spravne by ta tycka mela jit vyndat bez sundavani ovladaciho valce a bez vyndani pruzinek...





Ale pokud je to takhle, tak ti asi nic jineho nezbyde, nez vyndat valec (nemam odzkouseno, jak to pak pujde) nebo vyuzit pomocnika - jeden slapne na spojku, tim se paka spojky oddali, dej tam nejakou rozpernou tycku (bacha, at nespadne dovnitr), opri ji o neco a pak at spojku vyslapne - tycku budes moci vyndat volne - ale bacha, at nespadne dovnitr!





Ale jeste jednou si pro jistotu zkus tu tycku zkratit, nekdy je jen ten zavit "zarostlej" - chce to ten kus, co je ve valci pevne drzet klestema a pak klicem sroubovat tu druhou cast...





Po zkraceni je treba udelat spravnej radius.
Odpoj pružinky a vypínací mechanismus odtlač rukou, dokud se neopře o spojku. A v tuhle chvíli tam má být ta vůle 3-5mm.





Ne že pružiny to tlačí do válce a ty tam hledáš vůli. Standardně tu vůli vymezí právě ty pružinky. Většinou se prodlužuje, zkracování je blbost 🙂
abych něco nepokazil rači se jako blbec zeptám polopatě . mám teda uvolnit ty držící pružinky a vyndat tu tyčku ven a ten konec co je píchlej ve válci o potřebnou délku pokrátit? nebo se kvuli tomu vyndání musí sundavat ten válec z těla převodovky atd?
no, obcas s tim jsou problemy... Pri pouziti jinyho pritlacaku, by se mela pouzit i patricna tycka 😉





I kdyz, vetsinou to je tusim naopak, ze ta puvodni je prilis kratka... 😀





No, pokud opravdu nejde zkratit "klasicky", tak ji vyndej a zkrat ji panem flexou 🙂
jak to udělat jsem pochopil to že tam není vůle už jsem taky zjistil ale ten palec na ty tyčce jde jen jakoby vyšroubovávat utahnout (zkrátit) nejde už je to asi na max zašroubovaný ale žádná vůle tam není. otázka zní jako tradičně - co s tím ? jsem si řikal tak supr oprava na 2 minuty a hle je to jinak než jsem čekal .
http://hundertka.wz.cz/





stránka 123 - 125
Ne,ne,přítlačák je nový,190 od Sachse s membr. pružinou + nová lamela.Počítám že vůle zmizela po srovnání lamely a teď šustí (klepe) ložisko,i když je taky nové...Asi se nad sebou budu muset zamyslet,nikdy jsem nenastavoval určitou vůli v mm,prostě jen aby tam byla...
Tak, protože jinak se bude stále točit spojkové ložisko a to by nemělo. Možná tam budou ještě vinuté pružiny, otázka jestli některá z těch tři pacek nepovolila. Nám se to jednou vysypalo asi kilometr před Bešinama.
No ale ona tam vůle má být ;O) Když tu vypínací páku odtlačíš kam až jde rukou měla by vůle být myslím 4-6mm.
nojono je viďet že jsem to ještě nikdy neviděl natož abych to dělal 😀 díky moc já myslel že se to zašroubovává a vyšrouboává do nějakýho závitu do spojk. válce 🙂 ale tak to mám pro příště no... nemám tam totiž tu vůli žádnou tak to klepání bude určitě tim
petříku, ten nesmysl u spojky je ve své podstatě šroub a matka. Šroub (ta tyčka se závitem) chyť do kleští a tou matkou ( je delší než obvykle) otáčej nejlépe klíčem. Někam to poleze. Tím to seřídíš.


PS: Tento příspěvek není míněn jako urážka, ale jako rada.
klepe mi někde u spojky když ji sešlápne zmlkne to . dostal jsem typ že je malá vůle na ty přimaškávací páce tak jsem povolil kontramatku na ty tyčce která s pákou hýbá a snařil jsem se ji víc našroubovat do válce ale nejde to jen se protáčí ale nezalízá ani nevylízá . když páku odtlačím rukou tak s tou tyčkou mužu volně hybat zepředu dozadu . co s tím mám dělat? asi by to mělo jít správně zašroubovávat ne? díky moc. jsem zoufalej