S tím "nepatrným vývojem" bych byl opatrný. Pokrok ve směsi a konstrukci pneu je naopak veliký. Pneumatiky musely držet krok s nároky motorismu a to znamená, že se dnes indexují až na rychlosti větší jak 300km/h. K tomu máš zimní/letní,celoroční, runflaty, fuelsavery,osobní, závodní a jako završení současného vývoje EU štítky 😀


A tohle video o aquaplaningu je k sežrání http://www.youtube.com/watch?v=pV9DKTzB8dE
Proč? Protože vzduch není uplně těžkej... Neodpružený hmoty a tak 🙂)).
Zabarvovací gumy mám na kole, asi žádná novinka, jen to zvyšuje cenu🙂


Jinak proč se gumy neplní něčím jiným než plynem, že by hmotnost?
V podstatě části, které během těch 100 let utrpěli pouze nepatrný vývoj.


Pneu které se zbarví podle opotřebení


http://www.auto.cz/pneumatika-discolor-tyre-barvou-ukaze-opotrebovani-72220


Za mě - proč ne. Jednoduché, účinné.





Již před xx lety představený nápad "konečně" možná v běžné produkci


http://www.auto.cz/prvni-pneumatiky-vzduchu-jiz-pristi-rok-73667


Boční pohled děsný, 100% nepraktický (bude to plné bordelu který z toho bude následně létat), ale pokud se tomu udělají plné bočnice proč ne. Do dneška jsem nepochopil, proč se stále používá jako náplň stlačený plyn, který je náchylný k únikům a nenahradí se např. nějakou "inteligentní" pružnou pěnou či jinou "ovladatelnou" náplní (viz tlumiče).