Ono to mělo trochu jiný konec. Protože jsem měl i inzerát v Annonci, ozval se mi člověk, který to auto dost chtěl. Ještě ho ani neviděl a už byl rozhodnutý, že ho bere. Tak jsem mu řekl, že stojí v Auto Esa a ať se tam na něj dojde kouknout. Potom mi volal, že to bere a jestli to můžeme ten den předat. Tak jsem tam přijel, vzal si od chlapa zálohu, protože se při předčasném vyzvednutí platí poplatek. Auto vyzvednul, odvezl za bránu, tam mi chlap dal zbytek peněz a auto si odvezl. Na place v auto ESA ho měli asi dva nebo tři dny.
2 dvordy: A za jak dlouho bylo pryč? Jen tak pro zajímavost...
Mám zkušenost z AAA, ale když jsem chtěl prodat auto. Přijel jsem do výkupu v šest hodin večer v Listopadu. Takže docela tma. Měl jsem Fábii sedana, který se běžně prodával tak za 170000,-. Zhoupl se na přední haupně a zkonstatoval, že to má špatný podvozek. Nastartoval, řekl, že tam leju špatnej olej (nevím, jestli ARAL je špatnej). Okouknul lak a řekl, že auto bylo bourané na zadek (protože jsem měl auto přes leasingovku, v záznamech o bouračkách bylo čisto). Nakonec mi nabídl, že to tedy za 110000,- vezme. Odjel jsem, protože jsem neměl chuť se s ním bavit.


Přejel jsem do Auto ESA, s tím, že přístup bude podobný. Paní si vzala papíry a že za mnou přijde technik. Pán přišel, vzal auto do garáží, zvednul na hever a prohlédl podvozek, konstatoval, že je to v pořádku a nevidí žádné chyby. Potom změřil chladící kapalinu a baterii. Byla akorát horší baterie. Na otázku, co si myslí o té bouračce (nebylo nic vidět, akorát v AAA se jim zdál jiný odstín laku na blatníku) to celé to zkontroloval a zkonstatoval, že chyby nevidí a že by to mohlo být už s fabriky (problém v tom neviděl). Pak auto projel, taky v pořádku a domluvil se s někým, že by to mohli vykoupit za určitou cenu a nebo že mi to tam nechají na komisní prodej za ty peníze co chci já. Prý na prodeji tento typ auta nemají (Fabia sedan) a že si myslí, že se to auto za tu cenu prodá. Tak jsem ho tam nechal.


Musím říct, že úplně jiný přístu a ochota, než borci z AAA.
Pů: Jo, taky se mi tam většina článků líbí, člověk jen musí odfiltrovat ty co jsou poněkud mimo. Někteří autoři se totiž rekrutují z tzv. "horních 10 000" a podle toho to vypadá 🙂
No prostě Ačka jsou takovej fast food mezi bazary prodat co největší objem a co nejvíc vydělat to asi nemá smysl řešit.


Jinak ta stránka co sem dal Falcon je fakt dobrá 😀
Takže to shrnu, nechci bránit 3Ačka, zažil jsem jejich "vymývání mozku" na vlastní kůži. Na druhou stranu je nutné si uvědomit, že prodají ročně 60 000 aut. Pokud z toho bude reklamováno na vadě jenom 1% je to cca 600 případů reklamace ročně. Navíc často je ta reklamace kvůli tomu, že si někdo veme auto za "levno" (cena výrazně nižší než je obvyklá) a pak se diví, když se mu něco vysype...





A malých bazarů, které prodají kolem 1500 aut ročně (i to je víc jak stovka měsíčně) když bude reklamace 1% (cca 15 aut) tak to se nikdo nedoví😀





Přístup k reklamaci v 3Áčkách typu gorila to vysvětlí, no... z vlastní zkušenosti vím, že když něco reklamuji, jsem naštvaný, protože mě to stojí čas, co teprve v případě, když někdo vyvalí několik set tisíc korun za auto a oprava bude stát dalších 100 nebo 200 000 Kč... Je pak agresivní až-až, takže se ani nedivím, pokud někde sedí ochranka a hlídá lidi řešící reklamace😀





Platí:





1) Nákup auta je vždy věcí kupujícícho, prostě když se mi auto nelíbí, nezdá, tak si ho nenechám vnutit... Problém je, že každý si myslí, že je odborník přes auta a pak se nestačí divit...





2) Lidi kupují auta "nadoraz" t.j. mám např. mají 100 litrů, tak koupí auto za 100 litrů a nemájí rezervu na prvotní údržbu... V podstatě lze říct, že 1. rok od nákupu se do auta nasází tak +/- 20% kupní ceny, protože předchozí majitel věděl, že bude auto prodávat, tak neměnil náplně, klinový řemen atd. když se to neudělá, čeká majitele nepříjemné překvapení...





3) Ve velkých bazarech obecně (nejen v 3Ačkách) jsou prodejci školeni na to, aby věděli jak zapůsobit a přesvědčit... Kdyby nebyli tak mají menší plat a vůbec problém... Na druhou stranu nevěřím, že když mu řekneš, jdu si to tady projít až najdu auto, které chci přijdu za váma, že ti polezou za prdelí a budou nutit auto, na které nemáš nebo nechceš... jinak riskují, že se otočíš a odejdeš...





4) V malých bazarech to funguje trošku jinak, neboť malý bazar nemá takový obrat jako velký, čili svůj příjem musí dotovat z jiných zdrojů... Jaké to jsou ať si každý vymyslí, proto občas ani není zájem ze strany malého bazaru na tom, aby prodal...





5) Auto se zásadně kupuje dopoledne a za pěkného počasí, po výběru konkrétního vozu si nechte celý den na zbytek nákupu, protože:


a) je nutná důkladná prohlídka auta, u modernějšího i na diagnostice


b) zkušební jízda (měli by jste sami řídit!)


c) papírování - důkladně přečíst kupní smlouvu !!!


Zejména pozor na tzv. zprostředkovatelský prodej, protože pak se vám může stát, že budete blbě hledat původního majitele auta...





A HLAVNĚ:





Vybírat auto za odpovídající cenu, jinak řečeno, pokud se vybrané auto prodává např. za 100 litrů a mnou konkrétně vybrané auto je za 70 litrů, tak to není dobrý kup, ale zajíc v pytli a těch 30 do toho auta na 100% velice brzy nacpete....
Já sem v AAA kupoval loni v lednu felinu.


Přijeli sme tam taktéž felicií a začali se rozhlížet.


Byla zima a si půl 6 večer. Zachvilku se u nás objevil maník a slušně se optal co cheme za auto v jaká asi cenový relaci.


Řek sem mu že felinu kombíka tak nás vza pod ty přístřešky kde byly "elitní" feliny tam ssem si moh vybírat jak sem chtěl když sem se optal jestli nemaj ještě jiný a třeba i levnější tak nás ochotně zaved přes celej baziš k "sockám" do 60 litrů ani tam se mi nic zas tak moc nelíbilo a tak nás odved k sekci s badoamai na kráse nebo jak se to tam jmesuje prostě auta s drobnýma oděrkama a tak. A tam se si v ybral nechal předvést a byl spokojenej.


pak teda přišlo papírování...to teda nic moc. V mojí rozjařenosti že konečně budu mít pořádný auto mi nacpali lízačku až hanba mluvit já vůl podepsal a spokojeně v 10 odjel. No a teď už jen 3 a půl rokju platit a felinka je jenom moje.


Ale ten laesing neni vinou áček ale GE to jsou ty praví loupežníci.


Na přístup AAA se asi ani stěžovat nemůžu co mi o autě řekli a ukázali to platí.
LL) Myslel jsem, že pro Prahu je Favorit už starej krám a s ohledem na to, že ho po internetu nabízejí i s dovozem k nám do kraje, tak jsem se chtěl prostě podívat "naživo" a třeba i nějaký koupit, ale to už je fuk - necháme toho stejně to nic neřeší...... Syn surfuje po internetu a nabídek je dost a dost, takže kromě mé uražené ješitnosti se vlastně NIC nestalo. Jen mám zase o iluzi míň,


Ale co jsem vlastně čekal ? Vždyť obchodní řetězce jako Bau.. a spol. mě denně přesvědčují, že jsou to samé... Na zádech nosí nápis : "Jsme tu pro Vás", ceny jak na západě a v očích aroganci s dovětekem : "Radši se mne na nic neptejte " neb topmu rozumím ještě míň než vy !!! Např. Koupil jsem na radu zdejšího odborníka bidet i příslušenstvím a až doma jsem zjistil, že to příslušenství je sice k bidetu, ale jinému a to jsem na toho odborníka čekal přes půl hodiny ( neb prý obsluhoval jiného zákazníka - prostě někde krafal ) a dalších půl hodiny na to, až najdou kód 1 m2 dlaždiček co jsem si u nich vzal z regálu a chtěl koupit -o) Holt kapitalismus s Českou tváří - tak hurá do Evropy !!!!!!!
Zmenšujou se zisky ? Mizí Eldorádo ? Při 170 prodaných vozech denně ? Když ještě loni to bylo v průměru 150 ? Ale kdeže 🙂
No řekněme si na rovinu. Ty týpkové, co se tam pečou na asfaltu nejsou zrovna žádná elita národa. Za pojmem auto viděj především tvorbu zisku zisk - za hubičku koupit a za max prodat. Vším se navíc prolíná nervozita, že v éře internetu už i jim mizí eldoráda a zmenšujou se zisky.





Je opravdu smutné Jezevče, že v éře kapitalismu stále chybí některé základní obchodní principy, jako úsměv, slušnost a zdvořilí přístup, ale řekněme si na rovinu, co asi tak můžeš na místě, kde vědomě svážej ze západu mrchy a obratem ruky je nabízejí jako spolehlivé prostředky, co zde chceš hledat za morální hodnoty? Chabou omluvou pro tyto maníky je snad jen fakt, že si asi za den užijou náletů různých individuí, kteří chtěj všechno, jen né kupovat, až až 😀DD
No... takže prostě se ti snažil narvat auto, na kterým měl zaručený profit 4999Kč. No a pak než aby s tebou coural a hledal auto do 20, tak šel prodávat bmw 🙂





Ber to s humorem, 3A znám zevnitř 🙂 Prostě je to tržní svět - sežer nebo buideš sežrán 🙂
Davide promiň, ale jsi MIMO !!!! Já jsem chtěl chodit sám a pán se mi v rámci proklamované ochoty v heslu: Auto pro KAŽDÉHO "snažil" pomoci, ale vlastně mi ty favority ani neukázal, natož aby mi chtěl nějakého předvést... Já ho neotravoval a nevěnoval se mi déle než 5 minut a to mi vlastně vyprávěl o své cestě s Velorexem do Francie a cpal toho Trabanta.. takže ?


Vadilo mi spíš, že jdeš po bazaru a prodejci Tě defakto odhánějí od aut na která dle jejich soudu NEMÁŠ a to by se tedy podle mě dít nemělo !!!! Ale nechám toho, kašlu na AAA a na ty borce kolem - alespoň již vím že ty reklamy v TV jsou jen kecy a nemá cenu tam VŮBEC chodit. Šmidra.
BTW: tím samozřejmě neříkám, že takové chování je správné 🙂
Ta pověst to je zase věc toho, že jen 7% spokojených zákazníků šíří svoji zkušenost dál, kdežto negativní zkušenost šíří 75% zákazníků.


Když se prodá 5000 aut za měsíc, 60000 aut za rok. Tak a teď k důvodu proč prodávám auto ? Je už staré, ojeté nebo se začíná sypat.





Nejde to prostě srovnávat s nějakým lokálním bazárkem s dvaceti autama, kde prodaj pět aut měsíčně.





No a ať si říká kdo chce co chce, pobočky jsou v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Slovensku a jinde, jen v čechách zaměstnávají přes 2500 lidí, patří do TOP 100 (možná TOP 10) firem ČR co se týče obratu.





A přístup prodávajícího ? Vžij se do pozice, kdy vyděláváš 50 tisíc díky provizím z prodeje drahých aut. A přijde někdo, kdo chce koupit auto za 20 tisíc. Budeš jistě celý nadšený, že s ním budeš půl dne chodit po bazaru a hledat slušné auto za 20 tisíc 😀
Daves: Joo jasný to ti musim dát za pravdu, ale i tak si myslim že pověst 3A už jen tak nikdo neudobří.....myslim si že i drahejma autama tam maji šolichy a tajný šmely. jen co povídala známá, když tam v dřívější době kupovaly fábku za 170 000kč tak se k nim taky nechovali zrovna pěkně, jde spíš o to jak se tam k lidem chovaji a co si o sobě mysleji. Jinak mi je to vcelku jedno, já na bazarový auto za 300 000 nebo kolik nemam a tak mě problém AAA zase tak nebolí. Ale zase když chtěji být tolik naúrovni, nepochopil jsem proč tam teda maji takových aut po 40 000 kč.....nebylo jich zrovna málo.


Když by chtěli ject jen ve velkej a slušnejch autech prvotní by bylo, aby nevykupovali tyhle starý auta....to mi trošku neni jasný.....


Pak by jin tam ani ty "chudý" zákazníci nechodili.
FavoRS: ale měl pravdu, uvědom si, že navštivuješ největší bazar v ČR, největší síť v Evropě. Prostě když chceš vrak za 20, proč jdeš do do 3A ? Maj od toho jiný bazary, jako Diskont a jiný bíbrendy 🙂 Oni nechtěj prodávat auta za 20 a nechtěj zákazníky co chtěj auta za 20.
Tátomechanik: Interiér je kapitola sama pro sebe - třeba volant není nikdy odřený nebo okousaný 😀
JAKO AAA to je opravdu to nejhorší snad může existovat. Je to špína všech spín. Už jak jsem se pročítal těmi příspěvky, opravdu vim že to tak je.Jednou jsem byl s kámošem v Praze na inzerát schánět auto, měl 25 000 tisíc, byl to rapid v tuningu, na fotkách vypadal opravdu super, ale když sme ho prohlídli zjistili sme že byl bouraný a ěmo to ještě nějaký provozní chyby. No tak sme od něj upustili, cestou domu sme se stavili jen na podivání cen v AAA, opravdu nevím kde to bylo v jaké části prahy, ale to co se dělo jsem opravdu nepobíral.


Procházíme se po parkovišti v AAA a v tu nás zahlíd (já jim říkám slídiči) slídič z AAA a hned co tu jako děláme, a my že se koukáme po autech, další byla otázka peněz....kolik jako hodláme investovat...po řečení že víc jak 25 000 to nebude, vám nelžu se ten šašek pustil do smíchu, to už jsem začínal mít jeho chování dost, tak jsem začal instiktivně jednat a rozjel jsem to na něj...Pane když tomu tam rozumíte, určitě se pohybujete ve svém řemesle dlouho a tak nám jistě poradíte, o které to auto by sme se tu mohli zajímat. A musím říct že huba jako mě mu jela pěkně odvětil : NO SPÍŠE SI MYSLÍM ŽE BY STE LÉPE VYBRALI NA NĚJAKÝCH SLUŠNĚJŠÍCH VRAKOVIŠTÍCH, MI TU MÁME JEN SAMÉ DOBRÉ VOZY. v čež jsem se pustil do smíchu já, a začínal maličko nejistět ve svých kalhotech.No přešli sme teda do cenové relace do 25 000kč....jako správný kupec začal nabízet starého swifta 1.6 za 35 000 kč ...po tom co sme mu řekli že na to nemáme, řekl NO KOUKÁM ŽE S VÁMI TO BUDE TĚŽKÉ PÁNOVÉ.


přešli sme teda dál, dostali sme se k Renaultu 11, neby myslím že to byla 11.....kámoš to tak trochu okukoval, moc autům nerozumí, a říkal že by to možná šlo, tak jsem se podival já.....takže jsem pod to lehnul, prahy byly dělaný IPOU, musím uznat že leší práci jsem neviděl, sám bych to líp neudělal...no lemy 😀:D to mě chytl záchvat smíchu....půl lemu chybělo, a bylo to dokitovaný ale měkkým kitem a na tom barva...šáhnul jsem na to a bylo to jako žvejka 😀 a v tom říkám hrdinovi pane tady je nějaká vada, nevite co to je? dělal jsem úplně blbého......a on odvětil, to nejspíš v lakýrně pánům stekla barva......to jsem už ale nevydržel a doslova jsem lehnul v křečích smíchy na zem 😀:D😀 stekla barva.....jsem se pak porozhlýd po laku auta a říkám pane tohle je po laku??? a on samozřejmě, jen jak tady prší a jekyselý déšt tak to nevypadá, když by ste to vzali leštěnkou vyděli by ste ten rozdíl, načež já a proč to teda nenaleštíte..to nabízíte zákazníkům všechny auta takhle? ....na to mu došly slova..😀


no doslaly sme se k favoritům, sám jsem jejich zastánce a fávo mám, a do posledního detajlu favority znám..... on začal že tady jsou na výběr ještě pozůstatky komunistického režimu, no nestíhal jsem, když tam začal nabízet fávo, schnilý ale docela dobře zamaskovaný za 27 000 kč, prej že by nám ty 2 ještě slevil 😀:D tak jsem se pustil do pruhlídky...😀:D😀 no řeknu vám, že 5000 bych mu z něj nedal 😀:D





Jako AAA to je jen s prominutím pro blbce, co se nechaji ošidit...nevim jak to chodí u dražších aut co tam prodávaji, ale rozhodně bych jim nevěřil ani za mák....


s pozdravem FavoRS
To je stále korespondující s tím, že se tam prodá 170 aut denně. O kvalitě to nevypovídá nic.
Jinak autoservisy v okolí AAA si libují, že je tento bazar dobře živí.


Spousta kupců je nucena zastavit se v servisu již cestou domů.


To jsou prosím slova majitele Autoservisu na Proseku cca 5km od Áček.
falcon :mám ještě další postřehy o autech, které s jezdily s dámskou "obsluhou" :Svisle poškrábané přední sklo zevnitř (od utírání zapoceného


skla hřbetem ruky s prstýnky)


Poškrábané dveře okolo kliky na dveřích od dlouhých nehtů.





Jinak voňavkový interiér, zanedbaný technický stav toho co není vidět.


A kdysi jsem našel pod topením v litru zapadlý zlatý prstýnek, který měl větší cenu, než kolik jsem za to auto zaplatil !
Petkar: Stejně by se to minulo účinkem... Ten prodejce medvěda prodá zejtra... on tam nebude stát víc než tři dny. Každý auto má svýho kupce a ten přijde. A když ne, prodá pět fabií, dvě oktávky a tři bmw a je mu putna, co mu kdo řekl. Prodejce vůbec netrápí, že mu tam nějaký auto dlouho stojí, protože : ono tam žádný auto dlouho nestojí ! Pokud by se tak stalo, naloží se na transport a putuje do jiný oblasti. Nejlepší auta se vozí do ciziny, neopak plečky z holandska se vozí sem. Auta z prahy jdou do Ostravy a naopak...
Tu Petkar) To ještě můžeš !!!! Zatím jsme nic nekoupili a ta návštěva nebyla plánovaná - naši nic předem neřekli -o)





P.S. Když já jsem chytrej vždycky až po boji - byl jsem tím tak šokovanej a poníženej, že jsem se na nic ani nezmohl -o) Jo zlatí komunisti - co já prolezl bazarů a co tam koupil aut - to byla ale holt jiná doba, to jim "chuďas" nevadil ( nebo to nedávali tolik znát ) - neb i ten sem tam něco koupil a alespoň jim to pak nezabíralo místo - takže se dalo dokonce někdy i smlouvat a to v rozvinutém KOMUNISMU prosím !!!!!
Jezevec... jenže trabiho vzali protiúčtem za 1kč a tak byl jistej profit 4999 😀 Navíc zabírá místo pro auto, který může mít na sobě profit desetkrát vyšší 🙂
Jezevče, už jsem ti to psal, na otázku: "Co tady chcete?" Podívat se kolem, ukázat na medvěda za mega a říct: "Už nic, chtěl jsem tamto...", otočit se a jít pryč... Škoda, že jsi neřekl, mohl jsem ti dát typ na škodovácký bazar (specializují se přímo na škodovky) není nijak velký, ale byli jsme s ním v minulosti spokojeni...
To stěmi 20 chápu, i tu nechuť.. ale šokoval mě spíš přístup v tom, že mi vlastně ty Fávy okolo 20 ani jeden z nich neukázal a buď mě tlačili pryč a nebo mi cpali trabiho za 5 !!! Měl jsi vidět jak v AAA zneklidněl, když přivedl jiného zákazníka a cpal mu fávu za 20 a my se na něj šli podívat (dobře věděl, že jsme ho ohodnotili na max. cca 10 ) a jak zpíval : Na Favorita je jako nový... !!!! No hotová Baba Jaga z Mrazíka -o)


Jinde mne v kraťasech a ve vytahaném tílku ani nechtěli pustit dovnitř - vždyť přijel jen Š100 - PÓVL - jim koukalo z očí- a přitom auta okolo 20 měli... tak proč ? Když přijedu v BMV a v kvádru tak přeci nebudu kupovat fávu za 20 a pro koho tam tedy ty auta vlastně maj ????????


Si tak říkám, že bych měl vzít služení fungl novou Fábku, hodit kvádro a nechat si ukázat pár medvědů, BMW apod. a pak se zeptat : A toho Trabiho za 5 už nemáte ???????????
Kdyby se nedalo, neprovozovali by dílnu na dvacet aut a tři lakovací boxy 😀 Vyplatí se auto odstrojit a v boxu stříknout a o 100 dráž prodat.





Na druhou stranu se podívejte na prodejné rejt 🙂 170 aut denně - 90% aut tam stojí 1.5 dne. Když se prodá 5000 aut za měsíc, je logický, že když se jen 1% vysype (50 aut), tak lidi řvou. Nedá se to srovnávat s bazárkem co prodá za měsíc 20 aut... Nehledě na to, že když se jedno z nich vysype, je to 5% 🙂
Troufnu si tvrdit z vlastni zkušenosti že na autech určitych značek v hodnotě do 1mega se dá udělat i 200000.
Jj je to tak, a co z toho plyne? vykadit se na bazar (ačkoliv sám sem nedávno taky koupil, ale ne od AAA) a poohlídnout se radši v annonci, případně nějaký regionální inzerci, nebo nějakym obecně ověřenym menšim bazárku s lidským přístupem. No a nejlepší bude kupovat auto přímo od majitele, tedy bez chamtivých a hladových prostředníků.
Průměrný vejvar v triple ej se pohybuje 30-50. U hodně drahých aut není výjimkou profit > 100. Proto nikdo nemá zájem bavit se s člověkem, který má v kapse 20 tisíc (bez urážky). Nekoukaj z toho procenta. Bavit se však s ním musí, takže aby se neřeklo a hlavně rychle. Navíc takových pobudů (opět bez urážky, myšleno očima prodejce) tam děnně přijdou hejna. No a pak je ještě cíl narvat vám Leasing. Protože na Leasingu se vyvaří dalších 20%.





Mimochodem ty auta pod 10 se berou jako protiúčet za symbolickou 1kč.
Ještě jedna poznámka, když jsem si prohlédnul toho Civica, uvědomil jsem si, že většina aut, se kterýma jezdí ženský delší dobu nesou jisté vnější charakteristické znaky 🙂 Koncovka výfuku od hlíny (couvání), odřenej přední spoiler zespodu, odřené poklice (parkování k obrubníku), měněný jeden nebo oba z blatníků, popříp. přelakovaná kapota (nedobrždění ve městě).


Má ještě někdo nějaký postřeh?
Máma si koupila v AAA 1994 Hondu Civic 1.4 55kW Social Edition. Tvrdili jí, že je to po jedný paní... no a potom jednou na parkovišti potkala chlápka, který jí potvrdil, že je to auto jeho ženy 😀 Svět je malej. Výjmečně nekecali. Stav byl doslova nálezový - na to auto roky nikdo ani nešáhnul. Vzduchovej filtr byl ještě originál... (podle značky i podle stavu). Štěstí ale bylo, že s ním opravdu jenom courala ženská po městě, takže mimo ložiska předního kola a běžných provozních výměn (gumy, olej, baterka atd.) na něj nemusí být šáhnuto. Zvláštní je, že dlouholetý couravý provoz se zajímavě projevil na charakteristice motoru, alespoň se mi to tak zdá - on totiž nechce jet víc jak 130 po dálnici (v techničáku má max. 170), zato ve městě si nechá podtáčení, že bych tomu nevěřil, bez cukání, bez skákání.


Ještě by to chtělo nějakou pointu... chlápek to do AAA prodal za 40tis., oni to otočili za 90tis. Tomu říkám business.
Zákazník je až na posledním místě, v první řadě je třeba prodat, naplnit kvóty a skásnout provize do výplaty. Zákazníkovi je třeba s úsměvet povyprávět, jak je to výborná koupě, jak je to auto skvělé a jak výborně jezdí. Prodejce by si ho sám koupil. No, kdo by kvůli padesáti nelhal, že ? 🙂
Vlastní zkušenost z AAAček před lety chtěla švagrová koupit škodovku 120, tak jsme zkusili áčka😀 Už samotný vstup byl super, když se na nás vrhlo několik prodejců, pak tam vyhrabali jednu 120cu s tím v jakém je superstavu, už od pohledu ovšem nestála za nic... A hned do švagrové začali vandrovat, ať si koupí favorita, rozíl je mezi 120 a fávem jenom pár tisíc, jenže vtip byl v tom, že u rozumného favorita v áčkách nebyl rozdíl pár tisíc, ale pár desítek... Švagrová už byla dokonce nalomená na fáčko, ale povedlo se jí odtáhnout pryč... Vrcholným číslem výstupu prodejce bylo, když tvrdil o 120, která měla evidentně minimálně jednou protočený tachometr (ne-li 2x), že má skutečně najeto jenom 40 tis. km.... měli to staří manželé... prostě znáte to...





Pak se koupila jinde 120 s LPG sice lehce dráž, ale jezdila pak 5 let aniž by naní někdo musel šahat...





AAA prostě ne, jejich úkolem je prodat, ale zase by se mělo prodávat tak, abych já jako zákazník od začátku neměl pocit, že jsem osíraný...





BTW: Mně někdo říct, co tu chcete, tak se rozhlédnu kolem, vyberu nejdražší auto a řeknu, chtěl jsem támhle to, ale už nechci, nashledanou...





Obecně ovšem je to problém bazarů jako takových...





Z vlastní zkušenosti ze mně ještě dělali debila u Klokočky, kdy se mi snažili vnutit feldu, prý má jnajeto 90 000 km, ale měla daleko víc, na můj dotaz ohledně skrytých vad (když znaleckým posudkem prokážu, že auto nemělo najeto 90 000 km ale 190 000 km a v důsledku toho se mi vysypala převodovka je to skrytá vada...) se odmítli jakkoliv bavit. Když jsme chtěli návrh kupní smlouvy si doma prostudovat tak nám ho odmítli dát, prý ho mají v PC a až při nákupu🙁





Opačný případ bylo Auto Jarov, kdy nám přímo šéf prodeje na bazaru říkal, ať se o vystavenou oktávku za celkem pěknou cenu moc nezajímamé, prý byla bouraná a má pochybnou historii...





Jinak ovšem nákup ojetého auta je na dlouhé povídání, zvláště pokud kupujete novější dražší...😀
O hulibrcích z AAA auto geschaft akcionsgrupe bylo pojednání na D-Fensově blogu, zajímavé počtení, zmrdi nejvyššího řádu, ruce od nich pryč. A to co píše Jezevec je neskutečný, snad je jejich zájem aby prodali, a je buřt jestli trabíka za 5 kapříků nebo A8 za 2 míle, jednání řeznickýho psa, fakt...
Jezevec: Ty jo, mě by stačilo jen "Co tady děláte", aby mi chytila koudel 🙂 Ne nadarmo byly napsány články jako je tenhle: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2004081502. Ty lidi totiž jaxi zapomínají na heslo "náš zákazník, náš pán" a na to, že nejsou na hlídanym parkovišti, ale v běžném obchodě.
U nás to samé: išiel som s kámoškou (skôr ako morálna podpora) do bazáru, mala vyhliadnuté auto - Seat Cupra, o ktorom som sa dozvedel že ho tam pred pol rokom dal známy v stave "alatuti", a keď ho tam dával, mal nabehaných 125.000 tis. km, no a za toho pol roka sa stal zázrak nasledovný: kde sa vzal- tam sa vzal, motor Cupra sa podobne ako pokémoni vyvinul na síce vyleštenú, ale bežnú vyhopsanú vraždu z normálneho Leona. Brnkol som tomu známemu ktorý to tam predal, aby prišiel, predajca skoro okoktavel a začal byť arogantný a argumentoval tým, že motor je predsa náhradný, a tým pádom kedykoľvek vymeniteľný diel.Asi mu ušiel ten preňho nepodstatný fakt že nieje motor ako motor a zámena je možná iba za rovnaký kus. Potom obvinil toho známeho, že mu to tam dal s posraným motorom a bolo to... A bunus: na tachometri bolo niečo cez 45.000 tis. ... A ten Leoňácky naleštený motor mal podľa opotrebovania niektorých dielov odbehaných vyše 250.000 tis. km. Predajca dostal pokutu za nekalé praktiky 10.000,- Sk a oj.báva veselo ďalej. Keby bolo na mne, odseknem mu ruku a dostal by doživotný zákaz podnikania.
To zkuste v Annonci, tam se nekdy najdou skvosty za par slupek, ale chce to trpelivost a hledat, objizdet lidi a cekat na dobrej kauf. Jinak k těm AAA Auto - kámoš tam pracoval jako myč aut a zajížděl s nima do řady, do dílny a pod. Tak se v lecčems projel, i když to bylo jenom pár metrů. Nicméně řikal že tam mají armádu techniků, který dokážou z totální bouračky udělat parádní leštěnku. Ale je to z druhý ruky, sám jsem tam nebyl, tak nemůžu soudit...
Byli jsme se synem v Praze u babí s dědou a oni mu dali na auto ...sice nemnoho 20 -25 tis, ale na fávu by to mohlo stačit a tak jsme se šli kouknout po bazarech a šokovalo mě, jak s námi v bazarech v Praze zacházeli ....


Vlezeš dovnitř, koukáš po autech a najednou : CO TADY DÉLÁTE ??? Já koukal jak blázen a zeptal se : Je tohle autobazar ? Tak si asi prohlížíme auta ne ? A už za námi chodil prodavač jak stín a furt chtěl vědět kolik máme peněz , po sdělení cenové relace 20 -25 tis nás táhl na vrakoviště -o) Poradit, ukázat, nasměrovat... ale PRUDIT a dávat najevo jakej jsem ŽEBRÁK - to by snad nemuseli - a to bylo i v AAA !!!! Tam mi dokonce vtipný prodejce po sdělení cenové relace vnucoval Trabanta za 5 tis , s tím, že si prý na něm udělám všechno sám i na ulici - třeba výbrus vrtačkou - vtipálek !!!! AAA - Auta pro každého - ha, ha, ha - hovňajs !!!! Nasrali mě a ponížili, ale má to i své + neb babí s dědou zvýšili limit na 35 tis a tak si syn může vybírat - ale určitě to nebude v AAA a okolních pražských bazarech ( Argentinská atd.) oběhli jsme toho dost a za tu potupu jim nedám ani Kč !!!