6. červen 2006

Ochrana karoserie

Rubrika: Karoserie a interiér, Přečteno: 16250×, Komentářů: 10, Líbí se Autor: Hansi
Jak nato

Zdravim všechny škodovkáře a eRkaře 2x. Chci se podělit o zkušenosti které snad někdo přivítá, pro spoustu to nebude nic nového.

Při ošetřeni spodku auta by se nemělo opomenout pořadně odstranit staré, mnohdy letité náťery. Jak se to tu popisovalo. Já upřednostňuji cestu tzv. za studena. Ostrou špachtli, vrtačku s dráťeným kotoučem.

Po odstranění odmastit technickým benzínem a je možno začit střikat nebo nanášet štetcem.Ve firmě použiváme výrobky firmy AKEMI-SRN.

V následujícím popisu se jedná o podobné výrobky avšak na různých bázích.

Jako první uvedu ochranu na spodky na živičné bázi, objednací čislo 90011(obj.č), barva černá,nelze přelakovat. Používám na podlahu jen vnějsí. Tento výrobek se dodává ve 500 ml spreji,1l náplň na stříkací pistolí a na nanášeni šťetcem v balení 1l,2l,5l a 10l. Na přechody mezi podlahou a například prahama nanesu natěr šťetcem. Všude tam, kde bylo vyvařováno a jsou různé přechody také nanést šťetcem(podběhy atd.)

Další výrobek je ochranný nástřik na bázi syntetického kaučuku obj.č.90015-500ml,90016 1l šedá,90019-500ml,90017-1l černá,90018-1l bílá. Tyto výrobky se vyznačují dostatečnou přilnavostí a vysokou odolností proti oděru,možno přelakovat. Tyto používám tam kde předpokládám že díly budu přelakovávat,vnější podběhy,prahy, čela,vnitřek karoserie.

Další výrobek je ochranný nástřik na bázi vosku obj.č.90026-500ml, hnědý, 90025-1l černý.nelze přelakovat,rychle zasychá neskapává, není agresivní na gumu, laky a plasty. Vysoká přilnavost na PVC, živičných a voskových vrstvách. Na stará auta kde se používal, Tlumex, Gumoasfalt, Plastizol. Vhodná na opravy,stávajících nátěrů kde byly použité jmenované nátěry.

Jako poslední se bude hodit prostředek na ochranu dutin, obj.č.90041-500ml,90040-1l,barva slonovinová. Chrání před korozí, vysoce účinná s velmi dobrou tvárností. Rychle zasychá, vytvoří houževnatý elastický film, značně odolný vysokým teplotám, na bázi vosku.

Popisované 1l dozy se aplikují speciální pistolí, předpokládam všem známou. Ze zkušenosti na škodovku spotřebuji 3-5 litrů těchto výrobků. Všechny výrobky je možno ředit tech.benzinem. Nepoužívejte žádná ředidla. Taktéž šťetce a ostatní nástroje čistit benzinem. Na čištění jsem použil normální benzin a taky to šlo. Zazvonil zvonec a ja doufám že vám po aplikaci zůstanou naši miláčkové dlouho bez koroze.

S pozdravem Hansi

Tmely a jejich použití >>>

P.S.Všechny výrobky Vám samo zašlem na dobírku,

pro Škodovkáře za velkoobchodní ceny ( 20% sleva z MC cen !!! ),

fa. AUTOZNOVA Karlovy Vary, tel. 353 220 328, heslo - Mám Škodovku! ;-)

http://www.autoznova.unas.cz


Rubrika: Karoserie a interiér, Přečteno: 16250×, Komentářů: 10, Líbí se Autor: Hansi
Kdyz chces sundat tlumex tak jedině pěkně po staru špachtlí nebo šroubovakem jinak to nejde. Skoušel sem to ohřát a setřít hadrem ale nic moc.
Hm, vyrábí se všelicos a za různý ceny, ale nikdo asi nemá odzkoušený všechno, navíc dlouhodobě .... Já se na mojeho Hundrta rozhodnul dát starej dobrej šedivej sinorex a přes to starej dobrej tlumex plast. Myslim si, že 99 % úspěchu záleží na očištění, pokud to člověk neodflákne, vydrží to mraky. Na orezlej načatej plech nepomůže sebelepší nátěr.
a co tak použít na spodky obyčejný gumoasfalt-levné řešení, 10l kolem 250kč 😀
Nejlepší je to oškrabat o to Ti tady potvrdí asi každej, protože jinak se ten tlumex tahá a rozehřejvá a lepí se všude, včetně vlasů. Takže dláto nebo nějakou škrabku a oškrabat, pak třeba dočistit tech. benzínem .
Hm, ty brdo, 4 moznosti ochrany karoserie a ktera z nich je nejlepsi??Jinak, nedavno jsem odstranoval stary tlumex dratenym kartacem na vrtacce a slo to tedy dost spatne. Co myslite na propan butanovou bombu (tu malou 2 kilovou), kdo s tim ma nejaky zkusenosti??
Chci jenom dodat ze Fa.AKEMI vyrabi a prodava kvalitni materialy ktere pouziva napriklad Nemecke drahy,Renault,Du-Pont a mnoho jinych.


V Cechach pouzivali nebo pouzivaji: Metalex,Skoda-MB,Johnson,Skoda-Ostrov a jine mene zname firmy.Kompletni katalog je mozno stahnout ze stranek www.autoznova.unas.cz.


S pozdravem Hansi


PS:Nesnazim se prodavat a delat reklamu touto cestou, ale pro vsechny predat zkusenosti a nabidnout pro vas Panove zajimavou cenu!Moje prvni auto byla 1000 MB,a neco zustalo v srdci pro vsechny Skodovkare.
To Džon: Zinkosprej seženeš např. u firmy NÁŘADÍ - HUBÁČEK www.hubacek.cz


Naše firma používá typ u nich zakoupený na ochranu případných svarů zinkovaných konstrukcí používaných u Vodafone a zde jsou dost tvrdé záruční podmínky na realizovanou stavbu a tak se vybírají materiály odpovídající náročným požadavkům na dlouhou výdrž.
Odpověď na příspěvek [ zpět ]
Zrušit
nějaký tmel na sváry mají také?
Ani bych neřekl reklama, spíš přehled možností co se dá použít pro ty co to moc neznají a v případě, že je nám to nabízeno za VO ceny je to i zajímavé. Jen mi tam chybí ten zinkospray.
To je nějaká reklama či co?