27. červenec 2005

Hundertgang očima nováčka, aneb co jsem ještě nezažil

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 7795×, Komentářů: 30, Líbí se Autor:

Ahojte příznivci vozů let sedmdesátých.

Poněvadž mám jednu velice dobrou kamarádku jménem Mura.Lucinka(POZOR Ne Můra.Lucinka ani Múra.Lucinka), která byla tak velice hodná a pozvala mě s sebou na jednu z největších akcí střední evropy :-), mám tu čest Vás seznámit s atmosférou panující na sraze, ale i mimo sraz očima mě, který nic podobného nezažil.

Předpřípravy začaly již v uterý 19.7.2005, poněvadž my, jako ostravská posádka, jsme vyjížděli již ve středu ráno, abychom stihli pozdravit Tadeášku na jejím soukromém hrabství na Olešku. Znalí Tadeášky asi jistě ví, co se tam dělo. Chlastalo se, jedlo se, spalo se a chystala se autíčka na sraz. (Mimochodem. Má sqělá maličkost se starala o 3 děti :o) ). Tímto bych chtěl poděkovat Tadeášce za sqělou antikoncepci do let příštích.

V pátek, po dopracování světoznámého eRkila, se vyrazilo kolem 16:00 na první cíl naší společné cesty a to do obce Nehvizdy. Zde na nás již čekali první příslušníci.

Příjezd do Nehvizd

Odtud se vyjelo směrem na jízdárnu v Poděbradech. Po cestě se přidalo ještě pár posádek a první spanilá jízda byla na světě...

V poděbradech na nás již čekal dokonale uježděný písek a Caiman s průvodním letákem ohledně HG. Nezbylo nic než zaplatit vjezdné a vchodné a začali jsme se koukat po různých strojích, které přijely rovněž v pátek a vítali jsme se s jejich posádkami, které jsem, jen tak pro zajímavost, znal jen v elektronické podobě a pouze pod přezdívkami.

Zatím je tu trošku pusto

Po rozbití stanů a seznámení se s tím, jak to tam všechno chodí jsme se dali do druhé rundy seznamovacího večírku, ze kterého si toho moc nepamatuji, takže fotky Vám budou museti stačiti.

Bylo veselo

Nicméně ještě týž večer proběhla předávací akce Sluníčka. Zasvěcení vědí, o čem mluvím a pro nezasvěcenné viz článek kilo ke kilu na kilo... Terezka, jakožto člověk, který celou tuto akci vymyslel, se ujala slova a řeknu Vám, jedno oko nezůstalo suché... Slzy dojetí na chvíli zaplavily pískoviště...

Atmosféra byla naprosto dokonalá a připravila ji Tad

sobota

Sobotní ráno nám zpříjemnili všudypřítomní trhovci se svými stánky, které začali rozbíjet již kolem šesté ráno a řeknu vám, že to cinkání se mi tak zaplantalo do snu, že jsem si myslel, že stojím na přejezdu, kde již dávno spadly šraňky a já jen čekal na smrt. Naštěstí jsem se vzbudil a vyhrabal se z pelechu včas :o). Ráno bylo velice bolestivé ale o to zajímavější jsou určitě fotky, kterých z pochopitelných důvodů sice moc není, ale i tak stojí za to

Z pochopitelných důvodů fotek není moc :o)

Po pořádném žvanci a hrnku velké, silné, ikdyž už ne tak moc dobré kávy jsme se sešli na pískovišti, kde se opět fotily autíčka a po příjezdu a zaregistrování všech zbylých posádek se Caiman ujal rozdávat informace, jak se pojede Orientační závod. Po společné fotografii se vyrazilo. Posádky se pouštěly po 2 minutách na trať... Celý letošní HG byl ve stylu husitské doby, takže úkoly byly spojené s touto významnou historickou dobou. (střílelo se z kuše, pojmenovávaly se dobové zbraně, hrály se kostky, jezdilo se na koloběžce se zavázanýma očima - to asi moc dobové není, že :-)), jelo se podle itineráře, ale to každý asi ví...

Až na jeden byly úkoly k tématu

Cíl byl v Kutné Hoře, kde jsme dostali volno na oběd a ve tři hodiny byl otevřen poslední velký úkol. Vlastně byl pro nás dost velký úkol i to, ten úkol najít :o)

Po splnění jsme se rozešli k autíčkům a na světě byla druhá, o poznání větší, spanilá jízda. Až na pár výjímek se do tábora vrátily všecky autíčka v pořádku. A ty co v koloně uvařily nebo tak, stejně do tábora dojeli. Čili nic závažného se nestalo.

Tak to vypadá, když za sebou jede mnoho nádherných aut

V základním táboře na nás čekala poslední soutěž tohoto dne MZZK - Memorial Zdeňkova zeleného kila. Vtip byl v tom, že kilíčko mělo opačné řízení. Při točení doleva jelo doprava a naopak. Úkolem bylo v co nejkratším čase projet stanovenou trať z kuželů. Řeknu Vám, toliko srandy se jen težce hledá. Pár autíček skončilo v plotě, jiní s ním chtěli ujet... Ale zase se vše obešlo bez problémů a větších komplikací.Zde se bohužel pro velkou záplavu smíchu nestihlo pořídit foto žádného z účastníků závodu, takže si budeme museti počkat na sestřih toho nej na DVD od Radka...

Mno a tím pomalu končí sobotní den. Večer se zase všichni sešli u jednoho a více stolů a zase se pilo a jedlo. Už ne tak moc, jako v pátek, ale i tak toho bylo dost. K tomu nám vyhrávala "skvělá" kapela písničky, u kterých zůstával rozum stát. Kolem desáté hodiny se ještě oznamovaly výsledky Orientačního závodu a MZZK... Pak už vzala za slovo únava a po dalším pivu se odešlo na kutě...

A zase bylo veselo

Neděle ráno už byla příjemnější, poněvadž se dalo trošilinku déle spinkat. Trhovci přišli na to, že na srazu veteránů se asi boty a podprsenky společně s laděnýma koncovkama asi moc dobře prodávat nebudou :o) Čili. Vstalo se kolem půl deváté. Jenže Caiman už byl velice netrpělivý a tak nám dal na probuzení jen slabou (akademickou) půlhodinku a kolem deváté se jela další spanilá jízda do Nymburka na letiště, kde pokračovalo soutěžení. Na programu byly sprinty a jízda zručnosti. Sprinty se vyhlašovaly podle kategorií. Škoda 100 a 1000, škoda 110 a 1100, škoda 110LS a 110R, škoda 120, a speciály. Výsledky najdete na oficiální stránkách HundertGangu.

Závodilo se jak o závod

Vyjiždělo se po dvou, poněvadž Caimanova technika nestihla měřit více autíček najednou. Po dojetí posledních meřených časů se ještě pár posádek ujalo sprintovat mezi sebou v různých kategoriích.

Na řadu přišla jízda zručnosti. Projet pár kuželů směrem dopředu nečinil většině žádný problém. Druhá část dozadu už byl těžší oříšek a parkování v garáži asi ten největší. Někteří by garáž zbořili, jiní se do ni nevešli. Ale byli i tací, kteří se vešli nádherně.

Tím skončilo soutěžní dopoledne a konala se poslední spanilá jízda zpět do tábora, kde se organizátoři ujali počítání výsledků a chystání cen pro nejlepší.

Zase moc autíček k pokukání

My jsme si mezitím zapakovali stany, uklidili nepořádek kolem nich a něco dobrého poobědvali.

Výsledky se vyhlašovaly úderem druhé a půl třetí hodiny - tím si již nejsem jist - a opět je najdete na oficiálních stránkách HG.

Vyhlašovalo se a často tam bylo jedno jméno :o)

Poté přišlo na řadu srdceryvné loučení. Letošní HG byl u konce a všichni se těšíme (teda doufám že všichni) na jeho další pokračování v roce příštím a letech následujících.

Poděkování

Moc bych chtěl poděkovat pořadatelům HG za skvělou organizaci, všem přítomným posádkám za to, že se sešli v hojném počtu a hlavně lidem, které jsem tam poznal vůbec poprvé za to, že ikdyž jsem byl jen "mitfára", vzali mě mezi sebe.

Speciální poděkování

Toto bych chtěl věnovat Mure.Lucince, která mě na tento sraz vzala a Terezce, která nám dvěma umožnila tento sraz navštívit. Poněvadž bez sbírky na Sluníčko bychom se tam asi nedostali.


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 7795×, Komentářů: 30, Líbí se Autor:
Tak CD a DVD je stvoreno, kdo máte zájem, napiste mi email s adresou, poctem kusu kolik ceho chcete. Na DVD je film s prubehem cele akce ocima posadky RedShadowa a fotky nekolika clenu R-komunity, na CD je totez v mpeg a fotky zmensene, aby se vesly.
Ahoj, zeru to tadyx uplne vsechno, jenom by me zajimalo, jestli se k vam da zapojit, nebo je potreba si to nekde domluvit...zasvedceni, uvedte me na mem mailu prosim v taje vaseho HG, delam stovecku (viz web), chtel bych se stat clenem 🙂)


Martas
Eli, pro nás je společnost Lucky rovněž obohacující a ten samotný fakt je nám odměnou, ale děkujeme za upřímná slova.
Ahojky všichni! sice mě určitě neznáte ale to je jenom dobře.....chtěla bych vám všem (celé velké šťastné stovečkové rodině) poděkovat za to všechno co pro naši Muru Lucu děláte....doslova a do písmene jste z ní udělali Sluníčko s velkým S 🙂 tak DÍKY DÍKY DÍKY!
Nevím jak Ty, ale já tam ale žádnou SPZku neviděl..... Něco měl v sobotu pod sedačkou, ale jestli to byla SPZ? to teda fakt nevím....
Já si osobně myslím, že policejní kontrola u alfakila nemá žádnou šanci... Šlápne na to a se zvedlým předkem všem šunkám policejním s přehledem ujede bez jakkékoliv možnosti opsání značky 😀
kpt. budha: mám to na videu i pár fotek. Dávám dohromady \"erkařský\" CD/DVD s videem a fotkama, tak když to budeš chtít, dej vědět.
Video se prý stříhá a tahle část by natočená být měla i naší kamerou.... Více informací najdete na HundertGangových stránkách -> Hundertgang 2005 -> Videozáznam z Gangu....
kapitane: Vyska ma neco natoceneho na fotaku...jako alfakilo zbesilost na entou...se divim, ze to tam dojelo bez policejni kontroly, precijen par km na to letiste to bylo 🙂
Případně fotky...
A nemáte někdo náhodou video toho alfasprintu? To by mohlo bejt dost zajímavý a poučný...
chválím již pochválené... byla to moc krásná akcička a těší mne, že i s tou mojí paštikou mne nikdo nevyháněl... těším se na další akce, protože jste báječná parta...
Jo, tak z téhle šílenosti jsem měl největší strach, protože tahle potwora s motorem z Alfy válcuje na většině srazů ostatní auťáky těch nejrenomovanějších značek s naprostým přehledem. Proto jsem taky s hrůzou čekal, co za exota z toho vyleze a musím říct, že se Lukáš Hájek nakonec projevil jako správnej řízek a ne jako nějaký nafrněný ovád, jak tomu v podobných případech bývá zvykem. (Dokonce se mi při registraci dušoval, že to má papíry a technickou, jen abysme ho zapsali do soutěží) 🙂)


Ještě jednou díky vám všem kteří jste přijeli, jste super parta a budu moc rád, když se v příštích letech budeme na Gangu dále potkávat...


Hundertu Zdar


Caiman
Myslím, že už bylo řečeno všechno jak ke srazu, tak k článku. Nezbývá, než se souhlasně přidat.
Kpt. Budha: ještě k té zběsilosti s motorem s Alfy, ve sprintech, byl o dva řády jinde než všichni ostatní🙂 Snad jen Jarda Pešan st. se mu přiblížil na dohled🙂

Bylo docela zajímavé vidět tuto zběsilost jak přijela přikrčená ke startu, pak po odmávnutí se předek vlivem odlehčení zvedl o 10-15 cm, až to bylo skoro neříditelné a takto zvedlé to jelo až do cíle, kde po dobrždění si auto opět dřeplo...
Tak snád aby aj ja som zareagoval. Samozrejme budem citovať ostatných že bolo super a super ľudia. A ked sa daju dokopy super ľudia na super mieste tak to môže byť iba super. Trochu ma mrzí že som sa nemohol zúčastňiť na šprinte(chcel som si to rozdať zo Stanlym), ale kedže sme ešte boli v MB tak do Košíc by sme dorazili až niekedy v noci a to som nechcel. A nakoniec by som chcel tiež podakovať jednej osobe a to je Lucinka, ktorá dávala tomu zrazu perfektnú atmosféru napr. pri odovzdávaní Sluníčka, pri posedení v piatok večer no....Takže vy čo ste neboli prišli ste o super zábavu zo super ľudmi, ale to som už písal...
ahoj erkobratri a sestry🙂. Podobne ako majlan som aj ja bol poprvykrat na takejto akcii. Nebudem sa velmi rozpisovat ,lebo by som mozno aj nieco nespomenul...ale, bolo to super stretnutie so super ludmi....🙂 Diky usporadatelom aby aj na dalsie roky pripravili taketo stretnutie...Som rad ze som mohol byt pritomny na akcii Diky Martinovi z K ze ma zobral sebou 🙂..Tesime sa nabuduce 🙂 dufam ze uz aj mojim vozitkom🙂...
Jó, na tomhle srazu je pěkná a naprosto unikátní ta litrstovkařskoerkařská sqadra, přesně jak název srazu káže. Pobyl jsem jen chvilku, bylo to příjemné a kdybych mohl zústat, bylo by mi to eščě lepčí 🙂)
kpt.Budha : popíšu Ti co jsem viděl já,jiné informace se neposkytovaly.


Ve stovkové kastli je za příčkou pod zadními sedadly vyříznutá podlaha


od tohoto místa je vestavěný vodorovný pomocný rám z jeklů,na který navazuje bezpečnostní rám,který je současně nosnou konstrukcí agregátu Alfa Romeo 6V


o obsahu /údajně/ 3000 včetně převodovky,polos a brzd.Mně osobně tam chyběla jakákoliv přepážka mezi posádkou a agregátem,pro případ požáru nebo letící


ojnice.Ale na sprintu to letělo úžasně,zvuk to mnělo naprosto bezkonkurenční.


Snad jen RST se svojí příčbou rourou bez tlumiče m,ně vzrušil víc/prostě zvuk


Škodovky je zvuk pro naše uši/ kola vzadu odhaduji na 16\" cca 225tky.


Prostě to je pravej dragster pro sprinty.Výsledky pro představu na


WWW.hundertgang.spc-net.CZ


Vlaďa
To musel bejt peknej sraz, skoda ze sem nemel cim prijet. Tohle vypadá hodne zajímave: https://www.skoda110r.cz/article.php?aid=404&olimage=10238 nebylo by více informací?
Skvělá akce, skvělí lidi, co k tomu dodat, jen to, že to strašně rychle uteče a než se rozkoukáte jedete domů.Škoda, že není delší víkend🙂
Chrobáku, doufám, že se nezlobíš, ale všechny fotky z tvých 30ti eMailů jsem shrnul do 3 zipů a během odpoledne se tam objeví. Fakt mne mrzí, že jsem se taky nemohl zůčastnit té krásné akce. Až mne příště chytnou záda, tak se zůčastním na \"Kriplkáře\"(pardon \"invalidním vozíku\").
Tak jsme o to zase přišli 🙁((, nevadí vynahradíme si to příští rok.


Pár fotek co jsme pořídili v pátek večer je na fotomailu ( foto.fotky.fotecky@seznam.cz , heslo FOTKY ).


Omlouvam se za veliky pocet mailu ( 30 ), ale prez GPRS to proste jinak neodeslu. Je to zabaleny v RARku a musite si nejdrive vsechny stahnout jinak vam to hodi chybu.
...jen upozornuji, ze toho pana co je mi na tech fotkach podobnej neznam a nikdy jsem ho nevidel...
Petkare. Pracovní verze. Chtěl jsem, aby si to ještě lu stihla přečíst. Musel jsem to nějak dát do kupy....🙂 Předělám to, nebát se
Majlane, dobré, až na to přeházené pořadí fotek🙂
vyska: ucis se rychle 🙂
tááák...máme to za sebou...ještě teď vstřebávám tu jedinečnou atmosféru, která tam panovala...lidičky patří vám neskutečně velký dík za všchno...ale hlavně za to jací jste...bylo mi s Váma těch pár dní naprosto úžasně...

HG se opravdu vydařil...na takovéto akce budu vždy jezdit moc ráda..takže doufám, že příští rok se sejdem ještě ve větším počtu, ale taky doufám, že se v tak hojném počtu setkáme už na podzim v běšinách🙂 Díky Sluníčka...mám na co vzpomínat😉
Dobré jak cip