zimních pneu.
RST: Právě že možná ne, což jsem se taky snažil naznačit 🙂 Koukal jsem do té vyhlášky o schvalování technické způsobilosti a tam je uvedeno, že zimní guma musí mít M+S. Takže all weather jedině jako letní...
...a hlavne,keď niekoho ťukneš,čo povie poisťovňa...
Tom: ale pozor, to co píšeme znamená, že pokud tě chytí v zimě policajti, s argumentací "jsou celoroční" nejspíš neuspěješ.
Taky mám názor že by mohlo jít o celoročky.Dám na auto a uvidíme.Jinak dík za Vaše názory
Shop😀ragon jo,já reagoval na toho, co tvrdí, že existovyly pouze celoroční, což není pravda.


A pak píšu, že i když nemá m+s, ale možná All weather, je i podle zákona možná použitelná. Píšu možná, protože zrovna zákon nemám, a nemůžu si to na 100% ověřit.
RST: Dragon to myslel asi tak, že vzhledem k tomu, že OR34 nenese označení M+S, nedá se dle zákona č. 361/2000 Sb. považovat za zimní pneumatiku, byť se fakticky jedná o celoroční gumu.
Neboli iba celoročné.


Byly normálně i zimní gumy, i když se trochu lišily od dnešních.


OR34 byly opravdu celoroční, myslím, že není nutno jen označení M+S, ale třeba i All weather, neboli na všechno počasí a to zrovna na OR34 myslím je.
Presne tak,v dobe keď sa vyrábala,boli hádam iba celoročné.
Dle zákona letní, jelikož nemá označení M+S. Jinak je to normálně celoroční guma.
Dobrý pánové.Je pneu or 34 celoroční nebo jen letní??Co Vy na to?