Jak řešíte těsnění vík poloos

Pro doplnění a vyčištění komentářů - přenos od článku o srazu sem:





25.2.2013 - Čapoun


RST kolem mrkve v komínku ložiska spojky to na stoprocent neteče tam se gufero měnilo minulý rok současně se spojkou.


viz :


http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1915855710285&set=a.1818293151282.82646.1658747836&type=3&theater





Ale totálně v hajzlu budou prachovky a vymačkaný jsou víka poloos. Teďkon v půce Března pokud bude trochu normální počasí tak to s Lukášem z revidujem a pořešíme.





Ještě jenom takový dotaz z kategorije D.Zda lepit silikonem víka poloos a nebo klasický těsnění? Kdo to jak má?








----------------------------------------------------------------------





25.2.2013 - RST


Nevím, kudy se ti tolik oleje ztrácí, ale gugera jsou v převodovce pokud vím 2 - kolem mrkve v komínku ložiska spojky a u táhla řazení. Ani jedním snad nemůže mizet tolik oleje. Nemáš spíš prasklou manžetu na polose, nebo povolený víka poloos? Nebo celkově převodovku nějak rozklíženou a teče mezi půlkama?








----------------------------------------------------------------------


M8 zatím se ještě registrovat nebudu 🙂


Doma už jsem to nadhodil že by jsme si mohli udělat s mojí skoro ženou Ivuškou si pěknej vílet.


chtěl bych jet Superstrojem. Auto sice není v dobrý kondici musím na něm vyřešit to řízení který je úplně na srač... Je tam v háji pomocný čep řízení spojovačka je taky vymlácená a svislý čepy. Současně s tím bych chtěl vyměnit i tlumiče.


Na ten předek v podstatě skoro všechny díly mám. Takže tam to je OK.


Ale druhej problém je tekoucí převodovka a to tak že značně. Musím někde koupit na ni gufera atd a rozhodit ji. Na cestu na HG a zpět jsem dolejval 2 litry převoďáku , jeden litr tam a druhej při cestě nazpátek.A to je fakt špatně.
Jo a ještě, základem jsou potom nové manžety poloos a přiměřené, ne na hulváta, utažení páskami. Pozornost si zaslouží i dosedací plocha na rukávu poloosy. Dobře očistit a zahladit. Osvědčilo se mi styčné plochy manžet před snýtováním máznout chemoprénem. Pokud nemáš k disposici nýtovačku, tak ppoužij místo nýtků šroubky a z obou stran dostatečně velké podložky. Poučka o dotažení s citem platí i zde.
Jak už bylo napsáno, než se budeš zabývat čím to utěsnit, najdi nejdříve příčinu toho mrakotřasného úniku oleje. Pokud to neteče přímo mezi půlkami skříně, tak dosedací plochy plechových vík poloos zarovnat, zaklepat, očistit a vymezit vůli papírovým těsněním. To co je pod litinovými víky nech být, nebo si rozhodíš vůle v diferenciálu. Těsnění pod plechová víka papír a klidně máznout slaboučkou vrstvičkou červeného tmelu na motory.





Jinak vůle na kývání poloosy by měla být taková, že jde spíše ztuha. Při namontovaném bubnu a sundaném kole by měla poloosa držet sama v jakékoli poloze a dolů by měla jít až po nepatrném vyvinutí tlaku rukou.
Podstatné je také v jakém stavu jsou plechové víka poloos. Upevňovací matky v místě kolem otvorů šroubů trochu vymáčknou plech směrem k převodovce. Je dobré okolí otvorů zaklepnout zpět tak aby byla dosedací plocha plechového víka rovná. Pohud to neuděláš budeš mít i bez papírového těsnění velkou vůli na "nohavici" poloosy a i to utěsnění se ti nemusí povést na 100%.
4 ks papírového tešnění (2 na každé straně) + červený silikon na motory. z nohavic nekápne
Loctite 574





Diferák jsem nastavil s ohledem na to, že tam nemám papír a nohavice má bez papíru menší vůli, stejně jsou za ty léta všechny vyběhané.
Dával jsem papírové těsnění + máznutí silikonem. Venkovní plechové víko jsem potřeboval trochu více vůle takže nakonec 2xpapírové těsnění slepené tenounlinkou vrstvičkou silikonu + obě strany taky trochu mázlé - opravdu jen malinko! nééé milimetrové vrstvy apod... Funguje to super, i když mi nejde zařídit aby z toho neukáplo časem trochu oleje...
Silikon na motory + papírové těsnění na vymezení vůle.
Vnitřní (pod litinové víko) určitě papír, bez něj si rozhodíš vymezení diferáku a ven papír přijít musí, protože tím zase nastavuješ vůli nohavice. Nicméně máznout silikonem proč ne...
Ja som dával silikon aj papierové tesnenie. Tesnenie už aj kvoli tomu, aby mala nohavica vôľu medzi plechovým víkom a víkom ložiska. Problémy som nemal.
Přesouvám dotaz do diskuze 🙂


Ne teď vážně lepíte víka poloos silikonem na motory a nebo používáte klasický těsnění.


Odpověd že to lepíte dobovím hermetikem nechci slyšet 🙂