S 120 měla dva druhy brzdových válců a příslušných posilovačů:
S120 do 08/1983 - THV průměr 22mm, ventil zbytkového tlaku, posilovač s "velkou" tlačnou tyčkou
S105-120-130 od 08/1984 - THV 19mm, bez ventilu zbytkového tlaku, posilovač s "malou" tlačnou tyčkou.
Válce 22mm a 19mm mahí prohozené vývody - pozor při zapojení!!!
Já mám na 4-pístech (originální zapojení se 2-mi hadicemi na brzdič) THV 22mm (bez problémů), ale kdybych kupoval nový, tak dám 19mm od 08/1984 do konce výroby řady 742.
Zdravím všechny, hodlám koupit nový hlavní brzdový válec, ale nevím jaký bude nejlepší. Mám čtyřpístkové brzdiče vepředu i vzadu (z rapida) myslím si, že 120 se tam dává, ale nejsem si jist. Má s tím někdo nějakou zkušenost? Děkuji za rady, Jeník
26. červen 2007