S 120 měla dva druhy brzdových válců a příslušných posilovačů:





S120 do 08/1983 - THV průměr 22mm, ventil zbytkového tlaku, posilovač s "velkou" tlačnou tyčkou





S105-120-130 od 08/1984 - THV 19mm, bez ventilu zbytkového tlaku, posilovač s "malou" tlačnou tyčkou.





Válce 22mm a 19mm mahí prohozené vývody - pozor při zapojení!!!





Já mám na 4-pístech (originální zapojení se 2-mi hadicemi na brzdič) THV 22mm (bez problémů), ale kdybych kupoval nový, tak dám 19mm od 08/1984 do konce výroby řady 742.
zapoměl jsem dodat že mam posilovač brzd ze 120
Zdravím všechny, hodlám koupit nový hlavní brzdový válec, ale nevím jaký bude nejlepší. Mám čtyřpístkové brzdiče vepředu i vzadu (z rapida) myslím si, že 120 se tam dává, ale nejsem si jist. Má s tím někdo nějakou zkušenost? Děkuji za rady, Jeník