6. srpen 2006

Belgium coupe

Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 8443×, Komentářů: 14, Líbí se Autor: Džon

Hello of Belgium, here are some photographs of my car. When I bought this car, it was blue and white. I dismantled all and given has nine, then put an engine favorite to prepare + - 80ch. Aluminum rims with tires 205/60/13.

I have also a felicia year 1961 as I gave also has nine and now I will prepare a half-compartment 130rs but it is very difficult to find parts in on our premises.

And I am also a large collector of miniature of Skoda 15 years. More or less I have 200 models.


Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 8443×, Komentářů: 14, Líbí se Autor: Džon
I prefer original look, but this R looks very nice. Good job! 🙂
To:Jake, ale vim chtěl jsem vědět něco malo vic.Stavim totiž ero dle jednoho Belgičana co si tam děda kdysi dávno koupil-bledě modrý s černou střechou tak jsem chtěl vědět kdo to prodával rok výroby-doplňky a takLáďo dik škoda 🙁
Bohužel Pů, nemám kontakt a ve skutečnosti ani nevím, kdo ten článek spáchal. Alain zde pod tímto nickem není registrovaný, takže se mu čistě teoreticky nemohlo zobrazit menu pro založení vlastního článku.
4Pů: kdyz si projdes celou fotogalerii tak tam sou fotky jak to eRko vypadalo driv.
No tohle neni úplně moje krevní skupina spíš by mě zajímalo jak vypadalo původně.


Láďo nemáš e-mail na majitele?dík
very nice, whitout discusion 🙂.
Rad bych jen upozornil ze na "puvodnim" nefavoritim motoru sou dva karbeci a kryt ventilu je se sikmym hrdlem pro nalevani oleje.Nejaka vyvozni luxus verze ci pocim nejakeho tamniho upravce ????
That\'s the way how to solve bumpers design! 🙂 It looks awesome, indeed, shapes are much softer, and what a paintjob... However I\'m not sure how this "modification" can be taken by local authorities 😀
the rims are from BMW???
Musím něco podotknout, aby jste nebyli překvape ní, že nikdo neodpovídá - tento článek jsem nalezl při namátkové kontrole nezveřejněných rozpracovaných článků. Těžko říci, zda ho autor úmyslně nepublikoval nebo zda se jen neprokousal českým menu. Přišlo mi líto, nechat to tam navždy. Napsáno to bylo nejmíň před rokem.
Hi Your Skoda 110R Coupe is very interesting car I love your front bumper and I have one question what did you rebuild in your favorit engine

Have a more fun with coupe and see you Bordo

Omluvte moji anglictinu jestli tam je neco spatne tak si toho nevsimejte
Jerrom is right, the blue-white combination was very nice and interesting, I like it. What alluminium rims are mounted? Are they original made for Skoda (4 screws with 130 mm distance among) or for another mark?

I also interested in your Felicia. I have one as well. Are you about to make separate article about it?

And about that collection - about 200 models, that´s really huge amount. Could you put here some photos? Because I don´t know many types of Skoda models so I´d like to see it.
nice car man
Really nice car and I think that the combination of blue and white was interesting. And can I have one question? What does it mean that : "given has nine" or " I gave also has nine". Because when I use the dictionary, there is: "nine"=9