11. listopad 2005

Atila & Kiwi

Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 6865×, Komentářů: 15, Líbí se Autor:
že bych si otevřel obchod "ovoce v zelenina".... ??? .....

Š110R - rv 1979

Toužebně hledané erko jsem našel v inzerátu na www.skoda110r.cz, kde jsem inzeráty pročítal tak půl roku, hledal jsem i jinde na webu a v novinách dohromady tak tři čtvrtě roku. Nemohl jsem narazit na nic co by odpovídalo mým požadavkům na zachovalost a hlavně originalitu, respektive stav původní, nevytuněný. Toužebně jsem se takového skvostu dočkal při už několikáté prohlídce možné koupě v neděli v odpoledne 9. října, v Černovičkách, kousek od Prahy. Pořádně jsem jej prohlédl, projel se a tak hodinu pokecal s majitelem u pivečka a kávy, já si dal pivečko poněvadž tam se mnou společně byli i Andrew, Alena a Boubík jako odborní poradci :) Tímto děkuji Andrewovi že byl ochoten tam se mnou zajet a udělat mi řidiče. Pan majitel byl svého oboru znalý, ještě jedno erko v garáži a pod přístřeškem pravou závodní Š120S. Takže jsme si plácli, dle rozhovoru a prohlídky se zkušební jízdou jsem konečně usoudil že tohle je to pravý erko pro mě.

Byl to i předposlední podzimní víkend s opravdu nádherným počasím, takže to byl zároveň i pěkný výlet. Cestou zpět jsme si dali gáblík v Nehvizdech a stavili se v Poděbradech za Caimanem.

Ve čtvrtek 14. října se pro mě ve tři stavil Andrew v práci v Humpolci a vyrazili jsme opět na Prahu, tentokrát už převzít autíčko. Okolo páté jsme dojeli na místo a bez zdržování vyrazili zpět, na devátou jsem byl doma, šťastný jak blecha.

]

Technická data

vše původní, jen je navíc pětikvalt

ÚDRŽBA A OPRAVY "KIWI"

20.10.2005

Tak si jedu z práce a najednou to začne cukat jak děs - dojel jsem do půl cesty dom a musel se nechat odtáhnout. Doma jsem prolezl karbec, rozdělovač, cívku, kabely, svíčky a furt kua nic.... Ani to nechytlo. A pak jsem vyměnil kondík u rozdělovače a bylo po závadě, naneštěstí poslední věc kterou jsem předpokládal že se po...

Teď to ale díky mému "rozebírání" nedrží volnoběh a je přidřená klapka druhýho stupně, tak jsem ji mechanicky nechal furt zavřenou, musím se na to vrhnout o víkendu...

29.10.2005

Volnoběh nařízen, klapka druhýho stupně v karbecu opravena.

7.11.2005

Už tak tři týdny mi protejká brzdovka manžetou spojkovýho válce na pedál a pod nohy, jen jemně, ale přeci. Zatím jsem to vyřešil dolitím brzdovky a odvzdušněním. No ale jak jsem ráno vyrazil do práce, tak jsem začal cejtit že mi propadává pedál, poslední dva kiláky jsem dojel do práce na trojku abych nemusel přerazovat přez zuby, spojka téměř nevypínala - nádobka brzdovky téměř na dně, takže bude radikální řešení.

V kufru jsem měl spojkovej válec z Citróna, ten jsem v práci rozebral, pročistil a složil. Tak mi posloužil jako prozatímní nouzová výměna místo toho netěsnícího, oba dva jsou totiž v žalostným stavu, původní z Kiwi na nový těsnění, Citrónovej je trochu sežranej. Kiwi dostane co nejdřív funglovej a bude klid.

10.11.2005

Přece jen ten volnoběh není furt 100pro ready a taky to táhlo lehce míň, tak jsem se dle příručky pustil do seřízení. Mimochodem je to karbec EDSR.


Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 6865×, Komentářů: 15, Líbí se Autor:
Moc pěkná barvička...Je to takový eRasmusův bráška 🙂
tož:


Tátomechaniku - lak původní není, je to přestříkaný, původně bylo červený


Marty - OR6, no co dodat... shání se těžko, ale i když tam jsou, taky se poohlížím po dalších, tyhle jsou tak v 50% stavu, takže zas tolik kilometrů už nenajezdí, nehledě na to, že guma ztrácí na životnosti nejen ojetím, ale i věkem, takže to není tk perfektní jak bych si mohl přát 🙁


přesený \"part number\" karbecu skouknu a ten měsíc taky nevím z hlavy, velkej techničák to jistí tak se mrknu


fotky interiéru bohužel zatím nemám...
teda lidičky, vy jste mi dali... 🙂


takovejch otázek a komentářů najednou... to je tím že halt netím jen v práci a o víkendu jsem mimo net, hned se pustím do odpovědí a díky za pochvaly...
pravda pravda... neda se nic jineho nez chvalit vydareny kup... doufam ze nalitas spoustu spokojenych kilometru...
Tak tomu sa povie KIWI na zjedenie, mnauuu. Prajem vela stastnych km!!!
jojo, peknej kousek...to se musi nechat...koukalo se mi na nej, jak jsme jeli z besin do humpolce spolecnou cestou velice pekne...😉
Jj Atilovo eRí, okukoval sem ho v Běšinech a zdá se být velmi dobré.
Už jsem ho viděl u tebe na stránkách, takže bych se zbytečně opakoval. Už se moc těším na to, až ho někdy(snad) uvidím na živo. Ať slouží.
Moc pěkný eRo. Originál je originál🙂
Krásne eRko. Toto je jasným príkladom (dôkazom) toho, že na eRko v origináli sa dokážem pozerať dlhšiu dobu, než na nejakú vytunenú sériovku. Alebo, keby som to porovnal ako 1:1 tak na vytunené eRko.
Gratuluju ! Tohle éro se mi v inzerci zamlouvalo, koupi bych doporučil s čistým svědomím každému, kdo chce slušně udělané auto. Užívej si...🙂
Bledá závist - ty tam máš i OR6ky 🙁( a já je snad neseženůů 🙁(.


Jinak fakt pěknej kousek!!


Jakej měsíc to máš - zajímá mě to protože mám 9/1979.


Jakej máš přesnej typ karburátoru?? A jakej střed volantu??


Nějaká fotečka zevnitř by nebyla?? A co faktura??


Zase vyzvídám a nechválím - takže ještě jednou \"Koupil jsi opravdu dobře\"
Móóóc pěknej kousek, takový se daj ještě koupit ? No seš trpělivej klikař!


Ten lak je původní ?
Kdo si počká, ten se dočká. Je to pěknej kousek! A ty problémy co to píšeš - taková škodovácká klasika. Moje \"letošní praxe\" je - Erko, které stojí v garáži nezlobí 🙂))))
krásný erko je vidět že o něj bylo a určitě i bude dobře postaráno🙂