13. leden 2004

Michalův nedokončený sen

Rubrika: Přestavby a renovace, Přečteno: 6292×, Komentářů: 11, Líbí se Autor: RST

Koupil jsem v roce 98 tu zelenou hujdu, a dal jsem se do ní, byla totálně shnilá okapnice střechy, podběhy a podlahy. Ten spodek a podběhy jsme nějak vyvařili s přítelkyně dědečkem autogenem. Pří tom nám to chytlo, to je vidět na tom interiéru, jak je to vyhlodaný. Střecha to byl větší oříšek, klempíř mi vybouch, a tak nezbylo než koupit CO, a provést výměnu střechy. Měl jsem všemožné měrky a sedlo mi to super, do auta pak vůbec nikudy ani nekáplo. Po té přišel lak, zkušební barva z Mladé Boleslavi. Auto mělo 4-oko než přišla na předek rána od srnky. Poté začlo lazení, auto nevypadalo špatně ale dnes už bych to nechal v orígu. Interér měl všechny koberce nové apod. Byl jsem a autem celkem spokojený, ale stále jsem měl nesplněný sen, a to 130 RS.

Fáze 2- postavit z toho era co mam ,repliku ale věrnou eresy.Grund měla být kastle, přivezl jsem jednu od kámoše, ale to byla hrůza tam nebylo snad nic zdravý. A tak to bylo jasný, rozebrat to stávající, a dělat na něm. A to vidíte sami. Vše jsem měnil za nové, práce to byla milimetrová.

Začlo se novými předními podběhy, pak zadními, prahy vnějšími a vnitřními, pak se dělala okapnice RS na střeše (přesně tvar dle RS), a nakonec měly přijít podlahy.

Ve finále, když to koupil kámoš, chyběla jedna strana prahy, jeden zadní podběh, a podlahy.

Všechny body jsem odvrtával, nové jsem bodoval tak jak byly bodovány věci a díly původní. Čistil jsem všechno na původní plech. Rozšíření z podběhu jsem dělal dle šablon, podle lam.blatníku. Jinak zadní podběh nedoporučuji nikomu měnit, je to pakárna, chce to spoustu měřičských bodů a vdáleností brát v úvahu.

Já fakt už nevím, co bych k tomu dál dodal, posuďte to sami, 400 hodin práce....

Nakonec je kastle odvážena, ale to už je v garáži Michalův Mazel.


Rubrika: Přestavby a renovace, Přečteno: 6292×, Komentářů: 11, Líbí se Autor: RST
Michale,pokud by ten tvuj kamarád chtěl prodat ten skelet,měl bych zájem. Tel. 723 381244
K těm kolům, někdo na srazu na Konopáči říkal, že se dají sehnat nové. Dokonce ve dvou rozměrech. Jeden za 16 a druhý za 20 na celý auto.
No dobrý člověče, akorát jsm si vždycky myslel, že baterka je na startování a ona může sloužit taky jako špalek či kozička na podkládání auta při vyvařování🙂))
Práce plno,ale vypadá to pěkně.
zceho mas tu mrizku na predni kapote ?
jo marťo jsou to "loukotě"..vidiš bezvadně😉)!
No pěkná práce, nechtěl by sis to ještě zopakovat na mojem erku, co? 🙂
Pro Honzu: Myslim, ze by to mohli byt delitka. Delali se pro 130 RS a RL. Pritom, ale na te pate fotce z leva to vypada, ze ma vpredu loukote. Ale asi blbe vidim - bylo by to divne. Jinak je to pekna prace. Clovek by brecel jak ho vidi na tom vleku pri odvozu - tolik skooooody.🙁 To ja jsem mekota.
Honza->To jsem tam tenkrát měl 8-palcová dělítka.
Co je to za elektrony co máš na tom eště eRku?Vypadaj úžasně
Člověče proč jsi to prodával? Takový práce za sebou ....