10. září 2004

Hundertgang 2004

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 4990×, Komentářů: 7, Líbí se Autor: Petr
Jak jsme se sešli v Poděbradech

Letošní ročník Hundertgangu byl již druhý v pořadí po obnovení tradice této akce loňský rok, ale první, který byl naplánován, jako víkendový. Sjíždění účastníků v Poděbradech v prostoru restaurace Jízdárna bylo stanoveno na pátek 30. července odpoledne. Večer po akreditaci proběhlo společné posezení v restauraci, klábosení a projekce videozáběrů a fotografií z loňského ročníku.

Další majitelé "hundrtek" a ostatních zúčastněných vozů, včetně mne, přijeli v sobotu ráno. Po zaregistrování a nezbytných formalitách následovala prohlídka aut, výměna zkušeností, hlasování o nejhezčí vůz, hlasování o šrot srazu a obvyklé popovídání s ostatními. Před polednem byly jednotlivé posádky v krátkých intervalech odstartovány do orientačního závodu, který byl díky recesistickému založení organizátorů velice vydařený a zábavný. Trať o délce cca 60 km všichni absolvovali dle skvěle připravených itinerářů a na průjezdových kontrolách a i během závodu plnili ty nejrozmanitější zábavné úkoly. Bylo vidět, že organizátorům fantazie skutečně nechyběla. Nescházely ani doplňující otázky v písemné formě a populární Kilokvíz.

Po návratu na jízdárnu následovala doprovodná soutěž ve výměně kola u hundrta na čas a v pozdním odpoledni start okružní spanilé jízdy, které se zúčastnilo přibližně 50 aut, což byl poměrně dlouhý had a obyvatelé míst, kterými jsme projížděli, se jistě nenudili. Po návratu proběhlo vyhlášení výsledků, ocenění vítězů v jednotlivých soutěžích a kategoriích a pak už jen volná zábava.

V neděli dopoledne, kdy již byli schopni života i ti, kteří volné zábavě předchozí večer holdovali trochu déle, jsme se hromadně přesunuli na letiště Boží dar u Milovic, kde proběhly klasické sprinty na 400 m ve dvojicích rozdělené do kategorií a soutěž jízdy zručnosti. Po absolvování těchto disciplín následoval opět návrat na jízdárnu, kde byly vyhlášeny výsledky a sraz byl oficiálně ukončen.

Co říci závěrem. Z mého pohledu je to díky netradičnímu amatérskému a recesistickému pojetí organizátorů ( hundrtka požárníků, šrot srazu, medaile typu Fidorka... ) akce, které se vždy rád zúčastním. Je to akce nabitá pohodou, zábavou a přátelskou atmosférou mezi všemi zúčastněnými, kterou na jiných rádoby profesionálních megasrazech a tuning párty nelze nalézt. Orientační závod je také velmi nápaditá a skvěle připravená akce, na které si člověk užije do sytosti jízdy za volantem svého "mazlíčka" a spoustu legrace při plnění netradičních úkolů. Organizátorům patří obrovský dík za jejich práci, které obětují nemálo svého volného času a vlastních sil, o financích nemluvě. Příště pojedu zase.

K ilustraci atmosféry srazu byly použity fotky z CD, které na místě pořadalé ihned distribuovali.


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 4990×, Komentářů: 7, Líbí se Autor: Petr
Zdravim všechny, mam dotas a to kde a kdy se koná HUNDRTGANG uz mě nebavy slintat jen na fotky techto KRASAVIC!!!!!!!!!!! 🙂
Jo musim souhlasit s andrewem sraz byl fakt bozí. A ja taky vyhrál ale sprinty ve 110L. Boži kilo hold na Ostravaky a jejich vozy nestaci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Pa DZYN
Joo, Hundertgang byl opět vydařený... A tím více, že jsem si odvezl 1. místo v AOS 🙂
opravdu bylo moc fajn, byt ucast nebyla takova jak se ocekavalo, \" pouze\" kolem 50 aut, jsme se dobre bavili...musim, stejne jako Petr vyzdvihnout orientak, nektere ukoly doslova vyrazely dech\"treba trouseni\"🙂bylo fakt supr...prijemne prostredi, fajn lidi, spanila jizda s velkým S...
Škodajen že na jízdárně bylo k dispozici jen jedno WC. Učastníci ráno stáli fronty před mísou...Ti, které to chytlo v noci, museli jet na nedalekou benzínku a svým výfukem všechny vzbudili 😀


Ale akce byla super! Hlavně bylo hodně piva a jídla 🙂


Jo a při spanilé jízdě mi praskla struny od plynu, tak jsem jel jen polovinu 🙁


Ale fidorek jsem snědl dost 😉
Ještě jsi zapomněl Petře zmínit (a pochválit🙂) svého vydařeného mitfáru🙂)

A naše 9. místo v orientační soutěži, moje 3. místo ve výměně kola na čas (i když jsem se při prvním pokusu nemohl dostat z hundreta🙂) a tvoje 1. místo ve slalomu. A naši zvláštní cenu - mrtvý hundrt - za nedojetí spanilé jízdy🙂)))

Ale jinak akce naprosto super, už se těším na další ročník (to už snad pojedu valstním vozem🙂....