31. květen 2004

Tábor 2004

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 6975×, Komentářů: 5, Líbí se Autor: RST
Sraz a závody Pražského Škoda klubu

Tato akce je klubovou akcí Pražského Škoda klubu (podobně jako loni v Hradčanech u Mimoně ). Byl jsem rád, že se mi dostalo pozvání a mohl jsem se akce též zúčastnit i jako nečlen klubu.

Akce byla plánovaná na pátek-neděli, 28.-30.5.2004. Vyrazili jsme v pátek navečer v sestavě - já a Hanka s Shadowem, Džon a Martina s Žabákem. Obě auta jsme ještě na poslední chvíli před odjezdem dolaďovali, do Tábora jsme dorazili po setmění, ubytovali se a chvíli ještě stihli posedět s osatními účastníky v místním restauračním zařízení.

Ráno dorazili ještě někteří další účastníci akce, byla technická přejímka vozů, zápis do závodů a přejezd na letiště, kde vše vypuklo.

Závodilo se v těchto disciplínách v tomto pořadí:

  • slalom
  • paralelní sprint 2 vozů na 400 metrů
  • paralelní stíhací závod 2 vozů na oválu na 4 kola
  • paralelní sprint 2 vozů na 1000 metrů

Vše se jezdilo ve 3 objemových třídách:

  • do 1200 ccm
  • do 1400 ccm
  • přes 1400 ccm a speciály

Po návratu do kempu pořadatelé vše vyhodnotili, proběhla ještě soutěž estetiky - o nejhezčí vůz srazu.

Výsledky naleznete zde: http://files.skoda110r.cz/vysledkytabor2004.xls

Mě osobně udělalo velkou radost 2. místo v soutěži estetiky, menší už pak 3. místo v kategorii do 1200 ccm. (ze 3 klasifikovaných).

Hůře na tom ovšem byl Džon, kterému při startu na oválu nevydržela příčka motoru a vytrhla se z karoserie a bylo po závodění. Našlo se dost ochotných rukou pomoci rozbitý vůz odtlačit do bezpečí a poté nouzově opravit - sehnat, uříznout a nainstalovat kus trubky, ke kterému se příčka přitáhla a dalo se dojet domů.

K domovu jsme vyrazli v sobotu večer po vyhlášení výsledků ve stejné sestavě, dělali jsme Džonovi doprovod na cestě kdyby náhodou něco, ale naštěstí se dojelo bez problémů zpět.

Závěrem:

Akce byla vydařená, pořadatelsky perfekně zvládnutá a budu rád, když se budu moci zúčastnit i příště. Navíc mi akce ukázala slabiny auta a směr dalších úprav...

Dík pořadatelům za skvělý víkend

Radek


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 6975×, Komentářů: 5, Líbí se Autor: RST
Chudák Džon, tomu se sere tedka pořad neco...tak at uz Ti to skončí Džone a Marťo...jinak bylo asi fajn co?
Přesně jak Chrobak.sacek názor. Lituji, že jsem se neúčastnil raději v Táboře. Týniště bylo slabý!!! Pro příští rok ho asi vyškrtnu z kalendáře akcí (fakt žalostně málo aut a většinou samý \"Prst\"). Bé bé, asi jsem opravdu hloupý.
Já bych jen pro příště nechal odjet alespoň slalom a 400m dvakrát... není to tak časově náročné a cejtil jsem se takovej \"nedojetej\" 🙂 Jinak dobrý.
Radku za představenstvo Pražského škoda klubu. Děkuji za velmi rychlou odezvu na naši drobnou akcičku.A jsem rád že se ti s námi líbilo.Jak je z tvého článku patrné,hrubé chyby jsme asi dobře zaretušovali,ale já se na to připravým příště lépe.Budeme muset asi seknout do vlastních řad a značně oživit naši stávající základnu,která částečně zklamala,ale i trochu překvapila novými talenty a tradičním výkonem známých matadorů.Jsem taky rád,že erko ti fungovalo dle svých možností,ale jak jsi sám viděl,ladit se dá pořád.Škodovkám a vnitřnímu spalování zdar.
Hmm, takze zase lituju ze jsem se tam take nemohl podivat. 🙁(


Podle fotek to vypada urcite lepe nezli dopadlo Týniště nad. O.