Old Felicia tuzing, Made in Žatec

Jasně, má to páteřový rám, třeba felicie jsou vlastně jen plechy poslepované dohromady svářečkou a asi moc pohromadě nedrží 🙂 A spodek kastle Octavie je vlastně stejný. Takže v tom by problém nebyl. Ale co z toho chceš tvořit? Mít ji bez střechy, nebo ji tam zas přidělat?
mno vzhledem k tomu ze maj plosinovy ram (teda jsem o tom skalopevne presvedcen ale jiste to nevim) tak si myslim ze vyriznuti strechy neni az tak velky problem
Aha tak to funguje!!....naskytla se mi taková přiležitost,že bych mohl koupit víceméně dostat karoserii sraré octavie.Říkal jsem si,že by to bylo super,protože motor do toho mám,ale když už jsem se na to chtěl jet podívat zjistil jsem,že ty paka tomu uřízli střechu,protože se z toho pokoušeli dělat gabrio.Vím že tady ty auta měli nosnou střechu a jak tak čtu o čem se tady bavíte zajímalo by mě jak moc velkej problém by to byl....a jestli má cenu do toho jít??...a to i zhledíska toho,jak by se na to nahlíželo,když je to vlastně zasah do původního vzhledu...a mám takovej pocit,že tohle by se veteránům dělat asi nemělo..,,no nevím...zkuste se mi k tomu prosím objektivně vyjádřit...předem díky
funguje to?
Asi má tenhle stroj hnízdo opravdu někde v okolí, protože jsem ho dneska potkal zase na silnici v Žatci, dokonce měl zapřaženej vozík.
a takhle
Myslel jsem to nějak takhle
Ajó, už vím kam tím míříš. Jako že přední torpédo tam musí být doděláno aby se tam okno vešlo na délku? Ale to torpédo tam přeci není, zadek rámu okna je zároveň se spárou mezi A sloupkem a předkem dveří. Čili můj názor je že rám okna je o nějakých takových cca 10 - 15 cm vpředu oproti Feldě. Čili je zkrácená přední kapota, čemuž by napovídaly i ty podivné hliníkové panty a taky to, že mezera mezi zadní hranou přední kapoty a torpédem je takřka na úrovni zadní části výkroje v předním blatníku, což u původní koncepce Feldy/Octy není
dyt jo ... ale pod torpedem který oktávka nemá, takže se muselo dodělat kvůli čelnímu rámu
A ty feldí dveře jsou přeci takhle
Vím že ty pohledy nejsou stejné a že zkreslují, ale ten rozdíl je zkrátka moc velký





PS: zelených čar si nevšímejte, já dělal jen ty červené 🙂))
viz
Herdek, ta hustokára mě mate, ale stejně: bok rámu předního okna je na úrovni výšky uříznutých dveří bez toho navařené nástavce, čili je o celou výšku torpéda (a nástavce, nebo jak to pojmenovat) níž - takřka se dotýká hliníkové lišty na vrchu blatníku
zde vysvětlení co mám na mysli
což to jo, ale jak si dostal ty dveře POD rám ke sloupku, když je oktávka má zároven se sloupkem


ta výška se zdá jen těmi křidýlky, přední je placatělé kvůli rámu, ale výška k blatníku a kapotě sedí...
Ostatně porovnej tvar předního torpéda s (Obrázek neexistuje)


Je mírně oplacatělé. A zadek taky. Připadá mi že tvůrce si s tím vyhrál o dost víc než kdyby stavěl celou origo feldu z dílů 🙂
No čoveče Jirko, vzhledem k tomu že máme taky Feldu, tak vím že při renovaci jsme použili dveře o Octy, uřízli z nich celý horní rám a na ně navařili ten cca 5cm nástavec, ze kterého vylézá okno. Na téhle tuzingžateckéskorofeldě ten nástavec není, čili všechna okna jsou celá níž. A vzhledem k tomu že přední okno už nemá jít kam níž, řekl bych že ten předek je fakt trochu divnej. Ale chtělo by to vidět naživo, takhle těžko říct co je s tím přesně uděláno
chlapi - jelikož mám Feldu, takže kastle je zesílená (rám) proto, že Oktávka nemá oproti Feld+ výztuhy v prazích apod, jinak by se celá ihned bez střechy zkroutila (vyzkoušeno), dále nárazníky ala Š100 mly kombíky a poslední modely oktávek


předek je celý oktávka - rám není posunut, ale je napasován, kapota původní, jelikož Felda má vybraný sloupek a torpedo aby dveře zapadly pod to, což u Oktávy je rovně
ono je to něco jako to eRko cabriolet, taky domorobo 🙂
I tohle stačí Marty 😉 lepčí by bylo kdyby jsi ho zastavil a řádně vyzpovídal ať se tu nemusíme dohadovat...i když si myslím že jsme to jakž takž rozluštili 🙂
Kdybych tušil jakou raritu fotím tak jsem toho nacvakal víc 🙂
I ten zadek je nižšší máš pravdu stačí porovnat





(Obrázek neexistuje)
jj na přední kapotě jsou vidět nějaký hliníkový panty jako na litru v zádu, proto i ten něco jako trojůhelník na dveřích 😉
Taky je natom zajímaví to umístění čelního skla,má ho posunutý dolů a dopředu,felicie ho má vpodstatě nad dveřma, takže musí mít i hodně upravenou přední kapotu.I ten zadek je oproti Octávce celej sníženej.Takže zadní kapota nebude taky seriova.
jen nechapu to zesileni kastle, vzdyt to ma nosnej ram a na nem je teprve kastle spis asi opravdu ta strecha nebo ne???? 🙂))
Dýlka bude OK, Octavia má kratší kufr (kapotu) a více místa na zadních sedačkách, to je vidět, Felda má naopak delší kufr a míň místa v zádu....takže to je hybrid, postavený asi z Octavie a pár věcí z Feldy jinak tedy česky zvaný Wotuzidlo 🙂 No a ten rám tam má kvůli ňáký plátěný střeše a bezpečnosti a i zesílení kastle.
A zdá se mi to nebo má nárazníky ze stovky???
Přijde mi to nějak atypicky (a velice pěkně) dlouhý...
Výska: Z kombíka? Proč myslíš?
RST: Som z toho voľáký zmätený🙂))
Zdá se mi to jako přestavba z octavie kombi, rám předního okna a okno bude felicie,ale celý to je nějaký podivně poslepovaný. Navíc ten rám...
Podle rámo okna Felda,podle dveří Octavia, trojúhelníkové okno na dveřích je taky nějak podivný a co ten červený lem nad rámem okna? Je to celé voľaké čudné...
Sny se mají plnit 🙂
a podle zadní kapoty ? ? ?
bych řek podle předního rámu okna že to je felda 😉
Hehe, Octavia Cabrio 🙂 Už mi to taky napadlo, ale ještě jsem to neviděl...
Jo v Žatci se vyskytujou jenom ti nejhustší tuneři.
Ten Žatec, to je pořad nějakej extrém 😀DDDD
Aneb jak snadno a rychle udělat z octavie felicii...
Uříznout střechu není jen tak 🙂
Opěrky hlavy + rám... ale jo, i když je to tuzing, rozumím mu.
Bezpečnost nade vše...
foto 2
Tohle jsem potkal převčírem v Žatci, pán byl na svoje vozidlo evidentně hrdej a přibrzdil abych mohl fotografovat.