chlazení po 1000cáté:(

po vyměně řemenice a upravě termostatu se to zlepšilo ale tip top to neni,uz zbyva jen vymenit chladic a dat pumpu s vetsim poctem lopatek,a kdyz nepomuze ani to,tak jde motor na rozborku🙂jinak diky vsem za tady🙂
Tak to je ti těžký poradit, když napíšeš "ale uz sem na tom najezdil ccaa 10 t km a bylo to ok,ted se to nejak pokazilo🙁" a po tom, co spousta lidí tráví svůj čas přemýšlením a radami napíšeš "teď tam mám čerstvě složnený motor 300km". Tím veškerý čas to lidi věnovali hodíš do kopru. I můj.
Tohle asi Tvuj pripad nebude ale kamosovi zarostl u 120 chladic a chovalo se to stejne
ne myslel sem komplet vedeni,motor je sloen cerstve,cca 300 km,a nima emulze ani netlaci do vody,pri vyjmuti termostatu je to ok,dal sem tam ted remenici z Rka a je to lepsi,ale neni to 100%,musim s tim jeste nejak polaborovat
Hm, když to fungovalo prve, mělo by to fungovat i teď.





Spíš to vidím na to, že si poprvé někde při stání uvařil a sedly vložky... Ale kdo ví ;.)
jo jinak cestu vody mam v hadicich vedenou vnitrkem,ale mam to tak uz 10 t. km a bylo to ok,zkusim pumpu a uvidim
to vyzkousim hned nasledovne,dam tam celou pumpu s tema vetsima lopatkama a taky s remenici z Rka🙂a pak sa ukaze
Ahoj


Pokud si mohu dovolit přispět.Tak,protože jsi zde pospal co všechno jsi vyzkoušel a co jsi vyměnil.Tak mi z toho tedy vyplývá jedinná věc .Pokud opravdu jak píšeš ti to do běžných otáček funguje bez problému.Tak je potřeba zaexperimentovat s velikostí řemenice a pokud to nepomůže tak i s kolem čerpadla.Píšeš že máš ze 120,ale cestu vody do chladiče asi né že? Myslím si že větší řemenice by mohla být cesta,jak z toho ven.


Tolik ode mne
vičko je new a drží,jdu jeste vyzkouset otoceni hadic,protoze vystup z termostatu mam vedeny nahoru,tak se muze drzet mrska bublinka tam,bez termostatu to nevari,takze vlozkama to nebude🙂
Tohle u mně způsobovalo víčko expanzky.


S odvzušňování jsem měl také problém, protože jsem měl hadice vedené nahoru a dolu a nahoru a držel se tam vzduch.


I ta farianta, že fouklo těsnění je možná. Měl jsem tohle na rapidu. Furt vařil, vložky byly sedlý.
jo termostaty u zsem zkousel 3 a tenhle je 100% fční,spíš mám podezření na ty přesahy,že tam trošku fouká při větších otáčkách,i kdyz to neni viditelne,jdu to zkusit jeste 1 odvzdusnit a projet🙁
Vždyť píše, že s novým termostatem je vše OK.
Ale jestli máš motor po 50km zahřátý jen na 60°C tak se ti pěkně ničí, nemá provozní teplotu, tohle není dobré řešení!
Zkus vymenit nebo vyhodit termostat. Ja mel to samy- furt sem mel teplotu 100-110 (i pres stale zapnutou saharu), tak sem na zkousku vytahnul termostat, a motor se mi zahral max na 60 i po 50km. Po ovzdusneni a s novym termostatem je vse OK
jo termostat otevira,ten funguje,jeste ho zkusim vytahnout jestli se nerozhodily presahy a tim se tam dostava dalsi vzduch🙁
Jak může týct voda jen čůrkem, to ještě není otevřený termostat? Otevírá vůbec?
jj tak to odvzdusnuju,mam hadice 28 mm vnitrni myslim 24,ale uz sem na tom najezdil ccaa 10 t km


byl to ok,ted se to nejak pokazilo🙁hadice nikde skriply nejsou
Máš to zavzdušněný. Postav auto čumákem do kopce, nastartuj a pak to vepředu odvzdušni. Pak je ještě varianta že se ti někde láme hadice a zmenšuje průchod vody systémem chlazení. Jaký máš trubky od zadu do předu ( průměr?)?
mel bych takovy dotaz.mam zajimavy problem s chlazenim,system si drzi svych 80°C do cca 4 000 ot/min,při 6000 ot/min okamžitě teplota leze nahoru a neúprosně vaří.jde o motor Fa v Rku,náporák Š 120,všechny díly nové,nový termostat 80°C,nové víčko expanzky,nové hadice,zánovní čistý chladič,repasovaná vodní pumpa Š 120,mám podezření na odvzdušnění,při povolení odvzdušňováku na chladiči teče voda proudem,pak neco malo vyprska a pak tece malym curkem,chladic se zahriva,vse se zda ok,testovaci jizda,6 000 ot/min,2 km,a vari,a chladic studeny,vubec me nenapada kudyma by si to mohlo prisavat,ci cim by to mohlo byt zpusobeno.diky za kazdou radu🙂