18. listopad 2008

Moje bugyna z hundrtky

Rubrika: Přestavby a renovace, Přečteno: 5776×, Komentářů: 8, Líbí se Autor:
made in sám doma

Tak tuto bugynu jsem začal stavět s mým otcem když mi bylo 13 let.(před 5,5 lety). Čas od času jsem na ní dělal, trvalo opravdu celou věčnost než dostala dnešní podobu. Je tam motor z faféna, je to celkem 3. motor, původní byl moc slabý, tak jsem postavil rs 130. Ten nemakal tak, jak jsem si představoval no a nakonec jsem tam napasoval fa z odlehčeným setrvákem a novou spojkou.

O prázdninách, kdy ta buggy už rok nejezdila, jsem se rozhodl, že jí s kamarádem pojedem projet. Bohužel při opravě brzd, jsem se hrozně vožral a v zápětí na louce buggy převrátil. Ohnul se rám a mě krvácelo srdce při pohledu na ni. Jelikož je to srdeční záležitost a mám k ní citovou vazbu, rozhodl jsem se dodělat ji do konečné fáze. 14 dní nepřetřžité práce a dílo je hotovo. Fotky po bouračce sem dávat nebudu, jen ty pěkné.

Jízdní vlastnosti: tak jelikož to váží cca 450 kilogramů tak to lítá slušně. Když se trochu potrápí spojka tak se čumák zvedá za 1 i za 2 rychlostní stupeň. Driftovat je velmi snadný na štěrku či trávě, jinak jí využívám ke sprintům, když si nějaký namachrovaný blbečci s TDIčkama hrajou na drsňáky, něbo když mají na 205 tce GTI a myslí si jakej nemají odpich. Je pravda, že na rychlost se nečapu, pač tam je klasickej 4kvalt ze stovky ale zrychlení je kurva dobrý...

Případné dotazy piště na mail.

Mějte se pěkně!!!

Ahoj PADO


Rubrika: Přestavby a renovace, Přečteno: 5776×, Komentářů: 8, Líbí se Autor:
No vidíš, jakej je to drak, a teď si navíc představ jak by to jelo, kdyby to bylo ála Formule Škoda s minimálním odporem vzduchu 🙂


Jenomže to by asi už na tebe nikdo nemachroval 🙂 Krásná domácí práce, jednou až Raketa doslouží bych si taky chtěl postavit auto pro radost.
😀 Dobré.A na co to máš?Jenom tak na řádění,drifty,off-road...jak to jede?udělej nějaký popis jizdnich vlastnosti kdyztak.
to alex diky potěšilo....
Krásný článek! Pěkný slovosled, vystihujcí celkovou atmosféru při stavbě buggy. Moc jsem se pobavil!
kua, kua alkohol za volantom
Mad Max hadr, to je drsný🙂 Pěkný, pěkný🙂
Dost dobrý, pro takovýhle experimenty mám celkem slabost.


Ještě jsem mírně poopravil text.
Neotřelý design, vhodné na prodásledování opilců...Pěkná práce