18. březen 2012

6. Zimní Slet

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 12789×, Komentářů: 49, Líbí se Autor: Petr
Netřeba popisovat - každý slušný škodovák již zná

Rok se přehoupnul jako tekoucí voda a po neustálém odkládání jsem nucen na poslední chvíli zveřejnit něco o této chystané, již tradiční taškařici. Takže tedy pozor, pozor, hlášení RRRozhlasu ...

Jelikož v poslední době převažují v mém osobním životě jiné důležitější události a skutečnosti nad zábavou a využitím volného času, nemám stále jasno v jednom bodě sletu. Konkrétně v místu setkání a rozsahu následného orienťáku. Ačkoli do termínu akce zbývá již jen 14 dní, nejsem stále schopen určit, kolik času najdu na tvorbu zmíněné části programu. Samozřejmě to oznámím včas. Stačí jen zde sledovat aktualizace..

Kdy

Tady již víme zcela přesně :-) Pro letošek máme termín stanoven na 31.3. - 1.4.2012. Opět je tedy zřejmé, že spolu strávíme dva dny. Alespoň někteří z nás.

Kde

Pro velký úspěch ročníků minulých a pro vstřícný přístup majitelů kempu se to podstatné odehraje v našem již oblíbeném Kokořínském Dole. Jmenovitě v autokempu Kokořín. Kdo by snad ještě neznal, nechť přesune myšítko na uvedený odkaz a obtěžuje se kliknout.

http://camp.kokorin.info

Případně hledejte informace v článku o předchozím ročníku

Jak

No .... tak to je to, co zatím nevím. Buď se sletíme na našem starém známém parkovišti za Zákaznickým centrem Škoda auto v Mladé Boleslavi,

50°25'6.674"N, 14°54'59.861"E

nebo v případě low edition varianty přímo v autokempu Kokořín.

50°26'17.254"N, 14°35'14.903"E

Pro předcházení zmatků a informačních šumů mezi účastníky bude stanoven jednotný čas příjezdu pro obě lokality, a to na 10:00 hodin dopoledne. Původně jsem chtěl dát ve variantě Kokořín hodinu navíc, ale vím jak to pak chodí ....

"Ty vole Jirko, v kolik že to tam máme bejt ?" "Houška psal že v devět" "No jo, ale to bylo v Bolce, ne?" "Ne v Kokoříně" :-))

Takže ještě jednou. V 10 hodin dopoledne.

Pokud bude platit Mladá Boleslav, po dostatečném promrznutí na parkovišti, než se všichni dostatečně vyklábosí a počká se na ty, co používají jiný než středoevropský čas, vás krátce seznámím s orientační jízdou a pak se přesunete do kempu dle itineráře.

Pokud se sjedeme přímo v kempu, jakkoli to může někoho překvapit, odpadá logicky přesun. V každém případě chci zachovat možnost kufrování po okolí dle šipek a jiných nesmyslů natištěných na několika listech papíru. Navíc mám informace, že v daném termínu bude v Kokořínském Dole něco, co by vás rozhodně pobavilo. Tak snad to klapne .... nechte se překvapit ;-)

Jinak potřebné propriety stále stejné. Provozuschopné přibližovadlo, spolujezdec v počtu nejméně jeden, dostatek PHM, funkční pisátko, kus papíru a nadšení pacienta.

*******************************************************************************************************************

Edit 29.03.2012

Místo setkání je již stanoveno, a to v Mladé Boleslavi na parkovišti za Zákaznickým centrem Škoda auto v 10:00 dopoledne.

*******************************************************************************************************************

Ubytování

Zde čtou jen ti, co hodlají strávit sobotní noc v kempu a společně se oddávat rádobydrsným zábavám. Ubytování bude zajištěno, není zapotřebí nic rezervovat předem. Po příjezdu vám postačí si dojít v restauraci kempu, která bude beztak středobodem veškerého dění, pro klíče od chatičky a ti rychlejší mají dokonce možnost si zvolit, kterou chatičku budou chtít obývat. Info o ubytovacích kvalitách a cenách za nocleh lze najít na výše uvedeném odkazu na stránky kempu.

Co potom

Jak jsme již zvyklí. Volná zábava, vyhlášení výsledků, ocenění vítězů, jestli letos dojde i na Zlaté pacoše nemám tušení, krmení se s jednotným menu atd. Podrobnější info opět v předchozích reportážích. Nic se nemění.

Pro ty, co zůstanou do neděle platí to, co v předchozích letech. Volná zábava do té doby, dokud se bude konzumovat, zákaz doneseného alkoholu ( modří vědí ) a na nedělní kalné ráno bude zajištěna snídaně formou bufetu. Jo a pro úspěch z loňska budou na sobotní večer připravena pečená kolena ;-) Pochopitelně ne ta vaše, ale vepřová.

Za kolik

Stále 100,- Kč na osobu. Děti a trpaslíci zdarma. Bude vybíráno ihned při příjezdu a nahlášení účasti u mě. Rodinné vstupné neprodávám :-)

S kým

No přeci s váma. I když je času málo, přesto za účelem zjištění několika čísel, jako je počet obsazených chatek, počet itinerářů, počet porcí jídel a dalších potřebných drobností jdoucích mimo vás je nutno, abyste se mi vepsali zde do komentářů.

Psát budete v zavedeném formátu Jméno, či přezdívka - počet osob - počet aut - účast kolik dní

Opět mě nezajímá značka a typ vehiklu s kterým dorazíte, ani počet kW, či Nm a rovněž tak je stále v platnosti poučka o tom, že jestliže pojede Lojza v jednom autě s Jarynem a Vendou, stačí když se registruje jen jeden z nich a uvede příslušný počet osob a jedno auto. Zbylí spolucestující už se registrovat nemusí.

Rozuměli ?

Důležité

Požádám vás o co nejrychlejší zaregistrování. Potřebuji aspoň týden před akcí předat závazné informace do kempu, aby věděli jak se mají zařídit. Předejte tuto informaci kamarádům, kolegům atd. i jinou cestou, neboť na tento web nechodí všichni a ne tak často. Děkuji.

Zde ještě poprosím - v komentářích pouze registrace. Ostatní řešte laskavě v diskuzi v příslušném vlákně.

Takže prozatím asi vše. Průběžně budu aktualizovat. Pokud jsem na něco zapomněl, tak už se to nedozvíte. Všechna práva zahrazena a kdo se ohradí, toho vezme čert.

Konec hlášení v eRkařském jazyce

*******************************************************************************************************************

Takže akcička úspěšně proběhla, tzv. Houškosraz se úspěšně obešel bez Houšky a já bych na tomto místě veřejně poděkoval m8rinkovi, že se dokončení přípravy a zajištění všeho potřebného ujal za mě.

Davide, díky !

Jestli mu s tím někdo další pomáhal a v jaké míře, do toho se šťourat nebudu a zda chce on někomu poděkovat, už ponechám na něm. Rovněž tak ponechám stranou soupisku registrovaných, neboť s realitou to má stejně málo společného ...

Dost mých keců, jdeme na to hlavní, a to na samotné zhodnocení srazu přímo organizátorem:

Jo vlastně ještě ... fotky jsem regulérně ukradl Chrobákovi a Dejvidovi z tomátu a xichtoknihy a vecpal je do m8rinkova textu, ať se nekrčí osamoceně někde na konci.

1.4.2012

m8rinek v.r.

Rok se s rokem sešel a nastal čas organizace dalšího zimního sletu. Bohužel se letos organizace nemohl ujmout Petr a tak jsem se příprav zhostil já. Moc jsem netušil, co mě čeká a jak něco takového vlastně probíhá, na druhou stranu orientačních soutěží už jsem si pár zkusil a na mé novátorské nápady nikdo ze stávajích organizátorů nechtěl brát zřetel :))).

Nuže přípravy začaly. Pro nedostatek času, zkušeností, neznámost cílové destinace a i mé celkové vzdálenosti od cíle jsem odpískal tvorbu nového orientačního závodu (nutno podotknout, že stejný nápad měl i Dejvid :)), použil jsem tedy šipkáč z předminulého srazu, který jsem oprostil od původních úkolů a poznávacích fotek.

Slunnou neděli týden před srazem jsme věnovali tvorbě nových úkolů, fotek a soutěží. Konečně přišla možnost seberealizace formou fiškuliňáren umístěných v itineráři. Novinkou oproti minulým letům bylo otočení nekterých značek, kde nepřítomní jedinci jeli dle šipky nehledě na tečku, a našli se i tací, kteří nad tím přemýšleli dál, zhodnotili přetočenou značku jako chybu organizátora a jeli taky do pryč :). Druhá sranda byla trochu náročnější a spočívala v prohozených celých řádcích s obdobnou křižovatkou, kde amatéři excelovali v pochopení situace a naopak profíci bádali a lamentovali nad neschopností organizátorů :))).

Pak už zbývalo pouze objednat ubytování a jídlo, sehnat nějaké ocenění a vyřešit další organizaci srazu co se týče pomoci, čehož se zhostil především Dejvid a Marťa.

Přišel den D, vše bylo připraveno, zařízeno, zařazeno a my se rozjeli do Mladé Boleslavi na místo srazu.Přijeli jsme poněkud dříve než jsme očekávali a na parkovišti byli pouze Zbyšákovi a ohromná zima, takže po prvotním uvítání jsme zas zalezli do vytopeného eRka. Jak čas plynul, tak se situace zlepšovala, další účastníci srazu přijížděli, ale ne zas tak moc... Naopak začaly padat hlášky o těch, co se měli 100% žúčastnit, že se 100% nezúčastní, odbilo 10h a velká část účastníků byla, ale ne na parkovišti za Zákaznickým centrem, nuže čekali jsme.

Po 10,30 jsme se rozhodli, že nemá smysl dál čekat a že kdo pozdě chodí sám sobě sám. Proběhla tedy klasická rozprava, kde byly zmíněny úkoly po trase, veškerá úskalí a dokonce nás přišel potěšit Dánský průvodce, jež se vyloupl z čerstvě přistaveného autobusu a položil mi otázku "Du ju spík Daniš?". Tak jsem mu blbou otázku oplatil stejným metrem "Ehm né?". No a závod mohl začít.

Startování se ujal Dejvid s chotí (aby se to lépe pamatovalo je to opět Lucka). Já a Marťa jsme se odebrali organizovat úkoly po cestě. Na trase účastníky čekaly klasické samokontroly formou otázek a úkolů ve stylu "Kde se nechat opíchat?" nebo "Čím je osvětlen most, po kterém nejedete?". Po trase byla zamýšlena ještě návštěva Kokořínské pouti, odkud měli účastníci přivést nějakou kořist, nicméně když jsme dorazili na místo, byla tam pouze jedna cikánka a napůl zerektovaný stánek. Celá pouť prý začíná ve 14h, což na nás bylo poněkud pozdě. Přesunuli jsme se do kempu, kde jsme situovali další taškařice.

V kempu na účastníky závodu čekaly soutěže jako vzájemné vázání kravaty na čas, identifikace hitů od roku 1960 do 1990, identifikace rozměrů šroubků a zašroubování dle požadavků organizátora a dále popelka, kde soutěžící přebírali sesypanou čočku s hrachem poslepu. Organizační podporu zajišťovala opět Marťa, Dejvid s Lůcou a RST, všem jim patří veliký dík za to, že na mou prosbu přistoupili a že s organizací vydrželi až do konce.

A tohle byl vlastně konec. Ne konec srazu, ale závodu. Vyhodnotili jsme itineráře, ten, kdo zajel dobře část v autě, pohnojil zručnostní část a naopak. Před vyhlašováním Lucinka rozdealovala svůj nový "bestceler" :)) a opět jsem přišel na řadu já. Po nutném protahování jsem tedy šťastlivce vylásil a to za 3. místo Anetu se šamstrem (Jikrovic mladí), za 2. Zuzku s Petrem(?) a na 1. místě byli nečekaně Caiman s Klárou. Ti budou příště hned po startu diskvalifikováni, abychom na stupních vítězů potkali konečně nové tváře, které se

koneckonců zjevily na nižších postech. Ne, prostě jsou dobří a musíme se hooodně snažit, aby jsme byli lepší :))).

Dalším dílem bylo předávání zlatých pacošů, kterého se ujal Petkar. K této části se snad vyjádří on sám, za mě snad jen díky za to, že to někdo dal do kupy, zařídil ocenění a vyhlášení. Na druhou stranu jsem z tohoto ocenění maličko v rozpacích, přeci jen nové tváře moc nepřibývají a ambiciozních projektů ubývá, takže nezbývá než oceňovat stále ty samé a motat se v kruhu, protože nikdo jiný si to nezaslouží :))).

Poté už přišla neřízená konzumace jídla a alkoholů, probrání všech garážových záležitostí, pomluvení všech nepřítomných a jiné babské zábavy... Poslední Mohykáni opouštěli hospodu v pohrouženém stavu někdy po půlnoci. Ráno už nebylo naplněno ničím srazovým, šlo pouze o to se probrat, naplnit žaludky, poplatit místy dlouhé lístky, odebrat se k vozům a vyrazit vstříc domovu. Jediné, co snad stojí za zmínku, bylo to, že sraz byl opravdu zimní, protože jsme ráno z aut oškrabávali cca 2cm silnou vrstvu sněhu :).

Já jsem rád, že jsem si sraz zkusil zorganizovat, jsem rád, že vše klaplo, sjeli jsme se i přes nepřízeň počasí v hojném počtu a vůbec se to celé alespoň z pohledu organizačního povedlo. Na druhou stranu jsem všem účastníkům záviděl to zajet si letos vůbec první AOS. Nicméně zhodnocení celého srazu je na Vás :)).

PS: Dejte do komentářů vědět, zda jste to někdo četl, nebo jsem tu krev potil zbytečně a její zhodnocení přijde až s vydáním mých pamětí :))).

Díky m8rinek

Edit Petr:

Mrakotřasná galerie účastníků zájezdu :-))

A na konec: Musel jsem tu japonskou vokurku přitáhnout na laně. Dejvid :-))


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 12789×, Komentářů: 49, Líbí se Autor: Petr
Jo musela to bejt bezva akce škoda že to nevyšlo.
Jinak mluvil jsem i s Kubou a Kristínou což byl ten pár s tou vínovou Fábijí a byli akcí vysloveně nadšeni takže předpokládám že příští rok pokud se bude Houško sraz opět pořádat tak určitě taky dorazí.


Jinak jsem byl překvapen že se docela slušně umístily narozdíl od nás🙂


Ještě dík za ty fotky.Měl jsem sebou fotoaparát ale selhal lidský faktor.Zapoměl jsem do něj dát nabitý baterky 🙂
Já se svým příspěvkem jsem raději počkal, aby nezmizel pod hromadou ostatních 😉

Podle hesla raději pozdě nežli vůbec, jsem dorazil právě včas. Sotva jsem stihl převzít knížku od Lucinky a Pacoše od pořadatelů, už se na stůl servírovali pečená kolínka.

A teď vážně. Z důvodu nepřítomnosti hodnotím pouze večerní část, ale každopádně je super že se Zimní slet stal již tak tradiční událostí, že se raději dobrovolníci chopily práce nežli by ho při výpadku hlavního organizátora nechali padnout. Myslím, že jim za to od všech patří veliký dík (ale pšššt, já bych s ním(a) pak nevydržel).

Obdržení Zlatého pacoše pro mě bylo velice milým překvapením (komentáře, že těch cen za rozvod už jsem shrábnul nějak moc, už byly spíše očekávané 😀 ), Lucinčina knížka je zařazena do zlatého fondu mé knihovny, ale byť se tyto věcí jeví sebevíce „důležité“, nejpříjemnější bylo strávit pohodový večer s báječnýma lidičkama. Půlnoční křest knížky byla přímo třešinka na dortu.

Drazí přátelé, díky vám všem.
M8 ale příště si radši přibalím hubertus a brusle lebo v té Boleslavy ta zima byla fakt kurevská.Ale k atmosféře zimního srazu to patří 🙂


Příští rok se polepšíme a posunem se minimálně o 2 místa v pořadí.Poslední místo je taky umístění ale přece jenom jsme to letos trošku zmatlali🙂
Čapoune, byl to zimní sraz, počasí bylo v ceně startovného...
Ty zasněžený Auta jsou pěkný.Faktem je že letos to počasí bylo trochu drsnější 🙂
Gratuluju ke zdařilému průběhu, a omlouvám se za neúčast, rodiná situace tomu nepřála 😉
jo a samozrejme moc moc diky za pacose v kategorii literarni pocin roku ... tak se snazte, at mate kdo ten pristi rok prevzit stafetu 🙂
... pro ty, co uz spali, nebyli tam, byli a maji okno, nebo treba ne ... diky ya nezapomenutelnou akci ... todle bylo poprve a asi i naposledy a stalo to fakt za to ... diky ... http://www.youtube.com/watch?v=Qs2Dn8K6😭g
Dekujeme za pekne stravenou sobotu, hlavne Marinkovi s Dejvidem za to, ze se akce tak pekne ujali a tesime se zase na priste 😉
Ještě jednou dík, moc jsem si to užil...a hodně požil, super akce, fajn lidičky. Na nejbližší akci ahooj!
Velký dík pořadatelů v čele s Márinkem a Dejvidem i všem zúčastněným. Dohromady to dalo super sraz na který vždy rád vzpomenu.
Děkuji za udělení Zlatého pacoše. Překvapilo mě to. Letos jsem to opravdu nečekal! 😀 Sám jsem chtěl přivézt jednu vyrobenou cenu, ale nezadařilo se. Dneska jsem dobral druhý antibiotika a vypadá to na další sadu. Tak snad příště. Opatrujte se, jezděte pozorněji než já a nic se Vám nestane. 🙂
Moc pěkná akce.Moc jsme si to s Ivuškou užily.Orijenťák neměl chybu.Nejlepší byl ten chyták za přejezdem.Ten nás fakt hodně potrápil.
Vypadá to opět na povedený sraz...věřím, že jednou se osmělím a také se někam přijedu podívat 🙂
Moc pěkně zdokumentováno. Hodnotit akci mi nepřísluší, páč jsem z technických důvodů dorazil rovnou do kempu. Alespoň mohu zhodnotit gulášek, který byl opět vynikající 😀 Bylo fain pokecat se stejně postiženými pacoši. Cestou zpět jsem jel přes Ústí a předal LLáďovi Pacoše a knihu od Lucky. Doufám že příště už sebou LLáďu přivezu 😀
Krasne napsano, marinku kandidujes an to, ze pristi rok dostanes pacose v kategorii literarni pocin 😀 snaz se 🙂

bylo skvele, uzasne a ja jsem moc rada za to, ze jsem nepatrila k odpoadlikum, kteri slibovali a nedojeli a ze nase zpozdeni bylo jen 26 minut oproti domluveneho 🙂

fajna akce a diky za krest ... ps ... ti, co si u me knizku objednali a nedojeli, maji smolika ... kde objednat najdete tady:http://lucie-kempna.wbs.cz/Skodovky-do-celeho-sveta.html ... autogramy dodam na nejakem srazu 😉

diky vsem 🙂
Jak jsem si to tu přečetl a zase lituji,že není čas jezdit na Houško sraz.Letos ani na čumendu jak u Zákaznického centra tak i na Kokoříně jsem prostě chyběl.Škoda
Nejak špatně se mi to bohužel zamotalo v práci, takže na sraz mi to bohužel nevyjde. Držím palce ať Vám počasí setkání nepokazí.
Protože se množí dotazy kde teda vlastně ten sraz je...

Tak pro všechny sraz srazu je jak jsme všichni zvyklí v 10,00 v Boleslavi na parkovišti za zákaznickým centrem...
2 lide, 1 auto, sobota
Tadeáška + Daves + 3 ks porculán, so + ne (jednu rodinnou chatku bez dalších výpitků, pokud by to šlo, aby tam mohly děti spát a někdo je nepotřísnil třeba), fakt to nešlo dřív, vy muži jste hrozně pomalí při přemlouvání vás 🙂
Vítek, 1 osoba (jen já), 1 auto, so+ne.
Michal K + 1 a přijedeme autem s druhým Máchalem - SO+NE.
pardon, jen SO
DAF, 1 auto, 2 lidi, 2 pidilidi
Radek, 1 auto, So.
Jarda, pravděpodobně dva lidi a dva dny.
Volejnus + Andy , 1 vůz , 2 lidi , SO.NE.
Jedno auto, dvě osoby, nocleh pro dva... druhá půlka výpravy z Ostravy.
Jenom bych ještě doplnil, že vyhlášení Zlatého Pacoše 2011 se uskuteční v kempu...
Martin Strejc - 2 lidé, 1 auto, Sobota
Čapoun jedno říkejme tomu třeba Auto, a dva skoro Homo sapiens


A dorazíme pouze na Sobotu
Caimani,cca 3 téměř dospělí jedinci + dítě,jeden vůz,jen sobota.
1x stroj Škoda - řidič a spolujezdec - a spíše jen sobota, neděle nepravděpodobná
Zbysak a Jira + povoz, sobota a mozna i nedele dle aktualni situace
Petkar + 1 (Tátomechanik), celkem 2 osoby 1 auto, SO+NE
BTW: bych se moc přimlouval za "high edition" variantu.... tj orienťák z MB
Jikra: 3 auta 6 lidí + asi jeden pes do neděle a


pravděpodobně jedno auto s řidičem v sobotu, když bude mít volno
Lucinka - dvě osoby + jeden pes - jedno auto - nocleh take ... 🙂
Danda: 2 osoby, 1 auto, 2 dny
m8 - 2osoby - 1auto - 2dny

Prosím o smazání předchozího 😉.
Dejvid: 1 auto, 2 lidi, do neděle...

P.S. snad stihnu do tý doby obrousit a nalakovat střechu na kile 😀
1 LLáďa stále bez vozu, takže pravděpodobně Matyho spolujezdec 🙂
MATY - 1 vůz, 1 řidič + ? spolujezdců, 1 den
Myschak - erko - 2 lidi - sobota i neděle
Prodej kolíků tímto způsobem po 100 kreditech za kus je poměrně netradiční pojetí ale i tak si jeden kousek objednávám.

Chrobák - 1 vůz, 1 řidič + ? spolujezdců, 1 den