a vo vo vo vo tom to je 🙂
Kvuli zmenšení hmotnosti použijte antihmotu-AREA 51-běžné palivo.
Tak použiť "niečo", čo reaguje s "niečim", ale nie s vodou😀
JJ je to zde http://news.auto.cz/aktuality/bmw-turbosteamer-navrat-pary.html





Nevím na co optřebují hromadu ingenýrů... když tohle vymyslíme za odpoledne taky.
Nejsem si jistej, ale něco podobnýho snad vyvýjí BMW.
Tak já vycházel z předpokladu, že se chceš zbavit ojnic. A kliky. Proto jsem navrhoval převratné řešení rohatkou 🙂





A co spojit parní a spalovací motor v jeden ? Že bychom se zbavili problémů s chlazením, pára by se pouštěla pod písty co by kompresovaly. V maximální zátěži by se generovalo více páry a docházelo by tak ke zvyšování výkonu při kompresi. Jen by pak byla potřeba ještě jedna nádrž na vodu 🙂
Se sodíkem bych si raději moc nezahrával. Do škodovek teče jak do rozeschlejch necek a i kvalitně odizolovanou nádrž potřebuješ občas plnit ( někdy dokonce za deště ) a i taková kondezovaná kapka vody by dokázala divy.
Já bych raději zůstal u svého lineárního 1-taktu. Rohatky by ani nebyly potřeba, klidně by se mohla hodit ojnice z jednoho boku toho 2pístu tak pod úhlem 30° tím by se vytvořil chod dopředu/dozadu a ne jenom L/P. Na druhé straně by byl píst upevněn pouze pomocně na ojnici pod úhlem 90°tudíž by ta ojnice hodila pouze L/P Kalup by to byl jako hrom, pálilo by to v každé úvrati. Udělat to na 4válec s 8 spalovacíma prostorama.... To byl byl krouťák.
A práve preto vravím, že by bola nádrž pod zadními sedadlami. Alebo ešte lepšie. V tom priestore za zadními sedadlami, kde je teraz akumulátor. Poriadne to zaizolovať, aby sa zabránilo vniknutiu vody a šmitec. Prípadne nádrž vyrobiť z nejakej poriadnej trojky plechu, a hotovo.
Krása, to by pak každá bouračka dopadla jako v pravém americkém akčním filmu 🙂 Si to tak šineš za deště, najednou ti kámen náhodou prorazí nádrž a už se učíš salta vpřed 🙂))
Ešte dodám niečo k tomu môjmu motoru. Motor by musel mať 2 nádrže, čo najďalej od seba. Tak napríklad nádrž na vodu ponechať vpredu (tam, kde je u Š 100/110 teraz benzinová nádrž) a nádrž so sodíkom umiestniť dajme tomu pod zadné sedadlá. Možno si poviete, ako zaobstarať "palivo". S vodou by taký problém nebol, ale so sodíkom. Tak dalo by sa zohnať na čerpacích staniciach. Veď aj keď LPG ešte len začínal, tiež bežnému smrteľníkovi, ktorý o LPG nikdy nepočul, nebolo jasné, kde zoženie plyn.
A čo tak vyrobiť sodíkový motor? 1. takt:Nasatie sodíku do valca, 2. takt:Rozprášenie určitého množstva vody do valca, 3. takt: Reakcia sodíka s vodou, teda výbuch, 4. takt: Výfuk. The end 😀
Bys ty rohatky udělal krapet větší... dovedeš si představit ten cvrkot ?
tedy ty magnety nejsou v pístech ale na té spojovací tyči....
NO dyť právě tento lineární motor je vlastně benzínový elektromotor +😉 😀 v pístu jsou magnety a na válci je vinutím takže to vlastně vyrábí jen el energii :O) aby to pohánělo klasicky auto nebo něco jiného tak by to stejně muselo mít na konci té tyče nějakou ojnici a kliku ale pak by to byl vlastně jen inovovaný parní stroj ...místo na páru na benzín ......😀
Tohle by rohatky asi nepřenesli. Nezapomeň na zrychlení toho pístu. Chtělo by to vymyslet nějaké nové revoluční řešení.





Taky by tu byla varianta celý "válec" omotat drátem, použít magnetického pístu a vyrobyt tak eletrický generátor.





Byly by jsme první kdo použil v autě elektromotor spalující "benzín" ( samozřejmě ekoligický s obnovitelný vyráběný z naklíčené pšenice )


Jdeš do toho?? Patentové úřady budou šílet...
Detajlisto... já vymyslel píst a spalovací prostory. Převod na krut nechám na dalším bádání, ať tu nobelovku nemám jenom já. ( ale hoďte sebou, makám na tom taky 😉 😀 )
Napadá mě jen dát dva písty a dvě ozubený kola s rohatkama, že jako vždycky ten píst by jedním směrem ozubený kolo otočil, a pak zas ten druhý... To by byla jízda 😀
Hele... a když nebude ojnice a klika, jak převedeš ten posuv na krut ? 😀
Jsi vedlééé jak ta jedlééééé 🙂 tento podobný tzv.lineární spalovací motor je na světě už moc dlouho a momentálně jeden šikovný čech dokončuje jeho celkovou realizaci...je to ležatý válec v němž se pohybují dva písty spojené tyčí sem a tam a největší problém byl jak to utlumit-odvibrovat a udělat k tomu kloudný zapalování, protože to nemá žádný rotační části podle kterých by se to dalo zapalovat ......a ta chytrá česká hlava to celkem dotáhla do absolutního konce takže je to tak nějak připraveno k seriové výrobě ale spíše jen jako dobíjecí motor pro elektromobily 😉
To já bych měl jiný revoluční nápad.


Což takhle zahodit ojnice a klikovky a uchytit píst z boku Měl průřez tvar jakého si Háčka. V jeho středové části by tak mohlo docházet k ideálnímu mazání a chlazení. Pak by mohl být spalovací prostor z obou stran pístu. Vznikly by tak jakýsi jedno takt, který by pálil v obou úvratích. Ideální řešení by byl samozřejmě boxer, aby byla zaručena homogenita nasávané směsi ( oba spalovací prostory by tak byly ve stené výšce a chod by byl pravidelný a vyrovnaný ).


Posun pístu po výbuchu ve spalovacim prosotoru L by způsoboval kompresy ve spalovacím prostoru P kde by docházelo v jedné polovině spal.prostoru ke kompresi směsy přičemž by druhá část pístu tlačila splodiny do ventilu výfuku a zároveň by se nasávala podtlakem směs do prostoru L.


Chtělo by to samozřejmě trochu vymakat tvary spalovacích prostorů a pístů, ale to by pro schwejka neměl být problém.
Hvězdicový motor? V tom případě doporučuji Pratt & Whitney R-2800 Double Wasp. Je taky historický, spolehlivý, časem prověřený.


Prosím o podrobnou zprávu o zástavbě do eRka! 😀
A co takovej motor Ležící a spící 🙂 takových znám dost 😉





a ten by se ani vymýšlet nemusel :O)
Petrovi : pán je zřejmě znalec !
Chlape vždyť vám ten motor hoří!


Já vím je spalovací...
To bych rovnou udělal 6-takt, 1-sání, 2-komprese 3-expanze 4-výfuk 5-kafe 6-cigárko a pak dál...aby se chudák tak nenadřel.
Tipnul bych Cimrmana .... 🙂)
Když už tady tak žertujeme na cizí účet, co takhle 5titaktní motor ?


1/sání, 2/komprese, 3/výbuch, 4/ výfuk, 5/odpočinek


Výkon to sice určitě nezvýší, ale díky páté době, která má být stejně dlouhá jako všechny čtyři předešlé se údajně zvýší životnost motoru čtyřnásobně.


Není to z mé hlavy, hádejte kdo to vymyslel ?
Spíš, žhavil Eda, žhavil drát.😀DDDDD
žhavil Béda žhavil drát :O))))))))
Jo jo, tohle Edisonovi taky řikali, když žhavil drát...
Pardon,ale nechapu proc tu vsichni resi takove picoviny🙂)))))
Jak se po dlouhé námaze dopracovat k motoru z brouka....





Ještě jste zapomněli vylít vodu a nařezat drážky kvůli chlazení
To myslíš něco jako hvězdicový motor ale jen 4 válec ? to by šlo z toho našeho kapku ztuha........chtělo by to ještě přidat alespoň jeden nebo lépe další 2 válce( no jo ale který 1+2 nebo 3+4 ) aby se to točilo jako čamrda 🙂)))





ale vůbec nejlepčí by bylo škoda4válec rozpůlit a pak zase posvařovat a udělat z něj Boxer 1+2 proti 3+4 😉 :O)





kam se hrabe nějaký Subaru a Šwejk by k tomu třeba přidal turbo 😉
A už někoho napadlo udělat čtyřválec do kříže ? 😀
No jednoduše, ne, dole na vložkách bude jakási druhá hlava se šoupátkama, a vždy ten bouchající plyn se přepustí pod kompresujícího válec. Když pak bude bouchat, unikne ventilem do potrubí. Ale to bys musel posunout písty o 90 stupňů, aby to mělo nějaký efekt. Jinak když přepustíš plyn skoro ve spodní úvrati, tak ten kompresující je skoro už v horní úvrati... to by nemělo moc valný smysl.





A pak možná rozvodit ojnice a přesně proti pístu dát další písty tak, že vlastně jeden bouchá a ten přesně naproti němu kompresuje. A s dobře namazanejma ložiskama by to mohlo mít účinnost až 120% 🙂
chá chá chá 🙂)))))))) no pokud to počítaš od prostřed tak by to mohlo vyjít ale jinak nevím nevím 😀 je to šumafuck jestli od předu nebo od zadu kliku nepředěláš 🙂





ale k tomu tvýmu nápadu přefuku...já bych ho vyplepčil, já bych udělal v bloku přepážky a výfuk od válce který zrovna pálit bych zavedl dolů do bloku pod píst co jde zrovna do komprese a ten přetlak by tomu pístu pomohl jít lépe vzhůru proti kompresi a do vany bych přidělal další ventily aby potom ty nepořebný spaliny hodily až po tom do výfucku 🙂








no ale jak to ale udělat aby s to pořád opakovalo dokola .....sakrá to sem to tak hezky vymyslel ale nedomyslel.... dořeště to něgdo za mě :O)
Ale já bych měl pro kluky lepší nápad... Jak ten motor vyladit... A sice dole do vložek válců udělat díry a napojit na výfukový potrubí tak, aby když válec bouchne, dojede do spodní úvratě a vyfoukne plyny. Tím v hlavě odpadne výfukový ventil. Sací ventil je taky k prdu, páč cestou vzůru už potřebujou zase kompresovat. Takže tam musí udělat vstřik. Bude to takovej čtyřválcovej trabant. Zefektivní se počet taktů 🙂
No bóže 😀 Tak 1+4 a 2+3 ... Vono totiž taky záleží vodkaď kam to počítáš, víš ? 😀
noooooo.........podívej se na kliku 🙂 aby ti pálily spolu vždy 2 a 2 válce jak to chtějí kluci tak jen ty co jsou spolu v horní úvrati v jednu dobu 😉





a to je 1+4 a 2+3
Ale ale, jak je jinde klika ? Co ja vim, tak vzdy prvni a treti valec jsou spolu a druhy se ctvrtym 🙂 Zbytek by lze doresit predstihem. A jiskra to už je prkotina vzhledem k ostatnímu 🙂
Dave myslím že jsi napsal kravinu :O) NEBO SI Z NICH DĚLÁŠ JEŠTĚ VETŠÍ PRDEL NEÝ ONI Z NÁS ? ? ? jaK MŮŽE PÁLIT 1 SOUČASNĚ SE 3 KDYŽ JE JINDE KLIKA ? prostě musíš mít jinou vačku tzn. aby ty válce co pálí spolu musí mít i stejně natočený palce vůčí hřídeli tzn. rozřezat dvě vačky a udělat z nich jednu 🙂))))) a musíš mít dva rozdělovače ...z jednoho vývodu asi 2 naráz svíčky nezapálíš 😉;-)
Lukas: sak zacnete jak pisu... prohodit kanaly at nemusite vyrabet vlastni vacku. Pak zhodnotte klady a zapory a pokracujte dal ladenim plneni...
Podle mě jsou všechny ojnice stejný, a ty čtyřkový jsou asi myšlený tak, že v motoru jsou seřazený a každá má svoje číslo a kvůli vyvážení by se neměly dávat různý ojnice z různejch motoru, ale když se vyvýží tak to lze.
jo je to cestina. projevuji se mozna nejake zkratky kere uzivam pri psani sms aby se toho vic veslo problem techto zkratek je v tom ze sem je zacal psat i do diktatu a slohovek ... a hacky carky mi nefungujou ptz mi muj bratrik polil klavesnici cajem.
Není třeba něco z někoho dělat, sám to zvládáš vcelku slušně....


A to v čem píšeš je čeština?
asi takhle muj napad to nebyl tohle by me snad ani vzivote nenapadlo. a psal sem ze to je sileny. chtel sem jen vedet co to sou ty ctyrkovy ojnice a ubec sem nepochopil to pootoceni ojnic. a je mi uplni jasny ze jedna otacka kliky netrva hodinu ani minutu ae za minutu jich je pri volnobehu cca 800. taze ze me nedelejte uplnyho debila nerikam ze vim vsechno ani ze nevim nic sem s vedomostma o motoru nekde uprostred mozna trochu vis (spis chapu strikacku nez nejakej karburator myslim tim funkci karburator je pro me bludiste ruznejch direk a kanalku)
Zlatý český ručičky😀
Kucí, nenechte se odradit... Každej si tohle prošel, někoho dokonce museli i upálit... Mládí vpřed !





Aneb země je kulatá a dokonce se točí !


A ve středověku byste to nikomu nevysvětlili 😀
Prečo myslím na Lego alebo na Merkur? 🙂)) Vážne hovadina, ale poteší...