Jj, a ještě k tomu generování signálu zvukovkou. Dalo by se to použít při rozmontování budíku a připojení až za omezovací obvody. Ale bylo by potřeba vyřešit poměr signál/mezera v generovaném průběhu. (Uvnitř je MKO pro převod četnosti pulsů na napětí, a doba pulsu by neměla být delší než konstanta MKO) ;O) Jako nejednodušší se mi jeví kalibrovat pomocí nějakého přesného měřiče otáček.
Přesně tak.Na kladívkach si naměřil V-metrem asi 12V.To platí při jejich rozpojení.Jenže při spojení je tam 0.Ale při rozpojení tam vznikne indukční špička,která je až 500V-šš.Při použití favo zapalování se tam objevuje impulz až 1000V-šš.
Výpočet podle Misumiho je dobře, ale je potřeba si uvědomit, že na cívce při rozpojení kladívka jsou až 400 voltové špičky. Ty se potom v otáčkoměru omezují a měří. Takže PC a podobně Ti s tím nehnou. Zkusím se podívat doma, kdysi jsme to dělali ze sítě 220V, ale jak si už nepamatuji. Ozvu se. H
no, aj to je moznost, s tym generatorom..... len sa k nemu dostat.... nejake ine auto by som ako referencnu hodnotu nebral.... hlavne ne skodovku alebo favo.... ked uz sa s tym hrat, tak by som to chcel nastavit fakt co najpresnejsie....
a co to vzít k někomu, kdo má 100-favo, a tam to připojit "paralelně" ke stávající instalaci a podle otáčkoměru toho auta si to dokalibrovat? Jinak by asi pomohl normální generátor signálu, místo PC.
Ok diky moc..... aj tak sa to nepodarilo...... bral som 12V zo zdroja na pocitaci a signal so zvukovky cez generator frekvencii a otackomer absolutne nic.... pritom v aute funguje.... V aute som meral ten signal co ide z cievky, tam je proti kostre 5-10V podla otacok, no a zvukovka dava ovela menej.... ked som signal prehnal cez zosik, tak tam islo o kusok viac.... V com mohol byt problem, pripadne poradte niekto ako to nastavit v domacich podmienkach.... ked som siel do nekeho autoelektroservisu, tak to robit nechceli, ze to nevedia a ze to nerobia, vsade rovnako..... ziadna ochota ani poradit.... Otackomer je to uplne novy, nikdy nepouzity erkovy, lenze je zle nastaveny a ukazuje ovela menej ako real....
výpočet máš špatně 50Hz=1500ot protože 50Hz ktát 60=3000 a motor za 1 ot pálí 2krát tak děleno2=1500ot/min.
..no já to dělal pomocí PUčka, takový super měřáček na měření všeho 🙂 Sytičem jsem si nastavil na měřáku cca 2500ot a doladil na budíku, zkontroloval v několika polohách sytiče. Sytičem jsem dělal proto, že nebyly při ruce další dvě nohy a nic jiného mě nenapadlo 🙂 Každopádně bych řekl, že ten výpočet fungovat bude. To poznáš jednoduše, buď to bude fungovat přesně, nebo vůbec, dle mě.. 🙂
Ahoj, potrebujem nastavit origo erkovy otackomer - ako zdroj signalu xcem pouzit taku masinku, co generuje rozne frekvencie, od 1 do vela Hz... a klasika na - a + 12V


Vypocet otacok z frekvencie je napr 100Hz*60S=6000 impulzov/min /4= 1500ot/min? je to spravne?