22. únor 2013

7. Jarní Slet

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 21916×, Komentářů: 60, Líbí se Autor: m8rinek
dnes již tradiční akce

Po roční pauze je opět čas se sejít, zorientovat se, něco dobře pojíst a popít, ale hlavně probrat vše, co se stalo a stát se má.

Bohužel ani letos nemá původní organizátor Petr dostatek sil se srazu ujmout, tak k Vaší škodě jsem se srazu opět ujal já.

Letos nás čeká několik změn. Autokemp Kokořin nenavštívíme, vydáme se blíž Českému Ráji. Dále se termín o měsíc posouvá.

Kdy:

Datum je stanoveno na 27-28.4.2013, snad konečně můžeme očekávat slunné počasí.

Kde:

Kvůli obměně je letos místem činu autokemp Sedmihorky, který je minimálně na stejné úrovni jako předchozí, a tak se nám zde snad bude líbit.

http://www.campsedmihorky.cz/

Více o loňské akci ZDE.

Jak:

Setkání by mělo proběhnout již tradičně v Mladé Boleslavi za zákaznickým centrem Škoda Auto.

50°25'6.674"N, 14°54'59.861"E

Další malou změnou je čas příjezdu a to 9:00 z důvodu nabitého programu.

Důležitým vybavením každého vozu je spolujezdec, který v době AOS bude použit jako navigátor, dále bude nutný pro splnění úkolů.

Ubytování:

Kemp je opět vybaven chatičkami, případně lze v rámci úspory zerektovat stan, prosím dobře si to do registrace rozmyslete, chatky budou rezervovány na přesný počet přihlášených!

Co potom:

Po dojetí, vyhodnocení AOS a vyhlášení vítězů bude zábava volná. Bude dost prostoru pro pořešení toho, co se do diskuze nevešlo, výměnu náhradních dílů a případně vyhlášení pacoše (???). Dle okolností bude vyhlášena půlnoční soutěž o největšího vdechovače pečených kolen :)).

Za kolik:

Startovné je stále 200Kč za vůz. Startovné bude vybíráno při startu.

Registrace:

Letos je nutné se přihlásit kvůli rezervaci chatek do 24.3.2013, poté samosebou registrace na sraz dále poběží, ale chatky už Vám nikdo neslíbí. Nicméně možnost přespání ve stanech bude neomezená. Ti, jež budou nocovat ve stanech, prosím o to, aby registraci také neodkládali a registrovali se nejpozději týden před akcí.

Registraci prosím poveďte ve tvaru:

Jméno(nick) - počet osob - počet vozů - účast - chatka

příklad: m8rinek - 2osoby - 1vůz - 2dny - ANO

Prosím o zachování formátu a vyhnutí se rádoby vtipným úpravám registračního formátu, kdo se v tom pak má vyznat, jinak diskuze volná.

Doufám v účast alespoň tak hojnou jako vloni. Dále doufám, že se sejdeme, poklábosíme a sraz se povede jako se zatím povedl vždy.

Registrovaní:

 • m8rinek - 4osoby - 2vozy - 2dny - ANO
 • mkupe - 2osoby - 1vůz - 2dny - ANO
 • Myschak - 2 osoby - 1 vůz - 2 dny - ANO
 • Dejvid - 2 osoby - 1 vůz - 2 dny - ANO
 • Petkar - 2 osoby - 1 vůz - 2 dny - ANO
 • Jarda - 2osoby - 1vůz - 2dny - ANO
 • Martina - 2 osoby - 1 vůz - 2 dny - ANO
 • Stanley + Hansi: 2 osoby - 1 vuz - 1 den - NE
 • dejvV - 2,5 osoby - 1 vůz - 2 dny - ANO
 • Lucinka - 2 osoby + 1,5 psa - 1 vůz - 1 den - NE
 • dragon - 2 osoby - 1 vůz - 2 dny - ANO
 • martas - 2 osoby - 1 vůz - 1den - NE
 • Jikra - 4 osoby - 2 auta - 2 dny - ANO
 • schwejk - 2 osoby - 1 auto - 1den - NE
 • Danda - 2 osoby - 1 auto - 2dny - ANO
 • RST - 2 osoby - 1 auto - 2dny - ANO
 • Michal Bauer - 2osoby - 1auto - 1 den
 • Lůďa - 2 osoby - 1 vůz - 1den - NE
 • Volejnus - 1 osoba - 1 vůz - 2 dny - ANO
 • Vlado - 2osoby - 1vůz - 2dny - ANO
 • Předseda - 2osoby - 1vůz - 1den - NE
 • Wanec - 2 osoby - 1 auto - 2 dny - NE
 • fido - 2 osoby - 1 auto - 1 den - NE
 • Martin Strejc - 2osoby - 1vůz - 1den
 • ?? - 4osoby - 1vůz - 1den
 • ?? - 2osoby - 1vůz - 1den

Dosud je přihlášeno celkem 26 startujících posádek.

A jedna zákulisní informace: Účast vozem Škoda s motorem vzadu, případně starším, bude započítána do AOS.

*********************************************************************

Aktualizace 2.3.2013:

Navštívil jsem kemp, zjistil potřebné informace a zhodnotil, že pro pořádání naší akce bude vhodný. Navíc se povedlo dohodnout pozdější termín pro registraci chatek, který se povedlo posunout o 14dní.

Pár záběrů z kempu

Aktualizace 5.4.2013:

Dnešním dnem je itinerář hotov, organizace vyřízena, bohužel jeden dílek skládačky padl, tak bude AOS malinko jednodušší (víc prostoru proto si pokecat a nakapat do strojku).

Kdo máte v plánu navštívit muzeum v MB, tak to odložte, protože prohlídka bude součástí. Pro každého to znamená 100Kč vlezný (studenti, děti, důchodci 50Kč), jde o prohlídku včetně depozitáře s průvodcem. Nicméně apeluji na to, že je NUTNÉ DORAZIT V 9:00

Pár fotek z trasy

Aktualizace 22.4.2013:

Asi poslední aktualizace před samotným sletem. Muzeum je již zajednáno na pevno, kemp je jasný a v hospodě na nás čekají s obědem a budou se o nás starat až do večerních hodin s tím, že se nemusíme bát, že nám v 22h zavřou kuchyni(pozn. pro Dejvida a Dandu). Připravují pro nás kolínka, krkovičky a další luxusní pochutiny.

Naposledy připomínám, je nutné dorazit do 9:00, protože nestane se li tomu tak, neděláte problém mně, ale sami sobě a ostatním :))). Za celý organizační výbor, už se moc těšíme a za sebe se těším na sobotu cca 16h, kdy už to budu mít celé za sebou :D.

***************************************************************

Pořadí AOS:

1:1

2:21

3:4, 19

4:17

5:14

6:9

7:10, 16

8:13

9:11, 12

10:3, 6, 8, 20

11:5

12:18

13:7, 15

14:2

***************************************************************

Co se na srazu dělo z Dragona pera (klávesnice):

Rok se s rokem a tentokrát ještě měsícem navíc sešel a ze zimního sletu se stal jarní - v pořadí již sedmý. Celá akce navíc dostala nového režiséra - m8rinek se do organizace loni pořádně namočil, letos do toho skočil rovnou po hlavě. A pokud mohu soudit, zadařilo se mu...

Jelikož okamžik O byl stanoven na nehezky časnou devátou ráno, stala se snaha dorazit do Mladé Boleslavi na čas možná vůbec nejnáročnějším úkolem celého víkendu - tedy alespoň pro ty z nás, kteří se návštěvě "předsrazové" hospody nevyhnuli... což platilo i pro mě a mojí mitfáru. Zabojovali jsme ale statečně a s minimálním zpožděním jsme dorazili do Úval, kde na nás již čekal Petkar, se kterým jsme utvořili minikolonu a vyrazili směr Mladá Boleslav.

Díky tomu, že technika probuzená ze zimního spánku pracovala (i díky akutní předsrazové transplantaci ložisek pravého předního kola) na výbornou, stihli jsme po cestě zavlažit nádrže a přesto dorazit na parkoviště u zákazického centra Škodovky s dostatečným předstihem - i tak už tam ale bylo solidně plno. m8rinkovo verbální nekompromisnost zafungovala a i největší ospalci dorazili se zpožděním v řádu pouhých jednotek minut.

Po krátkém "briefingu" následoval přesun do muzea, kde byla přichystaná hromadná prohlídka. Snad nikomu nešlápnu na kuří oko, ale dle mého názoru asi jediná část celé akce, která se nepovedla zcela podle očekávání. Průvodci sice nešlo upřít snahu o aktivní přístup, ale celkové vyznění prezentace (a expozice) bylo poněkud strojené, nebo jak "od plic" veřejně řekl jeden z kolegů-účastníků (kterého bohužel doteď neznám jménem) - sterilní. Možná jsem až příliš velký "chmaták a koumák" (slovy průvodce), ale muzeum kde si není na co šáhnout a po hříchu ani není moc po čem koukat, mě příliš neoslovilo. Naštěstí výsledný dojem výrazně vylepšila návštěva jednoho z depozitářů, kde sice nešlo moc chmatat, ale koumat docela jo.

Vypotácení se z muzea (a vrácení poněkud přebytečné audiotechniky) bylo nutnou podmínkou účasti v hlavní taškačici dne, tedy AOSce. Její start probíhal klasicky u zákaznického centra, ale hned po dvou bodech itineráře jsme byli zpátky v muzeu na první úkol - časově omezený znalostí kvíz. Podle pořekadla "co není v hlavě, musí být v nohách" jsme běhali po celém muzeu ve snaze získat odpovědi na záladuné kvízové otázky. Absolutní úspěšnost jsme neměli, ale propadák to snad také nebyl - středočeskou značku v kopici zahraničních jsem nepřehlédl a vajíčka na platě jsem snad spočítal také dobře ;)

Další průběh AOS byl již více méně klasický a až na malé výjimky dosti nezáladuný - určení stáří obecního úřadu byla jednoduchá matematika, počítání stromů okolo hřiště bylo spíš o trpělivosti než o šikovnosti a kochání se krajinou docela zvládám (a že bylo čím se se kochat). Snad největší chyták, otázku "Na které straně je Panna", rozsekl díky ochotnému domorodci náš spolu-spolujezdec JardaR, takže až před cíl vydržel optimistický pocit, že "nám to dneska hezky jde".

Největší "podraz" tak na nás logicky čekal až v cílové destinaci - autokempu Sedmihorky. Itinerář se o dvou hospodách nezmiňoval, takže jsme zastavili u té první, ale ouha, to prý byl "kiosek" a ne hospoda, takže jsme se prošli o kus pěšky navíc... no, nohy nám neupadly. Následovaly finální úkoly, které mně osobně daly asi nejvíc zabrat. Za předvedenou jízdu s RC modelem 130RS bych nejspíš měl přijít o papíry a celé vystoupení jsem završil tím, že jsem při identifikaci dílů "na slepo" nepoznal ruční pumpičku ostřikovače.

Po těchto menších kolapsech nezbývalo než čekat na ortel organizátorů, který byl nakonec docela milosrdný - umístění lehce nad polovinou startovního pole považuji vzhledem k nezkušenosti mitfáry (její první AOS) za přijatelné. A jelikož čekání na výsledky začala zpříjemňovat obsluha restaurace pomocí víc než solidního jídla a pití, ani to moc nebolelo :)

Následovala klasická volná zábava, pokec na všechny strany, směna náhradních dílů (m8rinkovi díky nejen za celý sraz, ale i za výrobu misek přední nápravy a stínítka výfuku) a hlavně konzumace nápojů i jídel z nabídky místní restaurace. Za sebe si dovolím tvrdit, že čepovaný Rohozec mají víc než slušný a ani konzumenti svijanského nevypadali nespokojení. Taktéž reakce na klobásy, krkovičku a vepřová kolena byly viditelně pozitivní a nikdo tudíž nemusel jít spát s prázdným žaludkem. S postupujícím večerem nálada gradovala a když jsme v sestavě mkupe,myschak,JardaR,Wanec a mé skromné já hospodu zavírali, tak nám jí ani poměrně intenzivní déšť zkazit nedokázal.

Bylo by hříchem směrem k provozovatelům kempu nezmínit, že i chatky a další zařízení kempu fungovaly na výbornou (v tomto ohledu trochu změna k lepšímu oproti loňsku - alespoň za mě) a míchaná vajíčka a další pochutiny k snídani si pochvalu určitě zasloužily taky. Bohužel čas tlačil, takže jsme po snídani bez dalšího otálení museli předat klíče od chatky a vyrazit zpátky směr Praha.

S časovou tísní to ale nakonec až tak zlé nebylo, takže jsem svojí již po revoluci narozenou mitfáru mohl zasvětit do řízení vozu s motorem na správném místě :)

***************************************************************

Dejvidův článek: http://skoda110r.eu/?page=jarnislet13

fotky od Jardy: http://jarda110r.rajce.idnes.cz/Jarni_slet

fotky od DejVa: http://dejvv.rajce.idnes.cz/1_Jarni_slet_2013


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 21916×, Komentářů: 60, Líbí se Autor: m8rinek
Sraz mě opět nezklamal a už se těším na další...

V pozdním sobotním závěru setkání jsem si prý vzal slovo a příliš moc mluvil o svých představách a plánech... Dobře, zapracuji na tom, a zkusím se je zhmotnit.
Jo,jo, moc jsem se pobavil, dobrá akce 😀


Pochvala celému organizačnímu týmu.
Noo,mame to zasebou a jak se rika po srazu je pred srazem 😉!


Opravdu povedena akce,timto dekuji vosumakovi za paradni sraz.


Krajina libezna,kochali jsme se se Standou a obcas take neco prehledli 🙂.Proste neni to otom jesli budem na bedne 😀DD,ale


ze potkam zase super lidi a kamarady!
Děkujeme za parádní sraz, organizace byla na jedničku a bylo moc fajn vrátit se po letech mezi mezi škodovácké pacoše 🙂
Sraz parádní, pár slov a fotek zde: http://skoda110r.eu/?page=novinky 😉
Taky dekujeme 🙂 sice jen na pul den, ale i tak to bylo prima a cesta domu do Ostravy pak ubihala rychle 🙂

Tesim se na dalsi setkani s Vami 🙂
Tak to jsem ani tak moc neblábolil 😀.

Jinak platí to co bylo řečeno, zkuste o tom někdo napsat článek, ať naštvete ty co se neúčastnili.

Případně kdo máte fotky, dejte link 😉.
chtěl by tímto poděkovat m8rinkovi za uspořádání tohoto super srazu. By to pro nás vynikající výlet a jsme rádi, že jsme opět mohli poklábosit se stejně postiženými lidmi 🙂.
Martin Strejc - 2osoby - 1vůz - 1den
Bohužel mě skolila nemoc a jsem na nemocenské bez vycházek ... je nám líto, ale nedorazíme 🙁
Ok Chrobe, koleno pro Tebe bude připraveno... jestli ho teda někdo nesežere 😀
Sakra... zase přijdu o něco zajímavého :-///


Do MB nedorazím určitě, pokud se zadaří, mohl bych se objevit večer v hospodě.
Sice nemám tušení, kolik lidí se nakonec hodlá sjet, ale přesto navrhuji v tomto případě sejít se (sjet se) ne před naším domem, ale na příjezdové ceste k parkovišti u Mercedesu. Dovedu si představit nadšené obličeje sousedů, když budou mít v sobotu po ránu pod okny podobný cirkus. Já hodlám odjet +- kolem 8 a po dálnici.
Tak přátelé, navážu na můj návrh "minikolony" do Bolky. Čas se nachýlil a je potřeba to nějak rozčísnout🙂

Takže, pokud máte o ní zájem, navrhuji se sjet nejpozději do 7:15 v Zápech (http://www.mapy.cz/#x=14.676746&y=50.166263&z=18&d=user_14.676227%2C50.166180%2CZ%C3%A1py%2C%20okres%20Praha-v%C3%BDchod~Sraz%20kolony%20do%20Bolky._1&t=s).

a zde by se pak dohodlo, zda se pojede do Boleslavi po dálnici (nutná dálniční známka, 39 km časováno cca 25 minut) nebo mimo dálnici (41 km, časováno cca 53 minut).

Takže tak...

Odjezd je pevně daný 7:30, resp, ti co chtějí jet po dálnici budou mít odjezd posunutý na 8:00, ale prosím o dodržení času příjezdu do 7:15...
Vlado, 2osoby - 1vůz - 2dny - ANO
Michale teď tomu nějak nerozumim, to jedeš sám? Jinak i nějaká postel navíc asi bude 😉.
Volejňusi, ubytování ti držim.
Volejnus, 1 osoba, 1 vůz, 2 dny ANO
Zuzka - 2 osoby - 1 auto - jeden den - NE
Lůďa - 2osoby - 1vůz - 1den - NE
Nejsem moc příznivcem předsrazů, kolon a jiných organizovaných předsrazových aktivit, nicméně, mám-li být v 9 v MB, v 8 vyrážím od svých vrat a po R10 frčím do MB. Kdo se chce připojit, nemám nic proti, rád pojedu ve skupince, ale na nikoho nečekám a v 8 vyrážím.

Teda pokud životaběh nezpůsobí, že pojedu úplně odjinud, nebo taky třeba vůbec nikam.
Srazujte se kde chcete, hlavně aby jste byli v 9:00 v MB, program je nabitý a na nikoho se nečeká 😉.
Petkar> sounds good... sraz jako minule? Akorát pořád nemám mitfáru 🙁
Pro ty, co jsou "z naší oblasti" (Praha, Praha-Východ) nebyl by zájem o jízdu v koloně už do Boleslavi?
Michal Bauer 1auto 2 lide 1 den
RST - 1vůz - 2osoby - 2 dny - ano
Dle rozkazu: Danda + 1,5 člověka, 2 dny
2 osoby 1 vůz 1 den
Předpokládám, že už to všichni četli, nicméně zítra je poslední den na registraci do chatek...
Jikra 4 osoby 2 auta 2 dny ANO
Moje účast začíná být poměrně ohrožena 🙁 Vzhledem k tomu, že chatku rezervovanou nemám, tak se buďto zjevím či ne.
Jen připomínám, že registrace do chatek končí přesně za týden.
martas - 2 osoby - 1den -NE
dragon - 2 osoby - 1 vůz - 2 dny - ANO
Slávek - 1 až 2 osoby - 1 vůz - 1 až 2 dny - NE
Lucinka - 2 osoby + 1,5 psa - 1 vůz - 2 dny - ANO
dejvV - 2,5 osoby - 1 vůz - 2 dny - ANO
Stanley + Hansi: 2 osoby - 1 vuz - 1 den - NE
Martina - 2 osoby - 1 vuz - 2 dny - ANO

...tak tuto registraci jsem si opravdu uzivala 🙂


...jarni tani...zlepsi ??? ...🙂:-)
Jasně krásné stroje žádají krásně ženy 🙂
Jardo to chce do té doby zmermomocnit nějakou fešnou Žateckou žínku 🙂
Jarda - 2osoby - 1vůz - 2dny - ANO (mitfáru zatim nemám) 🙂
M8 zatím se ještě registrovat nebudu 🙂


Doma už jsem to nadhodil že by jsme si mohli udělat s mojí skoro ženou Ivuškou si pěknej vílet.


chtěl bych jet Superstrojem. Auto sice není v dobrý kondici musím na něm vyřešit to řízení který je úplně na srač... Je tam v háji pomocný čep řízení spojovačka je taky vymlácená a svislý čepy. Současně s tím bych chtěl vyměnit i tlumiče.


Na ten předek v podstatě skoro všechny díly mám. Takže tam to je OK.


Ale druhej problém je tekoucí převodovka a to tak že značně. Musím někde koupit na ni gufera atd a rozhodit ji. Na cestu na HG a zpět jsem dolejval 2 litry převoďáku , jeden litr tam a druhej při cestě nazpátek.A to je fakt špatně.
To horní je předělanej SP3,9 z Rapida, to spodní 4,22. Oboje 4q.
Tak jsi M8 reagoval dřív než jsem to stačil tady vyplodit 🙂
Koukám na článek a pokud jsem to teda našel správně tak bude teda hodně slušnej reaktor .


http://skoda110r.eu/110r/rijen1270001.jpg


http://skoda110r.eu/110r/prosinec1230003.jpg

Akorát jsem nějak nepochopil tu převodovku. Můžeš mi to nějak víc osvětlit?
Anabáze převodvka začíná zde http://skoda110r.eu/?page=praxe110r12 a pokračuje zde http://skoda110r.eu/?page=praxe110r13

Hele a co kdyby jste se radši registrovali? 😀
článek M8 jako na skoda110r.eu ?
Tak to tipuješ uplně špatně, kdo sleduje článek tak ví...