16. leden 2004

Džon na střeše

Rubrika: Nehody, Přečteno: 24844×, Komentářů: 73, Líbí se Autor: Džon
Konec jednoho eRka v Čechách ?

poslal jsem svoje éro na budku, ale kromě plechů nedošlo k žádné újmě.

Takže jsem tady pro vás krvežíznivce připravil krátkou story o mé první velké nehodě.

Předem musím říct, že se mně ani nikomu jinému nic nestalo a škody jsou pouze materiální a v mém případě i trošku psychické... no ale to bude snad časem dobrý.

Jak se vlastně přihodilo:

Jedu si to takhle s právě čerstvě udělanou zadní nápravou, autíčko jsem si pěkně umyl, vypadalo celkem k světu, motor s novou převodovkou se taky měl k světu a tedy jsem svou cestovací jízdu směřoval za kamarády. Všechno bylo perfektní, až jsem se rozhodl navštívit ještě Martina, jenomže jsem za Průhonicemi v noci na velmi nepřehledné silnici a nepříjemném místě nezvládul řízení a poslal auto ze silnice. Naneštěstí tam nebyla svodidla a silnice byla asi půl metru nad polem... takže jak jsem tam vletěl šikmo popředu, kola se asi kousla a už jsem letěl a skončil na střeše... na jednu stranu se mi to zdálo tak rychlé, že ani pořádně nevím jak jsem tam vletěl a na druhou jsem ten pád prožíval trochu zpomaleně a bez problémů jsem uhnul bortící se střeše.

Skončil jsem hlavou dolů a visel v pásech. Díky nim jsem vyvázl opravdu jenom s jednou malou modřinou na noze a trošku mě od pásů bolí záda. Okamžitě jsem vypnul zapalování, světla a rádio. Teprv potom jsem nahmatal pás a odepnul se. Vypadl jsem a snažil se vylézt. Docela jsem se bál aby někde nechytil benzín. Prvně jsem zkoušel dveře u řidiče - byly méně deformované, ale nešly otevřít, pak jsem zkoušel dveře u spolujezdce. Tam nebylo okénko, ale vyléz touto stranou se mi nepodařilo. Předním oknem to ven nešlo. Dál jsem zkoušel vyrazit okno u řidiče. To samozřejmě nešlo, ale hned nato se mi povedlo otevřít u řidiče dveře, když jsem se do nich pořádně opřel. Sám jsem byl překvapen jak jsem jednal rychle a celkem s chladnou hlavou. Podařilo se mi vylézt. Zřejmě to bylo velmi rychlé, protože auta co jela proti mě stačila akorát zastavit a lidé vylézt... já jsem byl venku zhruba zároveň s nimi.

Lidé byli milí, ohleduplní a snažili se pomoci:

Jedna paní mě ptala jestli jsem v pořádku a nabádala mě abych se posadil, že jsem ve stresu. Asi jsem trochu byl, ale ujistil jsem ji, že jsem v naprostém pořádku a že nepotřebuji doktora, ještě jsem se do auta natáhl pro doklady a telefon a zavolal tátovi. Opodál stojící pán zavolal policii. Zřejmě to byl nějaký "organizační typ", protože se mě ani nezeptal jestli chci aby ji zavolal. V tu dobu mi to ale bylo celkem jedno. Všechny jsem ujistil, že jsem v naprostém pořádku a že v autě nikdo další nebyl. Dále jsem se setkal s obrovskou ochotou lidí, zastavilo snad padesát aut během půl hodiny a všichni se ptali jestli něco nepotřebuji, jestli jsem celý a někteří mě "utěšovali", že v těchto místech jsou bouračky na denním pořádku. Zřejmě to byla pravda, protože jsem kolem nacházel součásti různých automobilů a na krajnici dokonce vázičku s kytičkami...

Čekal jsem tedy na tátu nebo na přivolané policajty. Během té doby jsem si ještě z auta vyndal fotoaparát, který jsem měl náhodou s sebou a udělal pár fotek, takže se můžete pokochat...

Odtažení:

Dále vše probíhalo bez problémů, přijel táta s bráchou, shodli jsme se na tom, že byla blbost volat policii a věřili jsme, že než přijedou bude jim to klasicky trvat několik hodin. Tak jsme éro otočili na kola a odtlačili k nedalekému výjezdu z pole. Mezitím přijel chlápek s odtahovkou a odtáhl mi tu "trosku" domů - na policii jsme nečekali - ten chlápek s odtahovkou taky říkal, že volat policii byla hloupost. Cestou jsme si pokecali, on se dozvěděl, co vlastně v tom autě všechno mám a hned ho chtěl koupit. Zároveň mi dodal dost optimismu, protože říkal, že bude stačit vyměnit plechy a střechu a bude to dobrý. Takže jsem mu ho neprodal.

Utrpené škody:

Zjistil jsem, že téměř všechny plechy utrpěly nějakou škodu... dobrý je snad jen pravý zadní blatník, přední čelo (zaplať pámbu - dělal jsem ho asi půl roku a bude mít jen minimální škody) , pravé dveře a zadní haubna. Jinak je všude něco v p..eli. Přední náprava přežila, ale levé zadní kolo je vražené dozadu a ještě nevím co s tím je. Všechny plechy jsou divně posunuté, nelícují, levé dveře jsou prohnuté... no prostě nevím jestli budu opravovat nebo shánět jinou kastli.

Do budoucna:

Vidím to tak, že někam to auto uklidím a až seženu peníze tak se do toho pustím... třeba za rok nebo za dva. Momentálně do toho nemám vůbec chuť, poslední předělávky (předek a vlečená zadní náprava) mě úplně vyčerpaly a to jak finančně tak fyzicky... takže až se z toho všeho vyhrabu, tak se uvidí.

Poděkování:

Chtěl bych poděkovat hlavně tátovi, že mi okamžitě přijel pomoct a psychicky mě podpořil a také všem, kdo mi volali a snažili se ve mě probudit optimismus a nabízeli pomoc.

Fotky z místa činu a potom z garáže:

Na jaře:

Na jaře jsem autíčko odkryl, probrumlal motor a pustil se do uklízení spouště po nehodě - zlikvidoval rozbitá skla vyndal promočené koberce, světla a namísto použitelných 13" kol nasadil méně použitelné 14". Obhlédl jsem karoserii a opravdu usoudil, že nemá cenu investovat do opravy. Na fotkách není vidět jak je celá karoserie hnutá.

Zatím pomalu sháním nové díly na další přestavbu a v pátek 15.3.2002 vyrážím na Moravu pro další éro :-)

Akce "eRko-Morava":

Tak jsme v pátek kolem poledne vyrazili z Prahy za kamarádem na Jižní Moravu pro éRo. Před Brnem jsme měli trable s dálniční policií. Nelíbilo se jim, že celková hmotnost soupravy (ač nenaložené) auto + autovlek přesahovala 3,5t o pouhých 190kg. Takže jsme obdrželi blokovou pokutu 1000,- (nemám ř.p. sk. E a dálniční známku nad 3,5t) a zákaz pokračování v jízdě (kvůli řidičáku). Hlídat nás ale nemohli a milejší pan příslušník mi asi po půlhodině s úsměvem řekl, že nám jízdu sice zakazuje, ale že už nás stavět nebudou, nato odfrčeli a lapli další dvě auta s autovleky. Takže jsme sedli do auta a pokračovali dál - já s nervy mírně v kýblu. Za Brnem jsem málem dostal infarkt - další policie, ale naštěstí se teprve vybalovali takže jsme je za všeobecné úlevy minuli.

Celkem bez problémů jsme dorazili k cíli - asi 300 km z Prahy a uviděli na první pohled nádherné eRko bez kol. Ta prý ukradli "čerti". Autíčko se mi líbilo a nebýt totálně shnilých prahů byla by to super kára. Co mě nejvíc potěšilo bylo, že výborně sedí dveře, nejsou vůbec prověšené a je zdravá střecha. Podběhy vypadají v pořádku až na pár menších direk. Kufr je stoprocentní, motorový prostor skoro taky. Trošku mě mrzí nevkusná úprava zadního čela a to, že zadní blatníky jsou prohnilé v místě prahu a tím pádem již nepoužitelné.

Zvedli jsme éro ze země, nasadili různorodá kola, a natáhli ho na vlek. Dostali jsme dobrou večeři, já jsem zaplatil 1000,- a vyrazili jsme zpět k domovu.

Ale co čert nechtěl - po 50ti kilometrech jsem uviděl ve tmě před sebou kývající se červené světýlko a spustil jsem proud nadávek. Silniční kontrola - ukázal jsem doklady a klepal se zimou i strachy, že budou zase problémy. Naštěstí kontrolovali jen zda není naše auto kradené a ptali se mě kam jedu s takovým vrakem, jestli je odhlášený, že nemá značky a jestli se mi to vyplatí. Já jsem se na oplátku ptal jestli je nějaký celorepublikový policejní zátah, ale prý je to jen náhoda... Poté mi řekli, že po třech kilometrch mají kolegy a že je mám pozdravovat když mě chytnou :-). Kolegy jsme minuli naštěstí bez zastavení. Zbytek cesty už proběhl bez problémů, když nepočítám to, že jsem se lekl dálničního SOS telefonu, který v noci se svými reflexními pruhy vypadal jako policajt a že jsem se celou cestu klepal aby nás už nikdo nezastavil...

Nikdo nás nezastavil, éRo jsme složili doma, vrátili půjčený přívěs, oddechli si a šli spat. Jestli tuto karoserii použiji uvidím až ji odstrojím. Ale asi jo.

Fotky z převozu:

Džon


Rubrika: Nehody, Přečteno: 24844×, Komentářů: 73, Líbí se Autor: Džon
Ako prebiehajú opravy? Už jazdí? Alebo existuje eRko (žlté aj červené) ešte? Chcelo by to nejakú aktualizáciu.
Tu unregistred) Nechci Ti brát iluze, ale erkové zadní čelo není stejné se stovkovým..... lze ho sice po úpravách použít, ale není to to pravé ořechové..
Tys psal že se Ti nelíbí zadní čelo???A to je problém si sehnat jakékoliv zadní čelo z jakékoliv stovky???🙂
presně tak policajty nevolat me to stálo 15 stovek a 4hodiny casu na pos..né silnici a ty fíky nekdo zavolal z projíždejícího auta až já toho estébáka najdu.... ps: ato jsem taky byl na střeše s unem od tý doby jezdím fordem granada a talošům na kozích nohách se obloukem vyhýbám
Cau Dzone,vim co prozivas,stalo se mi zo same,taky jsem boural s Erem pres budku.Nebylo to nic prijemne,ale prezil jsem bez zdravotnich uhon,jen psychicky jsem to tezko nesl!Oprava trvala pul roku,delal jsem ho az na strechu sam,v garazi pres vykendy pres zimu.Ku..vska drina,ale ten pocit stoji zato,to si pis.Urcite ti fandim a verim,ze to dostanes spatky na silnici,jak rikam stoji to za to.Kdyby neco,zak mi muzes zavolat.604636304
Hm, tak to asi nic. Prašule je věčné téma a času není moc, poněvač volný čas promakám, abych nějaké měl. Áhoj
Sem rad ze si se do toho znova pustil..bylo by skoda abys zanevrel na ero bo bouchanci..drzim palce a dybys neco potrebova (mam sice trosku mladsi kupatko ale doma se leccos najde) tak se ozvi


http://garde.virt.cz
Dakosi, dík za optání - pár věcí budu potřebovat - hlavně jestli někdo nemáte zbytečnýho asi tak půl roku času a 50.000,- aby mi práce nestála na penězích 🙂)


Jinak většinu věcí mám až na ten čas a prachy... ale až budu něco potřebovat tak si sem na stránky udělám VELIKEJ POUTAČ 🙂
ááááááááále taková sračka...Skončil jsem hůř...
Tak jak jsi daleko, nepotřebuješ něco, popř. napiš, přeji neutuchající energii.
Tak jak jsi daleko, nepotřebuješ něco, popř. napiš, přeji neutuchající energii.
Do toho chlape!! -videl sem dost uprav eRek ale malo lidi ma vkus a cit -jestli tohle dopadne tak jako "Zlutas" tak to bude supr -neznicit ducha originalu ale udelat z toho karu ktera se nemusi bat vyjet na silnici -to je ta prava cesta -drzim palce! (PS: zkus klikovku z Fabie dela to divy!)
Jdi do toho Džone! A postav to ještě lepší než to bylo! Držim ti palce.
Buďte rádi, že jste neměli fialovou s černou střechou...
Koukam že barevná varianta rudé s černou střechou je docela rozšířená, ja mam taky takovouhle🙂))
Nazdár Džone. Jestli budeš potřebovat poradit, jak se tam dává pětikvalt, hřebenový řízení, zadní výklopný okýnko apod. tak napiš já ti znovu poradím...... Ale co to kesám, ty už to znáš. Tak ať se ti daří a hejbni sebou jaro je za dveřma. Jo ajakou to bude mít barvičku ? Tu samou ?
Čau Džone, auto zase nevypadá až tak špatně. Jste docela frajeři, tahat to za 405... (ani se těm poldům skoro nedivím). Souhlasím s tebou, že ta úprava zadního čela je opravdu strašná, ale můžeš použít ze starýho eRka i s ascoňáckými světly. Ať ti to rychle utíká.
Dobrá story, ale hlavně že to je doma, policajti se dokážou objevit v nejméně vhodnou dobu a tím dokážou pěkně nas...
V pátek si snad jedu pro nový éro.. takže se do toho co nevidět pustím. Zatím jenom zkoumám a pomaloučku začínám rozebírat tu bouračku.
Tak co,už trasplantuješ do novýho skeletu?Nebo alespoň pitváš?🙂:-)
hej džone to se zvládne uvidíš......hlavně že se nestalo nic tobě
Džone seš nezmar, kéž by víc takových. Držim palce. :c))
Dík, už se mi v hlavě rozjížděj velký plány 🙂
co dodat..... snad jen držim paleček 🙁(
Myslim, že to zvládneš a možná už letos se s nečim vytasíš na sraze. I kdyby to měla bejt jenom(zatim) plečka.
Jen do toho Džone...
No vidíš že to jde, když se chce.
Ja jedno ero uz zamluveny mam - pres kamose - snad bude OK, jeste jsem ho nevidel, ale melo by byt ve slusnem stavu. Jinak jsem si vcera nastartoval svuj moturek a kochal se tim jak si krasme brumlal, tak me to potesilo, dodalo optimismus a utvrdilo v tom, ze to udelam znovu a lip.
Hele, sleduj annonci, teď se tam občas vidí pěkný auta za slušný peníz.
Seš pěknej vůl
Ja vam to vyfotim jak jsem na tom... jinak shanet ND jsem jeste nezacal... a opravovat uz vubec ne...
Tak jak jseš na tom chlape?
Džone díky za blahopřání k novýmu roku,tobě a Prcířovi taky.Jinak ty držáky těch čtyrpístů mám k dispozici,takže se ozvi a dohodneme se.Zdar
Nedavno jsem zrušil svoje Éro taky. Ale už to nerozchodilo. Zlomil jsem je o strom. Vypadalo jako rohlik. Kdyby jeste jesdilo, jezdilo by dokolecka 🙂) Do dnes se mlatim do hlavy, co jsem to byl za mlada za vola.
Hm, uz jsem o ty nehode slysel vypravet ale


takhle jsem si to tedy nepredstavoval, ale celkem


klika taky jsi nemusel vylizt. Na zborenou strechu


si davej bacha to auto uz nikdy nebude takovy jaky


bylo. Bude hnuty komlet cely. Jinak hodne stesti


pri zpravovani.
Tak už mám značky v depozitu a zrušený povinný ručení...
Muj email najdes vsudemozne na tehle strankach - napriklad na uvodni strance vpravo nahore - jinak s110r@volny.cz
Zní to asi hloupě, ale já tvůj email neznám a zrovna se mi ho také nedaří najít. Můj snad znáš, tak mi pošli telefon a já se s tebou spojím. Vím i o samotné střeše uříznuté se sloupkama v jakž takž stavu. To éro by spíš chtělo vůbec vidět a jednat rovnou s majitelem.
fajn ze se ti nic nestalo. karka se da do kupy a brzo to preboli. skudce zdar a hlavu vzhuru. Roman
Dej vedet na email vic, prosim - o necem uz sice vim, ale nezaskodi mit toho v rukavu vic 🙂
Vím o karoserii na éro, naní zas až tak špatná, původně jsem z ní chtěl stavět káru já, ale pak jsem sehnal jiný. Je bez motoru, sem tam dírka, ale je to vše lehce spravitelné, má to i papíry. Pokud by jsi měl zájem?
Ahoj Džone, jsem velice rad, ze ty jsi v poradku, neverim tomu, ze zacnes davat auto dohromady za cca rok, myslim si ze se do toho das o hodne driv.
To si děláš SRANDU !!! jaký jindy - držáky chci kdykoliv a v jakémkoliv množství !! 🙂
Nazdar sporťáku!Koukám,koukám,taky jsi skončil na boudě jako já se Scapersem.Ty jsi na tom ale hůř, a proto bych chtěl tvému autíčku popřát upřímnou soustrast.Zrovna jsem měl pro tebe ty držáky čtyřpístů,tak někdy jindy.Hlavně že žiješ ty kaskadére.Zdar
Dobrej džamp!!! bud rád žes celej Pavel
Dneska jsem ero vystrcil na mraz, motor sel nastartovat celkem bez problemu i popojizdet se s tim dalo, takze to me potesilo. Ted je pod plachtou, ale asi z nej pomalu zacnu sundavat pouzitelny soucasti...
Džone, jsi borec. Jsem ráda, že se Ti nic nestalo. Měl jsi štěstí. Ještě mám u Tebe tu projížďku na kole. Teď už asi cyklistiku budeš brát jako hlavní dopravní prostředek. Pa pá - buď silný
Ahoj Džone, jsem z toho docela vykulenej a obdivuju jak jsi byl schopen vzít do ruky ještě foťák. Něco takovýho mě rozhodí i když se to nestalo přímo mě. A to zvlášť u takhle udržované Škodky. A u Škodovky vůbec. Hlavu vzhůru.
Dzone, uprimnou soustrast. Myslim ale, ze to mohlo dopadnout daleko hur. Jsem rad se zes v poradku a ze se do toho budes moct pustit znova 🙂 Drzim palce.
Vypada to dost huste!Hlavne ze si zdravej a nikomu se nic nestalo mohlo to bejt horší už mám bohužel zkušenosti!


Jinak jestli budes to auto davat dohromady tak bych možná věděl o vraku na kterým je snad jen střecha OK.a možná i zadní blatníky s haubnou.