13. říjen 2004

Podzim 2004 Běšiny u Klatov

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 4278×, Komentářů: 9, Líbí se Autor: RST
aneb poslední sraz bez fridexu

Konaný 8.10.-10.10.2004

Na tento sraz jsme se připravovali poměrně dlouho dopředu, tak nám konečně vyšlo odjet z domu už v pátek dopoledne a sraz si užít celý, od začátku do konce. Jeli jsme společně s Petrem (žluté eRko s šachovnicí). Cesta ubíhala v pohodě, tak jsme kolem 13. hodiny dorazili do kempu v Běšinech, zaregistrovali se, ubytovali v chatce a po obědě v místní restauraci jsme se hned účastnili prvních soutěží. Tou úplně první byla jízda naslepo - slalom mezi kuželi. Spolujezdec svými pokyny navádí řidiče, který má zakryté oči, úkolem je projet danou dráhu co nejrychleji.

Další páteční soutěží byl sprint na cca 350 m a večerní Noční orientační závod s několika průjezdními kontrolami, kde se plnily i různé úkoly, jako třeba hod pneumatikou na cíl, hod klikovkou co nejdál nebo hledání ventilů a klíčků v popelnici. Všichni, kteří projeli podle itineráře danou trať v cíli obdrželi kus točeného salámu, chleba a pití a místo u ohně na opečení cílové prémie. Pak už následovala volná zábava, zpravidla v místní restauraci u sklenice piva. Jako obvykle se rozebíralo vše kolem aut, závodů apod., kdo co nově vyladil, naladil a seřídil na zítřejší opravdové závody.

V sobotu dopoledne probíhaly další soutěže v kempu - tahání auta na čas, manuální zručnost, nejhlasitější výfuk, aparatura, nejhezčí auto. Bylo možné zakoupit i nějaké ty věci na další úpravy aut ve stáncích zúčastněných firem. V poledne se začalo startovat do hlavního závodu, taková menší rallye se 6 rychlostními zkouškami o délce cca 15 km, celková délka soutěže byla asi 80 km (včetně přejezdů mezi RZ).

RZ byly postavené 3, každá se jela 2x. Kdo jel na 2 řidiče v autě nebo Lady cup, měl docela honičku všechno stihnout odjezdit, ale organizace klapala v pohodě, nikde se nemuselo na startu dlouho čekat jako v minulosti, kromě pár drobných výpadků časomíry a odklízení či vytahování havarovaných vozů. Bohužel k několika nehodám došlo, jedna vypadala dost hrůzostrašně, naštěstí vše dopadlo dobře, odnesl to nakonec "jen" plech.

Závody byly moc pěkné, přiměřeně náročné, docela rychlé. Je na každém, aby věděl, kde má svoje hranice, kde jsou hranice jeho auta a podle toho taky jel. Ti, co trať nezvládli, asi tyto hranice neznali nebo špatně odhadli. Bohužel i o tom jsou závody. Ani v MS nedojedou vždycky všichni do cíle...

Po závodech se asi všichni přesunuli opět do místní restaurace, kde se diskutovalo, povídalo, hodnotilo, kibicovalo a čekalo na vyhlašování výsledků. To proběhlo někdy kolem 21 hodiny, výsledkové listiny k vidění na http://www.skodateam.cz. Poté probíhala volná zábava do pozdních hodin, v neděli ráno odjezd domů. V našem případě cesta nevedla přímo domů, ale vzali jsme to "zkratkou" přes Hrad Velhartice, kde vznikly také vítězné skupinové fotografie.

Sjelo se opět poměrně hodně vozů, ani eRka nebyla nijak slabou skupinou. Napočítal jsem jich asi 12. Bylo nepřeberně 120, nějaký ten favorit, felicie, fabie, bylo vidět i dost "hundertek". Přišlo se i hodně lidí podívat, jak taky mohou vypadat škodovky.

Velký dík patří pořadatelům za uspořádání takové akce, bylo to moc fajn a už teď se těšíme na Jaro 2005!

Radek


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 4278×, Komentářů: 9, Líbí se Autor: RST
jo jo bylo to moc fajn fakt...takze diky a na jare jestli vse pujde tak jak ma a nebude chybet to podstatne pro nas z ovy(penizky),tak asi dorazime🙂bylo to moc fajn diky vsem, kteri tam byli a hlavne vsem kteri se aspon malickou merou zaslouzili za to, ze to tak bezvadne fungovalo a probehlo...
Móóc hezký fotky jsi sem Radku dal, zvláště ta, jak jsme blbnuli cestou domů..... 🙂)
RST ->Jo, 400*300, je to pěkný, byl jsem celkem blízko. Mimochodem, gratuluju k 19. místu ve sprintu, já byl 20.!
Koneckonců když se koukneš do celé galerie, tak ji tam najdeš taky, v áhledech není všechno.
J. fotku těsně před karavanem samozřejmě mám, takže ti ji můžu poslat. Tady je jen ilustrativní výběr.
Ten borec ve stodváce je fakt drsnej, jak tam masí tu kuželku! Škoda, že chybí ta fotka, jak ten borec to skoro narve do karavanu 🙂! (ten borec jsem já), mimochodem víc fotek je na: http://www.skoda110r.networx.cz
Sraz byl skvělý, organizace od pořadatelů výborná tak co si více přát. Jediné co mě může mrzet, že jsme nejeli erzety a v neděli ráno jsme museli jet brzy domů. Už se těším na jaro.
Sraz byl super! Jeste jednou dik poradatelum za sraz a Radkovi za clanek 🙂
Sraz byl opravdu [b]SUPER[/b] Kdo jste nedorazil litujte a teste se na Jaro 2005. Organizatorum velikansky diky a smekam klobouk, opradu vsechno klapalo jak melo.