Neobyčejné příběhy z historie automobilk

A jak jsem tak pozoroval, kupátka před muzeem působila i trochu rozruchu...
Pěkně jsi to napsal osmáku... až slza ukápla...
A i dvě auta jsou sraz... A my byli tři 🙂.
Kdo nebyl prohloupil.
S něčím takovým počítám a počasí zatím OK, takže vyvenčím 110R.
Dorazit a potom véča ve slepý koleji?
Jaký je plán na zítřek ???
Jo jo, takhle to funguje, ale pojišťovna je čím dál rejpavější. Např. při zrušení na základě fiktivní smlouvy je pojišťovna schopna si ověřit, zda ke změně majitele opravdu došlo, pokud ne, tak žádost o zrušení stornuje...





Asi to v tom depu nechám, vyřešim rozdělovač a nové trysky ať to je na jistotu, to bych stejně do MB nestihl 🙂)).





Navíc bude chcát 😀.
m8 depozit kvůli přepojištění? 🙂 Otázka jednoho dne, ráno dojít na DI, dát do depozitu, s paní se domluvit, ať ty SPZ ani neuklízí, že si pro ně odpoledne přijdeš, zrušit povinný, sjednat nový a hurá pro značky😉 A ve středu jedéém 😉
Tak hlásim, že erkem nedorazim, od pondělí je v depozitu..
Že bych vyrazil mezi lidi? Uvidíme, zda eRko rozpohybuji.
Hezkej srázek nás čeká, jen aby vyšlo počasí, jinak taky beru kilo 😉
Jo jo p. Horsák byl asi zlatý hřeb.





Když bude hezky tak se taky nechám ukecat. Kamarád s originální RS chtěl vrámci rozproudění konverzace dorazit s RS, ale bohužel auto tou dobou bude někde na cestě na závody na Slovensku...
A když bude rozmuná konstelace, chtěl bych poslední přednášku navštívit stylově eRkem.


Jinak mohu jen potvrdit, že včerejší přednáška nezklamala, spíš předčila očekávání a závěrečné vyprávění pana Horsáka, který s těmi auty závodil, všechno jen umocnilo a stylově doplnilo.
Tak dnešní přednáška byla supr, moc se těším za týden. Krajní mez byla taky odhlasována, tak že by jsme si tam bukli stůl?
Jako myslíš po?? A co netradičně Krajní mez?
Nevím kdy přednášky končí nicméně co by jste řekli na to jí příště spojit s nějakou hospodou, přecijen nás tam bude slušné zastoupení.





Co jsem tak napočítal tak:


m8+1


Dejvid+1


RST+1


Chrobák





a dost možná další z Jablonce... To už si o pívo a flákotu říká?
jojo, 5.6. s tím počítám, volno v práci jsem si už zařídil 😉
Zatím jsem nevynechal žádnou a poslední 2 budou jen třešnička na dortu. Jen něco velmi vážného mě od nich odradí.
Já se chystám až na příští týden.
Chystáte se někdo ve středu? Rád bych se posledních dvou přednášek zúčastnil i já...
To nevadí, uvidíme se v sobotu 🙂
Já se stále chystám na poslední dvě, vzhledem k přípravám na slet se na Lucinku podívat nepřijedu 🙁.
Takže já jsem budu muset ze zítřka také omluvit... sklátila mě choroba 🙁(( Jedině, že by se přednáška přenášela on-line...
tak koukám že jsem s úspěchem zapměl ,ale stejně bych asi určitě neodrazil. bohužel hafo worku, budu rád když se zúčastníme jarního sletu...italdizajnu je mi opravdu líto, jediná pro mě zajímavá...
Já byl zatím pokaždé a ani příští týden nehodlám udělat výjimku.
Chtěl bych připomenout přednášku příštího týdne - "Zajímavosti z historie exportu aneb śkodovky do celého světa".





Kdo se chystá do MB??
super, určitě se rád přijdu podívat
Určitě nebudu na všech, určitě se ale na některých potkáme.
Asi tak jako RST, to už bude hezky, tak proč ne🙂)).
Tak to já si snad budu muset udělat čas a jet se podívat na všechny! Hlavně poslední 2 znějí hodně výživně. A ta poslední snad úplně nejvíc moc, zejména od tohoto pána.
Dík za pozvání, ale jak víš, taky to mam trochu z ruky.
No nemít to z Plzně trochu z ruky, tak bych se stavil 🙂


Jen pro úplnost uvádím, že poslední přednášející je spoluautorem knihy Škoda 130RS - Vítěz ME značek, takže to by mohlo být zajímavé 😉
3. 4. 2013Ú „Život pánů Laurina a Klementa z doby, kdy se ještě neznali a krátce po seznámení“ - přednáší Jan Králík


10. 4. 2013 Jan Tuček připomene, jak to na přelomu 60. a 70. let bylo se spoluprací AZNP s italským designérským studiem Giugiaro.


17. 4. 2013 František Kusovský představí užitková vozidla ŠKODA let 1935-43, řeč bude i o šéf konstruktérovi užitkových vozidel Ing. Oldřichu Medunovi.


24. 4. 2013 Lucie Kempná, autorka publikace Škodovky do celého světa, se s návštěvníky podělí o zajímavosti z historie exportu.


15. 5. 2013 podá vedoucí archivu ŠKODA MUZEA Mgr. Lukáš Nachtmann průřez 100 lety tiskové reklamy na příkladu katalogů, plakátů a prospektů.


22. 5. 2013 nebude chybět ani téma ŠKODA Popular – první sériově vyráběná škodovka, kterého se ujme Ing. Petr Hrdlička, CSc., syn „otce Populáru“ Ing. Karla Hrdličky.


29. 5. 2013 Téma závodních speciálů probere ve své přednášce Ing. Michal Velebný.


Celý cyklus uzavře 5. června Ing. Mirko Červený s příspěvkem o konstrukci a vývoji sportovních vozů a modifikací v letech 1963-80.
Ahojky všem ...





dovoluji si Vás pozvat na nový přednáškový cyklus, který bude probíhat ve ŠKODA MUZEU od začátku dubna tohoto roku. Každou středu odpoledne, od 17:00 se budete moci dozvětet spoustu zajímavých informací z historie automobilky Škoda. Přednášet budou odnorníci na slovo vzatí, hned úvodní přednášku obstará Jan Králík, spisovatel, novinář, dobrodruh. Seznam přednášek i termíny jejich konání přiložím s dalším obrázkem. Budete-li mít chuť a zájem, tak doražte do muzea v MB, vstup je zdarma a po skončení přednášky máte možnost si rovněž zdarma prohlédnout muzeum.





jako bonus vypichuji přednášku 24. 4. 2013 😉 ... koho zajímá export, tak ať si se mnou přijde popovídat 😉 Ráda Vás všechny uvidím ...