4. červenec 2004

Pavoukovo eRko

Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 4428×, Komentářů: 7, Líbí se Autor: Pavouk
Jelikož už delší dobu toužím po eRku, tak jsem se rozhodl že si jedno pořídím.

Jelikož už delší dobu toužím po eRku, tak jsem se rozhodl že si jedno pořídím. Moje první volba nedopadla bohužel moc dobře :-/ neboť tohle erko (na fotkách ještě vypadá ještě dobře), už asi dojezdilo. Karoserie totálně na šrot, vlastně jediné co nebylo vzaté byla střecha a dveře. Bylo nepojizdné a motor byl položený na zadních sedačkách :-). Teď s nim je počítáno na náhradní díly na moje druhé eRko.

fotky eRka na díly

Takže jsem se začal poohlížet po erku novém, nebo alespoň po vyvařené karoserii. Náhodou jsem sehnal od jednoho staršího pána velmi zachovalé erko, v celkem dobrém stavu. Byl to první majitel, auto měl garážované.

Samozřejmě se i zde podepsala rez :-) přední blatníky jsou oba v tahu, dveře u řidiče jsou trochu rezaté.

Asi nejhorší závadou je vyrezlé uchycení ramena u zadní nápravy. Motor je ve výborném stavu, i když má najeto 120 tis. Km.

Na fotkách vypadá lépe než ve skutečnosti :) Ve skutečnosti je taky to auto do oranžové barvy (taková hodně vybledlá červená)

Technická data

  • rok výroby: 1979
  • úzké nápravy + 14" kola
  • motor a převodovka původní, najeto 120 000 km

Plány do budoucna

Sice mě ze začátku trochu táhlo z eRka udělat "střelu" , ale tohle auto je natolik vyjímečné že nemám sílu do něj řezat :-) takže zůstane v originálu, a jediné co bych tam chtěl změnit jsou kola ( ty 14" tomu autu moc neslušej ) , v interiéru bych chtěl trochu předělat budíky (bílé podklady) a možná i trochu podsvícení budíku. Možná že tam budou ještě nějaké drobnosti, ale chtěl bych aby úpravy které na tom udělám byly vratné.

Současný stav

V současné době auto je auto odstrojené, a já ho zbavuji starých vrstev tlumexu. Díky tomu postupně zjišťuji, že je hodně věcí které se musí vyvařit, všechno bylo schováno pod starým nátěrem :-). Taky asi bude nutnost vyměnit i zadní blatníky, už byly jednou opravovány a nedopadlo to moc dobře.

fotky současného stavu


Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 4428×, Komentářů: 7, Líbí se Autor: Pavouk
No pokračuju, sice pomalinku ale trochu se to hlo. Je fakt že bych to tady mohl aktualizovat 🙂. Auto je vyvařený ( teda ještě se budou muset malinko předělat ty růžky před předním sklem. Tedkon delam na zadni naprave.

btw..nevite jak posunout ten opernej krouzej co je na poloose pod loziskem? ja do toho rezu kladivem jak muzu ale ani se to nehlo (akorat se mi podarilo znicit matku 🙂 )
Tak jak pokračuješ, bude nějaká aktualizace? Nemáš nějaké díly na prodej nebo na výměnu?


MichalK Hradec Králové
Tak jak pokračuješ, bude nějaká aktualizace? Nemáš nějaké díly na prodej nebo na výměnu?


MichalK Hradec Králové
O výkendu to budeme s kamosem vyvařovat, takže sem pak přihodím další fotky. Už se těším až se to pohne zase dopředu, ted je to takovej neradostnej pohled 🙂. Nejvíc se ale bojim toho vyvaření úchytu zadního ramena polonápravy, je to uplne našrot 😕, no snad se to povede a geometrie pak bude v pohodě.

MichalK: ja sem přímo z Hradce, auto se nebude nikam stěhovat ( aspoň to teda neplanuju 🙂 ) . Jinak sem koukal na tvoje ero, a sme na tom podobne 🙂.
Zůstává eRko někde na Hradecku?, se svým eRkem mám stejný plány a v okolí o žádném podobném nadšenci nevím na pokecání nevím..
No podle mě je to auto teda hodně zachovalý!!! Těch pár dírek, to se vyvaří jakoby nic... Takže gratulace, žes nekoupil šrot i napodruhé a držím palce ať se renovace zadaří! Sice je před Tebou ještě spousty práce, ale ten pocit až pak pojedeš v hotovém, je k nezaplacení 🙂
Koukám, taky tě čeká pořádnej kus práce. Držim ti palce ať to dotáhneš do zdárného konce