Pokud vše pujde tak jak má, tak se snad letos dostanu do Francie. Viděl bych to tak na 2 týdení výlet směr Provance. Trasu ještě nevím, ale nejlépe přes Alpy. Nocování nejspíš po kempech v autě(proto stovka a ne erko) nebo ve stanu.
já Nordkapp nevymyslel, jen jedu s klukama co jedou litrem. Důležitější jen s kým jedeš, teprv pak kam jedeš 🙂
No stejně asi netrumfneme jedny moje kamarády... odletěli do Indie, zakoupili tam motocykly Enfield a po vlastní ose na nich dojeli do čech 😉 http://www.motorkari.cz/cestovani/cestopisy/indie/z-indie-do-cech-na-motorkach-royal-enfield-14823.html
Půlka itálie jezdila ve svý době na webrech na nákupy a do školky a najednou je to špatně? 😀





Ad. na hovno: kdyby to bylo na hovno tak moc jak si myslíš tak to tam nedávám a nedělám si s tím tu práci 😀
a) ,,Expedice,, aneb najet obří počet km mě uplně neberou.


b) Co je na Weberech špatnýho? Je to seriový krmení mnoha zahraničních vozů té doby.





Zajímavý, že tohle slyšim jen od lidí co W nikdy nejezdili. Příběhy o 20l/100km jsou jen urban legend, jde o použití ideální směsi a je jedno zda používám BS, DDSR či několik Weberů. Navíc tam nejsou žádný samoregulace a podobný vifikundace, takže spotřebu řídí poloha pravé nohy...
Radek: měl to jet právě tvůj motor 120LS. letos jsem to už nestihl, jak jsi dovezl tak jsem vypustil vodu a od te doby stojí. Ale na jare se k tobe chystám, na vyučenou 🙂





M8: ty voe, Favo na Webrech, to je expediční vražda 🙂





kpt.budha: origo výfuk jsem prodal cca 3 roky zpátky 🙂 jinak diponuji větším množtsví vyfuků na 120L. Ale nevím zfa-li by šel na eRko ?





vhml: podobné jak M8 (na hovno) 🙂





Jel jsem za odpoledne a noc Merano-Innsbruck-GarmischPaterkinchen-Mnichov-Regensburg-Sokolov





tlumič 130LA/LR za zadním čelem. V Alpách nevadil, ale ten přesun byl docela peklo. žena s dítětem spaly, těm to bylo prý šumák.





Na expedice jedině seriový, snažit se maximálně snížit hlučnost.





A moderní radio s MP3 a na flešky schvané v kaslíku by mě také vůbec nevadilo do budoucna.
Já na expedičně výletním voze právě pracuju. Taky jsem dal 3,9, jen jsem to zabil krátkou čtyřkou a nemůžu se rozmyslet co tam dám za výfuk. V nabídce mam dvojitýho abartha, kterej je dost malej a nebo schnilej 120LS/A 😀
Dejve já tam byl, už je to nějaký ten pátek, bohužel stále sháním výfuk, takže ani nevím, jak to po novu šlape...ale co, stačí objet párkrát barák a můžem jet k moři 🙂
Jo Radku, přesně k tomu jsem dospěl, skládám motor s větším objemem, tichej a ještě hodlám do převodovky naimplementovat SP3,9, aby se i s tim 4q dalo trošku pocestovat.





http://skoda110r.eu/110r/prosinec120001.jpg
kpt už tu byl.


Trochu mě těma expedicema děsíte, že budu jezdit po světě servisovat, až se něco stane...


Před časem jsem sledoval cestu LL do skandinávie kilem s motorem, co jsem mu před nějakou dobou skládal.


Budu sebou muset asi trochu hodit a nějaký expediční erko si taky poskládat. S tím mým rádobyzávoďákem v tom kraválu a hicu se mi moc dlouho a daleko cestovat nechce.
kpt.Budha: myslím že nejdřív si zajed do Záp, pokud jsi tak již neučinil. pokud nechceš čukotku jet šlapacím eRkem 🙂
Velice pěkná dálnice je natáhnutá mezi Istanbulem a Ankarou. Doprava není hustá a ta panoramata! http://lamos.rajce.idnes.cz/Ankara/#IMG_3149.jpg


Tuším, že kdysi Andrew dorazil na hranice Istanbulu. Ačkoliv Istanbul doporučuji projíždět v ranních hodinách, tak v Ankaře se to celkem hýbe i přes den. Běžná příměstská rychlost 120km/hod 😀
Vypadá to na závod o nejvíc kilometrů...že bych si zajel na Čukotku? 🙂
nad tim jsme taky premysleli, ale pak vyhral ten nas okruh 🙂 mozna dalsi level 🙂 nekdy dal 🙂 jinak hodne zdaru, mozna se nase cesty nekde protnou ... jedeme posledni tyden v cervnu, takze tam budeme ve stejny cas 🙂
Lucinka: Máme v plánu Nordkapp, prvních 14 dní v červenci, cca 7-8tis. km. karkulka110L + š1000MB.





http://www.nordkapp.no/?language=en&cat=51215





Chci jet s PAV100, podle toho co zjistí kamarád kamionák na trajektech, aby vozík nebyl příliš drahý, kdyžtak bohužel zahrádka.





Jedu bez rodiny. Kdybyste měl někdo zájem, mám jedno volné místo v karkulce.
expedice je planovana na tri tydny ... nejhorsi bude prejezd po CR a rise - tam se moc zdrzovat nechceme (to vidim tak na dva dny) ... ale ve Skandinavii je uz max povolena rychlost 80 km, vsichni ji dodrzuji, tak to bude doufam vse v pohode ... mapa je orientacni, ale od lidi, co tam ziji vim, kam se kouknout, jihozapad svedska je moc krasny, plny jezer a nedotcene prirody a cestu trajektem zazije kilecko taky poprve 🙂 ... navic se podiva na nejsevernejsi misto danska (grenen - potkavaji se tam dve more - severni a balt a normalne vidis, jak se o sebe melou vlny 🙂 ), kde kdyz jsem pred dvema roky byla, jsem rikala, ze tam musim znova ... ta zeme mi ucarovala a skodovky jsou tam velmi oblibene ... je to celkem streka, ale mame tam docela dost kamaradu autickaru, tak kdyby nedej boze neco, nemel by byt problem 🙂 ... uz se tesim, nalestene kilo, se zahradkou, po stopach starych casu na dovolenou pres celou Evropu 🙂
No pane jo, to vypadá krásně 🙂 Na jak dlouho je to tak plánované? Vypadá to jako slušná štreka. Koukám, že daleké cestování našimi auty je čím dál oblíbenější, to je dobře. Mě letos opět nahlodali chlapci trabantáři, je to paráda je sledovat. Takže snad příští léto opět něco dopadne.
My se chystáme na přelomu června a července na kilí expedici Scandinavia ... říše (berlin, hamburg) - dánsko (odense, kodaň) - švédsko (malmo, goteborg) - norsko (Oslo, Larvik) - dánsko (grenen, aalborg) - říše a domů ... odhadem 5000 km ... v Dansku jsme byli před dvěma lety oktávkou, je tam solidní základna škodováků a kamarádů, takže jedeme kilem ... na jaře údržba a STK, v červnu start 🙂 ... už aby to bylo 🙂 ...PS: Ladič nám svým švédským výletem trochu vypálil rybník, ale my už to plánujeme přes rok 🙂
a jedna momentka:
Pennes
Gavio:
...a pak passa:





Stelvio:
Ja myslim, ze je v zasade jedno kam clovek jede... Kdyz je hezky pocasi, tak je pekne a da se na neco koukat skoro vsude 🙂





...dukezity je s kym se jede 🙂





...a v nasem pripade i cim se jede 🙂





Chorvatsko s SDG:
M8: nejduležitejší je pořádná omáčka, poté zabalit do co nejhezčího obalu a člověk se nemusí stydet za cenovku jednoho masaryka...Poslat je do řitě, za pár trubek, naohýbané a svařené to má za jedno odpoledne. víc jak 2,5tis za práci je nesmysl. už jsi byl kupovat hezké dětské botičky s výstelkou ? pod 1tis nekoupíš.





Opravdu mi není jasné proč by měl mít nějký garáž boy více jak 500,- na hodinu...





raději toho nechme, nepatří do této diskuze, vánoce se blízí, nekažme si rádoby dobrou náladu 🙂
Dle tradičního harmonogramu = dovolená v Jugoslávii, první dítě, dovolená v jugoslávii, ...





Já mám první bod splněný se Standou a druhý s Lenkou, takže co třeba druhá dovolená v Jugoslávii? 😉 Litr i eRko měly v Chorvatsku i Slovinsku úspěch a jediný kdo nám v širém okolí konkuroval byl majitel motorky BMW z druhý války 😉
Za hezkou práci nemám problém zaplatit, vim že trubka je tam max za 400, příruby za 200, kus plechu na kalhoty a nějakej drát, na druhou stranu je v tom nějakej vývoj, fůra času a pokud je pravda to co tvrdí, že je schopen navrhnout optimální svody dle parametrů motoru, tak je cena dobrá...
M8: tak to je normal tržní nesmyslná cena...
Co se aut týka - viz mail, ať tu neodkláníme téma. Jinak nějakej výlet s drobotinou sounds good, ale raději bych neplánoval moc dopředu 😀
Dejve výfukové svody, cena kolem 5tkč. Ale o tom tohle témato není 🙂)).
ano. litra ještě máš nebo už jen hnedé eMko ? na přes rok můžeme vyrazit, až povyrostete 🙂
Náhodou, když na Stelivu vyjde počasí, stojí to za to. Forcola pass myslíš Forcola di Livigno? Tam je taky hezky...
no ty voe, magor, mě málem umrzly ruce. Stelvio naopak nedopuručuji, akorát nafouklá bublina, jako Groskloknerská silnice. Dááleko lepší jsou Italská passa a Svýcarská. těch 500km za Mnichov za dá ujet v pátek po práci.





Passo di Gavia, Otztal-Solden, Albula Pass, Passo Tonale, Splugen Pass, Bernina pass, Forcola Pass,...
Kdybys mířil na jih a nevadilo ti, že je to docela profláklé, tak doporučuju Stelvio. A můžu doporučit i výborné místo ke schlazení, ale varuju - ta chladící kapalina teče přímo z ledovců a moc se za těch pár km neohřeje 😉
M8: co je to slušný peníz a vyrábí pan Mikov ?
...to RST - z Aschaffenburgu dál přes Frankfurt, asi 160km, je Hachenburg, kde je v leteckém hangáru Cadillac muzeum a prodej N.D. - stojí to za to, jsou to taky dobří pacienti -🙂). Jinak nádherná krajina Schwarzwaldu, neuvěřitelně čisto atd. Hezký den - H
Hmm Radku, to by šlo, spojit tvoje a moje muzeum a máme parádní zajížděcí vejlet http://goo.gl/maps/g6llA V pátek vyrazit, v sobotu projít muzea v neděli jet domu. Někde po trase vyměnit olej... Začínám vážně uvažovat o SP 3,9 pro 4q 🙂)).





Dejve, na výrobu svodů to chce balík zkušeností, i když konkrétně pro litinu je na ně výrobní výkres k dispozici, na druhou stranu je pan Mikov umí udělat na míru za docela dobrý peníze. http://img.skoda-virt.cz/vase_auta_upload/2/4997/4997_2008-07-28_21-56-01_53.jpg
V Aschafenburgu (kousek od Frankfurtu aM) je krásný automuzeum RossoBianco - jedna z největších sbírek sportovních a závodních aut (kolem 200ks). Byl jsem naposled před mnoha lety, ale pokaždé to stálo za to. A erkem by to byl asi celkem mazec...
Livigno, pokud vyjde počasí nádhera





- Italská bezcelní zona, (Rakousko/Svýcarsko).








Vysoké Tatry





- jsou také krásné a je to zahumny a v "čechách"





Na Moravě je také hezky a doma za barákem u bazénu a u grillu taktéž 🙂





M8: Minulý týden jsem přivezl ohýbacku, v lůétě pokud budeš chtít svody 1150 mozno spolecne zkusit naohýbat, originály bych asi mohl zajistit pujčení.
A) Route 66 😉


😎 Atlantik -> Pacifik


C) Moskva, Sankt-Peterburg


D) Okružní jízda Evropou


E) Z5 do 70tých a do "Jugoslávie"








Nápadů a chuti by bylo... problémem je čas a zlato.
Možná trochu předčasné téma, ale proč ne... Nehodlám organizovat žádné společné výlety, spíš bych se rád nechal inspirovat od ostatních kam se jet erkem podívat.





Zatím je v plánu cesta do Stutgartu do Porsche muzea a v létě pobyt v Tatrách.





Poradí někdo nějakou další zajímavou lokalitu kam vyrazit? Někam kde bude zajímavá jak cesta tak i cíl?