23. leden 2009

1972 Dezolát

Rubrika: Přestavby a renovace, Přečteno: 9680×, Komentářů: 24, Líbí se Autor: mkupe
Název článku mluví za všechno

V létě projevil strýc přání, že by si také rád pořídil eRko. Doma má nějakých třicet let odhlášenou stovku, a že by ji jako přestavěl na eRko. Protože jsem potřeboval místo pro další kousek, co jsme s Myschakem dovezli, slovo dalo slovo a dohodli jsme se, že si strýc pro auto na konci prázdnin přijede. Měl jsem jednu podmínku, pokud v autě bude eRkovej motor, motor si nechám.

Proběhla očista a rozborka motoru:

Z motoru se vyklubalo eRko a podle vrchu vypadá, že by mohl být v dobré kondici.

Blížil se termín předání a telefon, že si celou věc rozmyslel, a tak z obchodu sešlo. Co teď. Auto znovu uložit nebo..., když už jsem se jednou rozhodl, že ho prodám, tak ho prodám.

Dal jsem inzerát a čekal. Komunikace s některými zájemci, je kapitola sama pro sebe, přišlo mi, že čím nižší prodejní cena, tím "kvalitnější" zájemce. Zájemce typu "kolik jsem ochoten slevit", když auto ještě ani neviděl jsem automaticky házel do koše. Zvláště na zájemce ze severní Moravy jsem začal být alergickej, vydrželi si povídat dlouhé minuty, ujišťovali jak si pro auto ve smluveném termínu přijedou a nic...

Ale nakonec to zachránil moravák, Kuba. Přijel a odvezl.

Podle nového majitele se karoserie bude opravovat. No uvidíme, doufám, že mu odhodlání a nadšení vydrží až do konce.

Na první pohled ničím zajímavé a zbědované torzo kupátka...

Inzerát se snímky tohoto vozu před koncem minulého roku brázdil většinu veteránských inzercí ale cena, vzdálenost a stav ničím nezaujal.

Na začátku roku, se ale situace změnila, prodávající slevil a nabídnul, že vůz prodá i bez dokladů. A tak se v našich hlavách zrodil nápad pořídit něco do zásoby.

Myschak se tedy vydal na obhlídku, má to do Břeclavi přece jen blíž a že se uvidí.

A vidělo se, z vozu se nakonec vyklubal rok výroby 72, s absencí mřížek na "C" sloupkách ale již se širokým "B" sloupkem a s ukotvením pásů tamtéž (z výrobní linky pravděpodobně vůz sjel se sníženým hrdlem na předním blatníku, s dvouokem, a širokou lištou s rakvičkou, dále s nerezovou mřížkou na zadním čele a s "Káčky" na blatníkách).

Poučeni z předchozích adrenalinových přeprav po vlastní ose, jsme tentokrát zvolili všední způsob dopravy na vleku. K vozu jsme navíc dostali pár nových dílů (chrom.poklice + mezikruží, přední směrovky, kryt zadního světla a osvětlení spz!!), tento bonus prakticky přerostl v přepočtu na současný kurs hodnoty vyjmenovaných dílů na internetových aukcích pořizovací náklady vozu:-))

Vůz je prakticky komletní, i když to tak na první pohled nevypadá...

Co napsat závěrem, vůz se nyní uloží a uvidí se, zda skončí jako zdroj náhradních dílů, nebo se dočká renovace...


Rubrika: Přestavby a renovace, Přečteno: 9680×, Komentářů: 24, Líbí se Autor: mkupe
Nestačím zírat a GRATULUJI !!!!

Vůbec nechápu, kde na to všechno berete ergii ?????? Máte můj nehynoucí obdiv !!!!!!!!!!!!
Máš recht Michale,tuner velmi rád napadá ty nejcennější díly typické pro eR-Coupe a co napadne,to je nenávratně ztraceno.Bohužel se tyto díly už strašně těžko shání a pokud jsou,tak za nemalý AUKRO-peníz 🙂.
Žádný fotky nebudou😀

Název článku mluví za vše, jen nedat na první dojem...prostě zadní podběhy nejsou, podlaha neení, vanička v kufru nééní ale to nevadí, díly jsou a jestli se to bude třeba jednou dělat tak pěkně od základu, žádná polovičatá práce🙂)

Mě se na tom líbí jedno, že to není napadený tunerem, to je někdy daleko horší než samotná koroze🙂
Na fotkách to není poznat, ale ty díry jsou tam taky 🙂 Ještě nějaké fotky přidáme.
Myslím že to nie je až také zlé. Mám doma erku s dierami v podlahe cez ktoré môžem sledovať stav vozovky. Takže táto je oproti nej zdravá ako repa podľa toho, čo sa dá vyčítať z obrázkov.
Koukám že to asi nemá původní motor, nebo proč tam je noha bez odvětrávání?
nějak se mi tam ta fotka nedala každopádně je to z toho červeného Rka
Ten blatník je z tohodle eRka (Článek #588 neexistuje)
Tak to je mazec. Tohle eRko znám velice dobře.Dohazoval jsem to kamošovi, kterej to takhle zbastlil na zeleno. Bylo to původně na ND bez papírů.Já to od něj koupil za 5000 na díly a týden po koupi se mi ozval původní majitel (spíš jeho vnuk), že to eRko chce, že je jeho dědy a že ho koupí zpátky. Do té Břeclavi jsem mu to táhl na laně já😀 ten borec se jmenuje Franta Vintrlík. Jo ještě je měněnej zadní levý blatník, kterej jsem tomu kamošovi, co to stříkal,prodal já
To já taky,jsou i horší než moje erko🙂) Tak Myschaku budu drzet palce at vam to vsechno vyjde,ale kdyz jsem videl jak si spravil hnědou,tak tohle uděláš se zavázanýma očima🙂))
Hmmm... o autě v dezolátním stavu mám jiné představy 😀
Jj Petře, máš pravdu. Pod tou vrstvou laku je to celkem divočina. Ale snad aspoň střecha a předek bude trošku slušnej. Uvidíme časem, teď jsou na řadě jiný auta - nejdříve musím dodělat Žluťáka, potom Hnědou, dále je na řadě 71 a na závěr Dezolát 🙂) Tím uzavřeme první petiletku 🙂
Krásnej příklad toho, jak vnější kabát může klamat a z obyčejné paštiky udělá na pohled pěkné auto.

Ani nechci domýšlet, co se pod tím ukrývá. Z těch několika povrchních fotek je to víc, než zřejmé ...
Vypadá pěkně a s těmi díly je to super na díly by ho byla asi škoda.


Jen si řikám kam ty auta cpete to je aspoň na nějakou stodolu ne? 🙂
ak tohle je to auticko co jsem mu zjistovala datum vyroby jo?🙂 tak to jooo 🙂
Jestli je dobré torpédo a střecha tak bych si pomohl🙂))))No,musel jsem to zkusit 😉).V létě to budu řešit a třeba to do té doby ještě přehodnotíte😉))
Kubo: podlaha, prahy a zadní podběhy jsou zřejmě zralé na výměnu - takže by sis moc nepomohl. Ale neboj, my ho stejně jednou opravíme 🙂
To nevypadá zle.Jak je na tom skelet?Kdyby to mělo skončit na ND,tak by toho skeletu byla škoda nechat ho rozpárat do šrotu..
Noo,zajimavej kousek do staje. Kluci ten cas vam fakt zavidim 😉!
nevypadá uplně mrtvě
pěkně kuci,takhle to chce dělat.
Pěkněj základ na renovaci, tak se mi zdá, že taky chcete od každýho modelu jeden kousek🙂
Interiér je sice očesanej ale kompletní, tapecy, palubku a zadní sedačky jsme dostali zvlášť😀
Vida, až na ten očesanej interiér se to zdá být docela dobrej kousek nebo ne?