11. říjen 2006

Návštěva srazu v Doksech a cestou i muzea Škoda

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 6292×, Komentářů: 12, Líbí se Autor: J.T.

Do Doksů jsme přijeli v pátek kolem 18:00.

Kemp jsme našli bez problémů,na každé křižovatce byly šipky. Oproti jiným srazům, na kterých jsem byl, mě překvapilo, že u vstupu jsme vůbec nečekali, nikdo nikam nespěchal. Mezi účastníky srazu panovala přátelská atmosféra a návštěvníci se nehrnuli v šílených davech, jak to bývá zvykem na jiných srazech. Na to, že se sraz konal až v půlce září, vyšlo počasí na výbornou. Na koupání v Máchově jezeře(které bylo asi 500m od brány kempu) to ale nebylo:-)

V sobotu kolem 14. hodiny se jela spanilá jízda po okolí-kolem 50 km. Bohužel na této jízdě jsme viděli pár škodovek, které uvařily motor a došlo i na bouračku. Krásná červená stovka tuhle situaci ubrzdila a dvě Octávie do ní zezadu nabouraly.

V podvečer se soutěžilo v páce,v pití piva na čas(odnesl jsem si ceny za 3. místo),potom se vyhlašoval nejlepší tuning a nejlepší auto v originálním stavu.

Pár hodin nato byl i dámský striptýz.

Většina aut odjížděla v sobotu po vyhlášení, Ti, kteří ještě v sobotu pařili,opouštěli kemp až v neděli dopoledne. Namísto Tuning sraz škodovek bych spíš použil název Setkání majitelů škodovek, už kvůli příjemné náladě, která celý víkend panovala. Díky tomu, že do areálu mohly jen vozy značky Škoda se všude řešily problémy-kde sehnat ten a onen díl, jak svého miláčka vylepšit. Na tento sraz nás jelo celkem osm, proto jsme zažili hodně srandy a na příští sraz(i když to máme 350 km) se chystáme určitě taky!

Cestou zpátky jsme navštívili muzeum Škoda v Mladé Boleslavi. Sobotní vyjížďka se spíš měla jet sem, protože jsme zde potkali hodně lidí ze srazu. V životě bych nevěřil, jak nás dokážou zaujmout sériové škodovky! Třeba Š105M s 49 km na tachometru-tu jsme obhlídli zblízka a hlavně ze spod. Zajímavé byly i prototypy motorů a

Soutěžní Speciály:

Škoda 1000MB, Spider, 200RS, 130RS Monte Carlo, různé formulové vozy, Octavia Kit Car, Octavia WRC. Návštěvu rozhodně doporučuji nejen fandům vozů značky Škoda.

Autor: Radek Pomp alias Radek nebo radekp, J.T.

Ostatní : Radim alias Kimi+Zuzka, Michal alias Majkl+Katka, Martin alias Kung-fu, Lukáš alias Hračka, Péťa alias Ota


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 6292×, Komentářů: 12, Líbí se Autor: J.T.
[ K! ] To co jsi o tom autě napsal mě docela hodně rozhodilo. Když se na to auto podiváš, tak jde vidět jen unikátní dílo nějakého zkušeněho borce. Nejsem sice zastáncem tuningu, mé auto (fávo) si tunit nebudu, teda aspoň ne vzhled, ale rád se dívám na šikovné kouzelné ručičky českého národa. Je až nemožné si představit tolik času a peněz, kolik takové eRko muselo spolykat.Taky jsem si chtěl koupit nějaké eRko, ale kupoval jsem si mé 1. autíčko a musel jsem si koupit nějaké auto, ve kterém kdybych NÁHODOU boural, tak ať přeežiju, ale už mám za sebou pár desítek tisic km, tak nad ním začínám uvažovat. Chtěl bych ho v originále, nějakej zachovalej kousek. Nejlépe červená barva (kvůli přítelkyni, ona jinou barvu neuznává), tak kdyby někdo o něčem věděl, tak se prosím ozvěte na mail a prosím o přiložení foto. Libor46@seznam.cz
[K!] - jsem rád, že jsi se ozval. Myslím, že se ale trochu pleteš v pojmech, co je tuzing. Ono tuzing neni totiž vůbec nic. Je to umělé slovo autora stejnojmeného webu a označuje tím nekvalitně a nevkusně provedé úpravy na autech, více na www.tuzing.com (nebo .cz já teď nevím). To auto, co jsi označil za absolutní hnus jsem na srazu podrobně prohlížel. Nelíbí se mi, jsem zastáncem konzervativnějších úprav zejména eRka, ale je to špičkově dílensky zpracovaný a je v tom kus umu majitele/úpravce. Je to i designově celkem dobře zvládnutý, takže pod pojmem hnus si představuju něco úplně jinýho. Např. shnilou pixlu olepenou plasty z vrakáče.


Až sám budeš mít auto, originál nebo tuning, možná budeš práci ostatních hodnotit trochu jinak. Pokud auto ještě nemáš díky věkové hranici na řidičák, máš tak trochu právo na rychlé soudy, ale věz, že až sám něco postavíš, můžou ostatní stejně ostře hodnotit tebe a možná ti pak těch X set hodin práce přijde líto. Jinak moje auto je:


http://www.skoda110r.cz/article.php?aid=314 a nebo:


http://www.skoda110r.cz/article.php?aid=33
RST - no pokud bych nějaké auto měl, bylo by téměř originál a určitě by tu už bylo. Zatím o něm sním a snažím se kousavými poznámkami odehnat všechny noční můry, abych se nenakazil tuzingovou slintavkou a kulhavkou...
[ K! ]: dej nám nějaký odkaz na tvé auto. Rádi se pokocháme. Dle tvého soudu odhaduju, že máš nějaký superoriginál a na to se aspoň já rád kouknu, možná i někdo se mnou. Dík
jo malem bych zapomel,na ty paty foto hned od shora.
hele to sem ja s rodinkou,kdo me uspesne vyfotil,at se prihlasi,jo:uplne vlevo ja s tatikem a mati.KONGRATULEJŠNC
K! jestli si to dělal sám, tak bys polámal jedny z nejzlatějších českých ručiček u nás🙂 nejsem sice zastáncem extrémního tuningu, ale na srazy to patří. Myslim že u každé značky se najde vůz, který je předělán k nepoznání a tenhle se mi fakt líbí. Určitě by bylo zajímavé si popovídat s vlastníkem takového auta nebo si přečíst článek. Je to příjemná změna
Tak report pěknej, až na modrej ABSOLUTNÍ HNUS s poznávací značkou 2J4 8373 - za to bych lámal ruce...
jj, podlehl jsem tůrování motorů fáček a felicií a musel jsem nasadit trubku a udělat trochu kravál...
Jo tak Radku, Ty jsi zase tunil přímo na srazu? 😀DD
Sorry RST, ale nevěděl jsem že ten motorovej prostor je RedShadowa.
... a to mi JT říkal, že mě nemá vyfoceného z Doks... a co ta fotka úplně vpravo v poslední řadě ze srazu, před muzeem? Ten motor je asi čípak?