dotahovací moment Ojnice

Jáj, samolitr, špatně jsem se odjátroval: po protočení šál - vlivem zadření - zbývá motoru asi tak vteřina točení, načež se to zastaví a půjde to rozebrat tak leda kyselinou sírovou
Wanče já si naopak myslím, že se to nejdřív zadře a pak se to z tohoto důvodu protočí.
tO ANO ALE PROČ SE TO STANE.
Šály se protočej =-O To se stane vteřinu před definitivnim zadřenim
Díky za odpověd. JE to v pohodě neblibaj volně se to točí.Jen se mně to zdálo moc.


Ještě info když se šály protočej. Proč.?
Je to až až, pak neotočíš motorem... jestli ojnice při 40NM na klice blembá, tak máš špatnovýbrusový šály... Jo a nezapomeň to zalepit, když se ty matky povolej, tak to mlátí jako blázen, pochopitelně😀
AHOJ POTŘEBOVAL BYCH SE OPTAT NA DOTAHOVACÍ MOMENT NA OJNICE Z FAVORITA. PÍŠOU 40 NM ALE ZDÁ SE MI TO MÁLO.? DÍKY