Malý plechový Tudor ;o)

Super děkuju mockrát 😉 Hned jak bude chvíle času začnu to studovat 🙂
Poslal jsem ti to do mailu
Nejvíc jde pro malý o to řazení, to jim jen tak nevysvětlíš 😀


Jinak já bych samozřejmě nějakej dvoutaktík a řazení bych mi naopak vyhovovalo 😉 Proto jsem přemýšlel o Staďáku či Babetě a výhodě Babety: bez řazení a celkem tichý chod oproti ostatním padesátkám 😉


Ale elektro mi taky láká kvůli mým budoucím prckům, dala by se např. regulovat líp rychlost 🙂Jinak už mají připravenýho šlapacího Moskviče a teď ještě Tudora a to jsou moje děti zatim v nedohlednu 😀
je to hezké, ale nečudí to z výfuku a nedolévá se benzín, to malejm nevysvětlíš 🙂
Zítra hned prohledám odkazy a příslušný videjka 😉 Díky moc 😉
Aha, tak to jsem netušil, že to jde 😉


Určitě bych nejradši zachoval trochu historického vzhledu 😉


Pokud tě můžu teda poprosit o nějaký ten materiálek 🙂?





Jinak díky moc za tipy pánové 😉
Pěkné 😉 jen dodám že pro menší otáčky a větší momenty jsou lepší motory se senzory nikoliv ty bezsenzorové do letadel 😉)) Kdyby však někdo chtěl být historicky autentický - a zmínky o dětských autíčkách s pohonem pomocí dynama se dají najít - můžu poskytnout nějaký studijní materiál co a jak s dynamem 😉))
Myšlenka elektropohonu není při současné ceně li-pol baterek od věci. Mrkni na tohle:





http://www.youtube.com/watch?v=UtobFiMKk5M





Pro další inspiraci pohledej na jůtůb 😉 Hint - Electric Go Kart


A materiálová základna na hobbyking.com za super ceny.
Dynamo se dá použít jako motor 😉 Komutátorový s cizím buzením...
Dynamo jako pohon 😉?


Nebo si myslel dobíjení 😉?


Napadnul mě třeba startér z čehokoliv, ale myslim si, že by se hodně přehříval po chvíli a měl i dost velikou spotřebu energie 🙁
Co třeba dynamo z 1000MB aby to k sobě mělo blízko? 😉
🙁 Tak tak tfůůj tajbl 🙁





Opět k tématu...já osobně tam nechci cpát žádnou velkou obludu 😉


Chci něco 50ccm nejlépe a nebo mě honí myšlenka elektromotoru, jen mě pořádně nenapadá jaký 🙁


Nějaký nápad 😉????





Když už jsme nahlodli Moskviče tak přihodím ještě fotku mojeho jak vypadá dneska po skládání 😉
Moskvič 😉
FUJTAJBL VESPOLEK i když to sem nepatří ;o(
moskvič, ach jo kdyby to nebyl bolševisckej rusák, stačí socan na hradě...





...omlouvám se, to sem nepatří....
mimochodem kdyby někdo zatoužil taky po moskvičovi: http://aukro.cz/auticko-slapaci-moskvic-i2981238040.html
což mi připomíná že mám někde motor Fichtel und Sachs který někdo identifikoval jako motor z prototypové série Stadionu 😉
pokud v tom nebudeš cestovat po evropě tak VAPE nepotřebuješ 🙂))) na občasný poježdění kolem baráku stačí klasika kladívka.





A 250 panelka je dost těžký motor, 38kg? Při správném zpřevodování, hodně silný na tokovéhle mikro vozítko. Děcko se v tom zraní a opitý tatínek také 🙂
Neblbněte s přerostlým fichtlem. Dej tam jakoukoliv Jawu 250 a zapalko dej Vape. Máš po starostech, pojede to a nebude se to.... kazit.
hezké, zajímavé. Dej tam motor z jawa/čz star na páku jako má Velorex. Asi bych šel do čz150, bezbaterkový motor.
Chci zachovat aspoň trochu starý komponenty co to půjde 😉 Přeci jen tohohle Tudora výráběl někdo okolo roku 1950 😉


Mam doma dva Minibiky ( samo Čína ) a je to šíleně nespolehlivej motor a hlavně by tam musela být další převodovka jako z třeba čína čtyřkolka jelikož Tudor má cca 30kg a to jen takhle holá kastle s výdřevou 😀





Takže zatim plán buď ten Stadion, kterej by se roztlačil nebo Babeta se start pákou a šlapky dát pryč 😉





Budu mít teď půjčenej motor ze Staďáka, takže se uvidí jak tam bude pasovat 🙂
vzhledem k nutnosti startování, bych do toho vnutil něco se start šňůrou. Třeba motor z minibika....
Hezky pěkně.
Díky 😉 Tak on je to vlastně jedinej kousek co existuje a někdo ho nestačil dodělat, takže zbytek dílů budu muset dovyrobit dle velkýho Tudora a podle sebe 😉 Bude to běh na dlouhou trať 😀


Jinak zatím plánovaná motorizace je buď Stadion nebo Babeta, ale radši bych něco starýho jako právě Staďák nebo tak 😉


Horší je že když v tom někdy budou jezdit moje děti tak bude horší spojka + řazení, já v tom budu jezdit taktéž a mě to neva samozřejmě 😀


Takže možná vyhraje ta Babeta, ale mam ho teprve 3 dni takže to jsou jen zatim plány na rychlo 😀
Pěknej kousek, ale asi dost dílů chybí? 🙁 Jaká bude motorizace?
Nádhera... slintám i po tomto stavu. Až to doděláš bude to kouzelné.
A ještě jedna 😉
Další fotečka 😉
Tak trochu se pochlubím, když už jsem se zbláznil do malých autíček 😉 Jelikož už mam skoro doděláného šlapacího Moskviče viz. toto téma ( http://www.skoda110r.cz/forum.php?thread=8298 ) a trochu jsem si ulítnul na těchto autíčkách, tak jsem pořídil tento nový nádherný kousek 😉


Konečně malá Škodovka, kterou jsem chtěl 😀


Ikdyž zas tak malý není, na délku má cca 165 cm a vejdu se tam i já 😀


Má otevírací jedny boční dveře a přední kapotu pod kterou zapluje motor 😋