11. říjen 2018

Naše karlovarská "Stovka"

Rubrika: Hundrtky a Litrovky, Přečteno: 3511×, Komentářů: 3, Líbí se Autor: zdenek
Generální oprava je u konce, po 12 letech

Asi před 12 roky jsem se vydal na jih Čech. Důvod cesty byl jednoduchý. Na prodej tam byla Škoda 100 z roku 1969 po prvním majiteli. Auto tehdy půl roku stálo, protože původní majitel, starý pán zemřel a prodávalo ho s těžkým srdcem jeho dcera. Auto mělo špatný startér, ale na drcnutí chytlo. A bylo rozhodnuto, že si ho odvezu, Přesně tento typ jsem totiž kdysi měli doma. A já ho v podstatě dlouho hledal.

Je to ten úplně nejchudší model s nejslabším motorem. Když jsem byl malý, tak jsem sousedům záviděl modernější modely stovek. Jak už to ale tak bývá, nakonec jsou právě tyhle první typy málo vídané a v podstatě relativně vzácné. Když jsem auto před lety kupoval, bylo sice pojízdné, ale mělo pár zásahů, které mu nedělaly čest. jako čtyř-oké čelo, které tam samozřejmě nepatřilo. Nepůvodní blatníky, auto mělo sice nové prahy, ale špatně udělané, podběhy byly shnilé. Generální oprava byla nutná.

Až zbude trochu času, dám sem sérii fotek z postupné proměny auta. Dnes nabídnu jen první sérii. Auto totiž dostalo nové gumy a nové disky.

A tak jsem udělal několik fotek. Ještě bez ozdobných poklic. Ovšem nastartování a první popojížďky po letech... To byla fakt nádhera. A ty první fotky sem dát musím. Moc nových Stovek se tady asi neobjevuje. Ta moje je sice jako nová, ale narodila se před 49 lety..

Přeji všem krásné dny.


Rubrika: Hundrtky a Litrovky, Přečteno: 3511×, Komentářů: 3, Líbí se Autor: zdenek
Tak přecijen můj článek nebude poslední a někdo přidal auto ještě po mě 🙂. Krásný kus. Já když tu svoji poslední stovku kupoval s tím,že to bude už fakt veterán,všichni se smáli. Stále jich bylo dost a dal jsem a ni tehdy myslím brutální 3000kč 😀. A dnes? Dnes jsem rád, že ji mám, za dnešní ceny bych si ji už nekoupil. Svezu se s ní jen párkrát ročně,většinou v měsících červen - srpen a nájezd má tak 100km do roka. Ale ten pocit,když vzadu tlumeně zarachtá startér, na sytič se rozhučí motor,člověk chytne jehlovitou řadicí páku,tenký věnec volantu a začne couvat z garáže..to je bezva 🙂.
Stovka podle mě nemá obdobu, myslím si, že taková už prostě nejsou. Závidím lidem, kteří ji měli šanci mít, já jsem na to moc mladý. Kupuju si ale různé modely a teď jsme právě začal i se skládáním. Právě jsem začal skládat škodu 100 od De Agostini. Myslím si, že když si ji celou složím sám, tak víc tomu autu budu rozmět. Mějte se!
A potom že nerostou... pěkný originální kousek.