Mazat, mazat, mazat
I na plyn se dá jezdit levněji. Do plynu se dá přidat Mpg - Boost, který dokáže zvednout výkon motoru zrychlením hoření plynu. Dokáže vyčistit reduktor, vstřiky a ošetřit spalovací systém. Úspora až 2 l na 100km. Testuji již 3 měsíce.
Z toho co jsem zatím vyzkoušel nejvíc je schopna ušetřit technologie MPG-prostě se to palivo jenom víc využije jinými slovy zvedne se účinnost spalování testuji to 4 měsíce takže o tom něco vím staze@email.cz
kamarád něco podobného řešil a našel nějaký tuning na novějším voze... ale bylo tam vstřikování vody a lihu
Už za 2světové války používaly některé letadla vstřikování vody do válců pro maximální výkon.
"Dochází tak k daleko větším teplotám při hoření."





...a nebude právě tady ten problém?
Vstřikování vody do sání má většina WRCček.


Není to nic nového ani převratného. Nevím proč to nebylo dotaženo k dokonalosti v sériovém provozu ale tipoval bych ti na problém s emisema ( ty se u závoďáků až moc neřeší ).





V 80-tých letech proběhl nějaký test (myslím že ve světě motorů ) po najetí x desítek tis. km, motor rozebraly a opotřebení nebylo nijak zásadně jiné nežli u serie. Dneska v době přesných vstřikovacích jednotek by to technicky neměl být problém.


Vstřikování vody do ohně se používá např. i v kotlech topných soustav. Dochází tak k daleko větším teplotám při hoření.
nevidel som ho nazivo, vravel mi to len kamarat, zakladatel trabant klubu.... vraj strieka obcas vodu aj na motor kvoli chladeniu....
myslíš ten žlutý trabi s válcama o obsahu 780ccm? Má to vodou chlazené, ale že by to zrovna jen ostřikoval...to nevím🙂 Jinak opravdu krásný a rychlý kousek!
na slovensku ma jeden clovek trabanta zavodak na vrchy... ten ostrekuje vodou cely motor ako pridavne chaladenie 🙂
Ano, ostřikování mezichladiče stlačeného vzduchu má Impreza, možná i nové EVO, ale myslím že se někde používá vstřikování vody do sacího potrubí
ze by nejaky seriovy voz mal vstrekovanie vody, to neviem... viem len ze jedna verzia Subaru Impreza pouziva OSTREKOVANIE - nie Vstrekovanie vodou na medzichladic vzduchu za turbom - dosiahnu tym nizsiu teplotu vzduchu a tym aj vyssi vykon - vyssia hmotnost nasavaneho vzduchu
spotřebu mám velkou a neřeším ji
Pokud bys to s patentem myslel vážně, zpracuj to a pak dej vědět, teď jsem v jedný patentovce začal pracovat 😉


Ale vážně, vždyť se přece používá u některých aut vstřikování vody do sání?! (ale na příklad si teď samozřejmě nevzpomenu O🙂
wof, tak to hledím, takže nic, co bych si mohl nechat patentovat🙂)


půjdu do toho
Někde na webu jsem našel toto udělané byly tam Cu trubky a 20L Kanistr různé kohouty atd a pak jsem narazil na web kde rovnou rozkládala se voda na H a O2 a to pak šlo do karbecu
No zní to super... jen mě trochu mate, tolik tunerů do všech stran, různé magnetizéry, elektrická turba apod. a nikoho tohle nenapadlo? Jestli to krátkodobě na zahřátém motoru umí přidat 20% výkonu, stálo by to za hlubší rozbor.
To je super, ale nepoužívat na studeném motoru. Taky jsem uvažoval dát tam redukčni ventil co je na PLG a jak se zahřeje motor tak ho otevřít a před dojezdem na místo ho zavřít aby motor dojížděl jen na benal
V 80-tých jsem to zkoušel. Výsledek - fantastický, hlavně v horní oblasti otáček, snad by se točil do roztrhnutí. Šroub podtlaku rozdělovače provrtat 1mm, injekční jehla dlouhá až do oblasti středu difuzéru. No a voda. Je nutné zajistit hladinu vody, když je nízká, tak dlouho trvá než nasaje hadičkou nahoru, když je vysoká tak volně kape do sání. Tam jsem skončil. Ale opravdu výsledky překvapující, odhaduji, že od 4 do 6-ti tisíc narostl výkon až o 20%. Kdo to vymaká k dokonalosti, tak neprohloupí. Jo a spotřeba vody asi 6 litrů na 100km. Vedlejší účinky - příšerný smrad z výfuku v některém režimu. H
Treba skusit google - "Fuel save" "free energy" "water injection" "water powered car"...... a ine..... Nemecke stihacky za II vojny mali vstrekovanie vody do motora - nieco na sposob nitra, ale tie motory velmi rychle odchadzali....
Tak známej tohle provozoval. Měl nádobku s vodou bylo to navedené přez jehlu do karbecu. Na delšíí cesty to bylo super menší spottřeba větší vejkon, alee muselo se na to jezdit jak byl motor tteplej a při dojezdu se to vypínalo.
Lidi máme to! My budeme první kdo bude jezdit na vodík! Nenašel by se někdo kdo by to s tou vodou otestoval? Nezní to zas tak blbě...
Napadlo mě "napíchnout" skrz trumpety u karburátoru injekční jehly🙂 a normálně tam tu vodu v malém množství hnát, třeba z nádoby od ostřikovaců i motorkem z ostřikovačů🙂 Samozrějmě jen při vytočeném motoru🙂
dotaz tak trošku na Schwejka: existuje nějaké udělátko nebo nějaka finta, jak zajistit ten vlhký vzduch ve spalovacím prostoru, i když je třeba suché počasí?
A zase naopak, v obvyklém letním podnebí v severních čechách - pod prašným/smogovým příkrovem made by MUS mi při stejné teplotě jako jinde zlobí chlazení. Teplota pořád lítá 82-95°C jak se termostat otevírá a zavírá. Myslel jsem si že je to normální, ale byl jsem na dovolené v "čistší" části republiky a tam se celé hodiny vzorně držela na 80°C.


Všimnul jste si toho taky někdo?
To jsem ,ale vrták píšu jako analfabet pardón 🙂Tady je oprava


Chrobak.SACEK :To je celkem jednoduché,proč to jede po dešti lépe 🙂)


Ani to tak nesouvisí s teplotou,ale s tou vlhkostí vzduchu a atmosferickým tlakem vzduchu.Při vysoké vlhkosti se do spalovacího prostoru dostavá zvýšené množství vody a ta se vlivem vysokého tlaku a teploty ve válci při kompresním zvihu rozloží,na vodík a kyslík a to motůrku móóóc móóóc chutná.Hlavně je to velmi výrazně znát u maloobjemových kubatůr.
jj, studený a vlhký vzduch motoru chutná. Je mi celkem jedno, na základě jakých fyzikálních pouček a zákonitostí se tak děje, ale stačí mi, že vím, že to tak je a že to tak funguje.





Slovy mistra motoráře Schwejka .... "Ranní opar, to jsou koně navíc"...
Chrobak.SACEK :To je celekem jednoduchý přoč to jede po děšti lépe 🙂)


Ani to tak nesouvisí s teplotou ,ale s tou vlhkostí vzduchu a atmosferickým tlakem vzduchu.Při vysoké vlhkosti se do spalovacího prostoru dostavá zvýšené množství vody a ta se vlivem vysokého tlaku a teploty ve válci pri kompresním zvihu rozloží na vodík a kyslík a to motůrku móóóc móóóc chutná.Hlavně je to velmi výrazně znát u maloobjemových kubatůr.
Já nechci mít něco co rve asfalt ze silnice, ale pomalejší, zato spolehlivé auto co mě odveze kam potřebuji a ze kterého mám radost. A pokud budu jezdit s co nejmenší spotřebou, tak budu samozřejmě rád. Jak se říká pomalu ale jistě. Myslím si, že to je heslo dobrého řidiče.
Falcon: Má stejný pocit. Nějaký motorově zapálený fyzik by nám to určitě rád vysvětlil. Jinak bych si tipnul, že to má co dočinění s teplotou, vlhkostí a objemem vzduchu.





Spotřebu mám různou dle toho jak si ji na točím šroubečkem na karburátoru. Na dělší tratě zvládnu v klidu za 6 ( 4,22 5q je znát ) ale taky dokážu jezdit za 10 a více. Prostě když chceš aby koně táhly, musíš jim dát krmení.
Alchstuip: Subjektivně si myslím, že vlhký chladnější vzduch zlepšuje účinnost motoru, protože se mi zdá, že nejlépe mi to jezdí v létě po dešti.
Seriova erka, 120 000 km, spotreba od 6,5 do zhruba 10/100 zavisi od stylu jazdy a obsadenosti vozu.


Opatrenia na setrenie: spravne (pre)hustene pneu 🙂, vsetko poriadne namazeane - loziska a tak podobne, dobra geometria, dobry motor....


Vychytavky na setrenie benzinu: Urban Legends: Neodymove magnety na privode paliva do karbu - neovereny ucinok.... Ale co sa mi osvedcilo pocas horucich dni je nadobka s vodou vsadena na hadicu co vedie od veka ventilov do filterboxu - voda zachyti mastny bordel z motora, ktory by siel inak do karburatora a okrem toho, problematiky znali snat potvrdia, ze vlhky a chladnejsi vzduch mierne zvysuje ucinnost motora....
Cca 8 l/100 km a řekl bych, že na to, jak je to slabé auto (mám původní motor!), s tím jezdím docela svižně. V TP je podle normy ČSN psaných dokonce 9 litrů při 90 km/h.
Souhlas s MichalK !!!
No když jsem jel kousek dále a měřil to, vyšla mi spotřeba 6,6l/100km. A to jsem jednou zapadl, tzn. že jsem chvíli hrabal než mě vytáhli a po dálnici jsem jel 160 a v klidu. Jo motor je to z Fáva, karbec SEDR.
DynDyn: předmět zní "Jakou máte spotřebu?", až v příspěvku je upřesnění benzínu a i dotaz na spořící zařízení... a říkám, já mám spotřebu nula a i řešení 😉
Zatim jde motor ztuha a po ujeti prvního tísíce kilometrů odhaduji spotřebu mezi 9-11l...s rychlostí do 110km a točením III.a IV. do 5tis... U těchto vozů bych sledování spotřeby považoval za nepodstatné. Když si budu chtít ušetřit kapsu a nervy...koupím si něco novějšího. Tyto vozy jsou přeci o něčem jiném ne...
Já tak čtyři piva Radegast denně , ale jinak co se týče eRka tak něco mezi osmi až deseti litry .... záleží na stylu jízdy jestli někam jedu tak míň, ale jestli se jedu projet tak , že tomu "šlapu po krku , " tak více. Pozor "šlapat po krku " se dá, ale v rámci pravidel silničního provozu !!!
Chlapci, on se ptal na BENZIN, ne na (zkurvenej plyn)!... Ja jezdim za 8,1 L na 100, a to jedu, ze tomu slapu extremne za krk. Nad 8,3, jsem se dostal jen jednou... Hoši, ostatni auta, ve stejnem objemu jezdí za 6 litru na 100, ale se Skodovkou predjizdet Passaty jako ja v patek preci jen extremni pozitek, ktery si NEmuze doprat kazdy =)))) Všem Šáde zdar
Já udělal 5.5L na 100km a řešení: z kopce bez motoru🙂
ja som mal spotrebu cca 8-8,5 litra a nejake decko oleja...😀 bol to 120ka motor a jazdilo sa setrne ale aj ostro...momentalne skusam v erkovom motore weber 40ku cez hlavu tak som zvedavy
Ano mýlíš. Já jezdím na plyn celé jaro, léto a podzim. V zimě jsem musel startovat na benzín (ale to jsem ještě neměl motor po GO a neměl jsem rychlotočku) a až po zahřátí přepnout na plyn.





Ono se možná doporučuje střídat jízdu plyn / benzín, aby ti nezpuchřelá membrána čerpadla (pokud máš ventil paliva před ní), aby se nezadíraly klapky karburátoru atp.





Ale jinak se jezdí buď na plyn, nebo na benzín. Nelze to míchat.
Davessi, já myslel, že jezdit čistě na plyn nejde, že se to musí míchat. Mýlím se?
Já osobně mám spotřebu přibližně 0 litrů na sto. Moje vychytávka se jmenuje plyn 🙂 A ten mě stojí i při mém stylu jízdy přibližně 1.3Kč na kilometr...
Tak já ani nějak nevím, něco přes 7 litrů. Když na mě blikne žebravý voko tak mu dám nažrat.





Benzín šetřím tak že jezdím na kole.
Jakou máte spotřebu benzínu na 100 Km? Zajímalo, by mě, za kolik nejméně se dá jezdit. A pokud máte nějakou vychytávku kterou benzín šetříte tak se o ni se mnou podělte🙂. Řidičák se mi blíží a blíží a proto se zajímám i o praktckou stránku věci 😀


Dík