8. leden 2004

Hydraulický stahovák bubnů

Rubrika: Pomůcky a přípravky, Přečteno: 11788×, Komentářů: 3, Líbí se Autor: Džon
speciálně upravený stahovák se kterým se rozhodně nenadřete.

Když jsem uviděl tento hydraulický stahovák v činnosti, okamžitě jsem začal přemýšlet jak ho vyrobit a pokud získám materiál, určitě se do toho pustím.

Jak to vlastně pracuje:

Stahovák vypadá celkem obyčejně, jen místo klasického šroubu má malinkou tukovou mazničku, která se vyskytuje běžně na přední nápravě pro mazání svislých čepů. Po nasazení a dotažení stahováku na buben jenom napojíte na mazničku klasickou ruční tukovou maznici, párkrát lehce zapumpujete, ozve se lupnutí a buben je dole.

Klasický "bouchací" stahovák

Obrovská výhoda tohoto systému tkví v tom, že nemusíte mlátit do poloosy, nemusíte vyvíjet nadlidskou sílu, nemáte problémy s tím, že převodovka a motor neudrží stahovací moment klasického "bouchacího" stahováku a dají se tak krásně stahovat i bubny z poloos, které právě nejsou na autě. Také mi "bouchací" stahovák trochu deformoval konce poloos. U tohoto systému jsou konce netknuté.

Jedinou nevýhodou je to, že musíte mít tukovou maznici (i když možná to je spíš výhoda) a také jistá spotřeba tuku.

Funkční náčrt:


Rubrika: Pomůcky a přípravky, Přečteno: 11788×, Komentářů: 3, Líbí se Autor: Džon
Nápad je to vynikající i se vemi výhodami které popisuje autor.


Taky jsem uvažoval o zhotovení tohoto stahováku (kdo mě zná, ví že jsem zastáncem i občasným výrobcem různých podobných udělátek).


potom jsem si koupil pneumatický rázový utahovák, protože mě už občas bolí ruce a ejhle, buben jde dolů jako víno bez jediného úderu kladivem,


to za mne obstará ten utahovák. Buben jde dolů i na polonápravě zdemontované z auta, konce poloos se nepoškozují.


Mohu doporučit, není to zas až tak drahé, nekupujeme-li profi výrobky.
A nevěďel bys náhodou o nějakým?
Před dávnými lety se tyto hydraulické stahováky prodávali i ve výprodeji za pár korun.Myslím si že pokud škodovkáři vyměnili auta tak jim pořád leží někde v garáži a bylo jim ho líto vyhodit.Ptejte se starších majitelů aut a zvláště kutilů.