Někdo bohužel nová auta kupovat musí, aby si je ostatní mohli časem koupit jako ojetá.
Myslím si, že problém s Rapidem je také v tom, že opravdu nejde o nové auto, jak v MB nahlas tvrdí. Jde o facelift aut, která jezdí v Indi. Například. A pak... problematická je motorizace, TSI pěkně jedou. Ale mají velké porodní bolesti. Jsou zbytečně výrobně složité.A tudíž náročné na opravu. S dobrým motorem je auto prostě příliš drahé. Ale kdo chce. Nechť vyrazí, a RAPIDA - "sen českého zahrádkáře" zakoupí.


V cizině ale Rapida odborný tisk moc nechválí. Asi proto, že novináři v cizině pravděpodobně nejsou závislí na vejletech, které pro ně škodovka pořádá do zahraničí. Ale mohu se mýlit. Obecně si myslím, že kupovat v dnešní době nové auto - toť vyhazování peněz.... Ale každý své domácí kasy pánem. takže.... prosím.
Volant stejnej jako ve všech ostatních škodovkách MR2013. Páčky mi přišly stejný s fabií a roomstrem. Aby taky ne, když přední část platformy je fabia, stejně jako u růmstru.


Zkoušel jsem Rapid pro český trh, v Čechách. Tureckou specifikaci neznám.
Z těch kdo seděli v Rapidu, kdo si pamatujete jaký měl volant? Pro turecký trh mi přijde hodně tvrdý a bez jakéhokoliv ergonomického tvarování (ani na zadní straně). Taky mě praštily do očí páčky pod volantem s kompletním popisem.
Radku, když naplníš auto, tak ne. A start a cíl není u vlakkové stanice.
A není lepší potom jezdit vlakem?
adaptivní tempomat je paráda. hlídá si vzdálenost vozidla před vámi, a lze nastavit do zpomalení až uplneho zastavení. na tempomat u automatu jsem si zvykl náramě a tohle je zas o level výš, paráda
Při každém seřizování geometerie by se mělo opět seřídit ACC. Co se kšeftu týče, jen tak dál alespoň bude více práce. Jen mě mrzí, že mi co děláme na normy v úkolu na tom budeme trochu hůře kvůli tomu, že se ACC nastavuje dost blbě. Ustavit přípravek pro seřizování je pakárna, takže mě jako mechanikovi to bude trvat déle než dává norma.
Mi se líbí hlavně adaptivní tempomat http://www.auto.cz/octavia-radar-70844 .
Jaké?
I na http://www.auto.cz/ vyšly nějaké články. Otázkou zůstává kam se zařadí další generace Superbu. Každopádně Octávka dostane zajímavé nové technologie.
Škodovka do Rapida vkládá docela slušný naděje. Jsem zvědav jak budou vypadat prodeje v Evropě a jakej bude poměr vyrobených vozů ze sesterským Seatem.
Větší Rapid.
Tak proto to vypadalo tak strašně, no jsem zvědav na odmaskování 🙂)).
Není to teda Rapid, ale myslím, že 3. Octavia taky stojí za povšimnutí:


http://www.novinky.cz/auto/283240-exkluzivni-predpremiera-ridili-jsme-novou-skodu-octavia.html





Zřejmě toto je to, co m8 potkal.


Podotýkám, že je to maskovaná verze, takže některé designové prvky asi nemá cenu řešit.
mnóóóó řek bych že většina ženskejch bude spokojená s tím autem co jí někdo dá nebo co si za poctivě našetřený penízky pořídí 🙂








hlavně když to jede, brzdí a a a klakson troubí a stěrače stírají, ostřikovače ostřikují, blinkry blinkají 😀
No vida, kolegyně si jí pořídila a je spokojená.....kolik višní, tolik třešní.
měl jsem na den náhradní vozidlo KIA Rio, příšerný NOVÝ křáp. motokára
řesně tak. Nemělo by být možné je srovnávat ani technikou ani cenou. Nicméně cena obou se nebezpečně blíží a to je Golf chápan jako "něco už lepšího za co se připlácí" a Rapid jako "levnější masovka"


Golf http://www.volkswagen.cz/akcni_nabidky/akcni_nabidky/golf_comfort_edition_za_329_900_k


Nebo nová i30 kombík v základu za 300tKč? Ač Hjondé rád nemám, tak musím připsutit, že se jim daří dělat dosti výkonné atmosférické motory http://www.hyundai.cz/konfigurator/model/?selectedModel=nova-i30-kombi a podobně je na tom i KIA.
a každýmu na týhle židli jsem říkal neber neber nebo se z toho zblázníš ...





jsi jak Zbyňa, jak chceš prosím tě srovnávat Golfa s Rapidem, když snad Octávka se dává srovnávat motorově a podvozkově ale zase ten kufr ... zase srovnáš nesrovnatelné.








Dobrá tedy, provnej "podobné" rodinné kompaktní auto HB nebo jak tomu chceš říkat a srovnej a bavme se o srovnatelném. Nejsem nějaký škodovácký agent jen se chci bavit o srovnatelném 😉
"Já se z toho asi zblázním, já se z toho asi zblázním ... "😀





Jde mi o to, co jsem psal prve - tedy aniž bych vyzkoušel konkurenci, tak jdu kupovat k okřídlenému šípu. Ne každý potřebuje tahat psa a kočárek a i takoví si jej koupí zejména ze setrvačnosti ke značce. Přitom by u Juka měli lepší výbavu s výjimkou klimatizace, kterou má Rapid do konce roku zdarma. A co teprve Rapid vs. Golf, viděl jsem zajímavá srovnání. Rapid měl být levné auto, zatím je z mého pohledu laciné, nikoliv levné.


Brzdy jsou každého věc a já už se koncernovým klanět nebudu.
je to marný je to marný je to marný...





já tedy nevím ale jak chceš porovnávat Juke s Rapidem ??? jedině snad podle ceny, jenže Rapid je nový auto tak jak na něj může být nějaká akční sleva nebo něco jako výprodej staršího modelu ...a zase a po sté, každé auto je totiž ouplně o něčem jiném 🙂





ále nalož do Juka rodinu ( 2 děti) kočárek, kufr a k tomu ještě psa, bych to chtěl vidět :





a co se týče brzd ? v Rapidu jsi, neseděl, já jo a v obou provedení brzd i v některých mišivbuši a neměl jsem pocit že by brzdily každý jinak. I když je pravda že já používám brzdy k tomu abych přibrzdil, zastavil a pak k tomu abych bloknul kola, když ňákej ňouma přede mnou neví kam jet nebo udělá jinou botu a pak dupne na brzdy a já musím taky, tak potom vlastně ani nepoznám to co popisuješ u brzd koncernu VW ty. Asi to bude stylem jízdy 🙂
RST, trefil ses do černého! Jsem teď skutečně v Asii (Istanbul), ale bohužel mainstreamová auta tu jsou celkem k breku. Máš pravdu, že jsem VW řekl ne po různých zkušenostech (servisy, konstrukční řešení, dětské bolesti, přístup k zákazníkovi a vlastním chybám...).


Vůbec mě nepřekvapuje, že mnoha lidem Rapid padl jako ulitý, ergonomii má VW tradičně vysoko a je velice konzervativní. Navíc se jedná o auto poskládané z jeho předchůdců, tak čím by se mělo vymykat?


V podobné cenové hladině se nyní pohybuje Nissan Juke s atmosférickým motorem (http://www.auto.cz/nissan-juke-zlevnil-stoji-300-tisic-70616) a kdo jej zkusil z těch co favorizují Rapida?


Co se týká brzd, tak jsem měl možnost řídit i být vezen v Mitsubishi Space Wagon 2,4 GDI (2000) a brzdy přibrzďovaly a pokud bylo nutné, tak auto opravdu zastavily (sériovky, originál).
Tak jsem si pro porovnání zkonfiguroval Hyundai i30, aby měla zhruba totéž, co bych chtěl od Rapida a dostal jsem se na cenu 330tis. s tím, že má menší a slabší motor, 15" kola oproti rapidím 16". O kufru nemluvě.


Jezdil jsem s Hyundai Elantra, což je podle všeho sedan od i30, je to tím pádem přímý konkurent Rapidu. A je to stejná konfekce jako Rapid. A tak očekávám, že i všichni další konkurenti na tom budou hodně podobně. Jezdil jsem i s P208 a ten u mě propadl úplně, ale to se k Rapidu nedá přirovnávat vůbec.
A hle na netu nějaký fota jsou a možná že to fakt O3 byla. Mělo to nějakou lištičku pod předníma světlama a zadní světla vycházely z 02. No zatim stále vede O2 před face...
U nás se už vesele proháněj Octavie III, nemohlo to bejt to, co m8 viděl? 😉
No, kdyby to měla bejt O3 tak nic moc, navíc to vypadalo jako starší práce a Rapida jsem v tom docela viděl... Nicméně pořád uprašoval kolem 150kmph😀.
m8: mohlo by to být ještě něco jiného. Když už něco vyjede na silnici, moc se to od série už neliší. Takže Rapid to nejspíš nebyl. Víc nemůžu ani naznačovat.
RST: vystihl jsi to přesně - dobře ušitá konfekce - neurazí, nešokuje, neuchvátí, poctivě poslouží. Takové dobře padnoucí džíny na každý den, bohužel s cenovkou značkového butiku.
A já dnes viděl na dálnici z LBC do Turnova nějakýho prototypa na F kovejch značkách, předek to mělo o něco ostřejší než rapid, zadek se zas blížil O2 před face a mělo to ještě starý znaky, zadek byl takovej divnej. Rozměrově bych to viděl na funkční prototyp právě Rapida. Ale to jen tak mimo hru 🙂)).
Konečně smysluplný postřehy. Díky.


Zbyňo, rozepsal jsi podrobněji to samé,co jsem z auta vycítil i já. Můžu jen potvrdit ten pocit, že to auto člověkřídí tak nějak samozřejmě, jakoby v něm jezdil už dlouho. Podobně jsem to měl z FI. Padla mi strašně rychle do ruky. Na OI jsem si chvíli zvykal, ale zase se mi vždycky líbila. Díky kratšímu rozvoru a měkčímu naladění je to takovejtrochu houpavej kočárek, ale to se dá celkem snadno vyřešit...


Rapid jízdníma vlastnostma nijak nenadchne, ale to taky není jeho cíl. Určitě nezklame a celkem těžko zradí. Přijde mi naladěnej trochu tužší než OI, ale zase měkčí než FI. Nějak jsem si nikdy kloudně nezvyk na Roomstra, i když jsem s ním najel celkem dost. Hlavně jsem se v něm nikdy necítil tak nějak útulně. V tomhle směru je Rapid rozhodně příjemnější.Prostě taková dobře ušitá konfekce. Pro módní výstřelky je třeba zajít do butiku nebo sekáče...
Tak asi taky půjdu protáhnout nějakého rapidáka🙂


Eme: stav se a svezu tě ve fiatu od tatíka nebo v nějakém chevroletu ať můžeš říct kdo má jaké brzdy. Myslím že je dobře, když auto brzdí🙂


PS: když budeš hodnej můžu domlit předváděcí jízdu v camaru
no a zapoměl jsi zbyňo na to že Rapid má nad zadními sedaly i stropní osvětlení a to je kurňa velký +++ 🙂))








a můj syn nemá auto, je motorkovej a v mým autě Felda 1,6 sedí tak 2x za rok. Do Rapida sedl a jel, po jízdě řekl že mu to připadá jak kdyby to auto měl a jezdil v něm denně, že je mu to připadá pocitově tak nějak samosebou. Tak nějak to popsal Radek a mě to připadlo taky tak. Ve služebních Fabkách hlavně II se takhle necítím.





Prostě mě to auto celkově hned oslovilo Na Yetiho jsem si zvykal delší čas a teď líbí a je to můj škodováckej favorit 🙂
Takže jsem ho včera viděl a projel..


Zvenku vypadá celkem pěkně, tady šetření není nijak zvlášť vidět.


Kufr - vpodstatě totožný s Octávií I.(Včetně čalounění) Však taky zadní část podlahové platformy je z jedničkové Octavie.





Prostor na zadních sedadlech - pocitově opět Octa I, samozřejmě plusem je větší místo v podélném směru. Zde bych byl celkem spokojený s jedinou výtkou - sedák zadního sedadla je plochý (nebo skoro plochý) zadní sedadla v Oct I i Fabii I se mi zdají vypracovanější.





Prostor za volantem - první pocit byl jako bych seděl ve Fabii I.V podélné směru opět místa dost, na šířku pocitově méně než v Oct I. Přední sedadla jsou podobné těm zadním, pocit z nedostatečného bočního vedení u nich ale nenastá. (ani za jízdy).





Čalounění dveří je z tvrdého plastu a loketní opěrky ve dveřích a mezi sedadly jsou z koženky, ale v černém barevném provedení to působí celkem hodnotně. Tady bych použití tvrdých plastů a koženky nebral jako mínus, ale spíše jako malé plus z důvodu snadné údržby a menší náchylnosti k ušpinění.





Přístrojová deska - horní polovina hodně povedená, že je z tvrdého plastu nevadí. Spodní půlka se mi tolik nelíbí - zvlášť u řidiče pod vypínačem světel je velká prázdná plocha- zde mohla být schránka jako u fabie I.


Středový tunel - prostor mezi př. sedadly je řešen velmi podobně jako ve fabii I, stará loketní opěrka z Oct I ten pocit v návratu časem zpět ještě umocňuje. Spodní půlka palubky a středový tunel mi prostě nějak nepasujou ke zbytku auta, je to pocit jako by to dodělával jiný designér.





Jízdní dojmy - jel jsem v 1.2TSI 77kW ambiente plus - podvozku není co vytknout, řízení přesné, lehké a příjemné jako ve fábii. Motor - tichý,prům spotřeba při předváděčce 6,2l.


K dosažení nějaké dynamiky se mi zdá že je ho třeba trošku vytáčet.











Celkově - kdybych měl stále ještě fábii byl by Rapid jasný adept na nové auto.Jelikož mám Oct I. tak na předních sedadlech nastává pocit že jsem v menším autě. A nastává dilema jestli Rapida nebo nějakou předváděcí Oct II.


Pokud porovnáme Rapida s jinými značkami - trpí škodováckou nectností - za vše se musí připlácet.
Ještě k řečenému níže, 1000Kč za signalizaci nezapnutého pásu spolujezdce...bože, za takovouhle věc bych si radši ten tisíc zaplatil, aby to tam nemontovali. Přijde mi to jako jedna z největších pitomostí, co tam kdy kdo dal. Co mi má co nějakej pípák mluvit do toho, že jsem idiot a nezapínám se když jedu? Nechápu, že se někomu může stát, že se nevědomky zapomene připoutat...
jj asi tak nějak Radku





co by se vám chlapi stalo kdybyjste si zajeli do značkový prodejny omrkli a zadáčo projeli Rapida ? no nic obětovali by jste půl hoďky svýho času a jen byjste se zadáčo svezli novým autem a mohli mluvit z vlastních zkušeností a ne nějaké jen teoretické porovnávání cen alias novináři v nějakých plátcích.








nejde o to v čem se vozím nebo co bych chtěl ale prostě říct líbí-nelíbí, jede-nejede...já taky vyzkoušel skoro všechny předváděčky myšivbuši páč náš majitel prodejny prodává krom skodovek i Mitsubiši a nesrovnávám se škodofkama,to jaksi nejde 😉








já sám šetřím na Jetíka v TD s automatem a kapku čiplýho aby to víc kouřilo za kočárem 🙂 páč 125 kW ani turbobenzín nedělaj mrzáci v automatu 🙁((





no jo ale to je zase jiná pohádka o nehodné maceče VW
Vyčetl jsem na netu z tabulek správně, že Rapid 1.2TSI je lehčí než Fabia II 1.2TSI?
Chtěl jsem si tu popovídat o Rapidu jako takovém a ne se dohadovat, jestli je lepší nebo horší než nějaká rejže nebo něco jinýho a kdo je jakej tupoun, Dokud si tu nepřečtu smysluplný příspěvky, nebudu se diskuze dále účastnit.
Eme, nevím, co je tupého na tom, když chci škodovku. Myslím, že jsi ve své argumentaci překročil trošku víc hranici slušnosti.


A nevím, kde bereš soudy o tom, že brzdyVW jsou špatné... nevím sice, co děláš, co o čem víš, ale působíš trochu jako agent Asie...





Jestli tě zajímá, co dělám já, tak už 16 let dělám ve vývoji a konstrukci v automotive, v současnosti ve firmě, co dodává příslušenství pro různý automobilky a můžu trochu porovnávat. Troufnu si i tvrdit, že o některých částech auta celkem něco vím. Takže mě baví takový jednoznačný soudy co je jaké...
Máš pravdu sedmičkového Golfa musím porovnávat s novou ještě nepředstavenou Octavií III. Tak proč je kurńa ten novinkový Golf za stejné prachy jako Rapid (stejný motor velmi podobná výbava).
jo a ještě jeden dodatek Golfa musíš provnávat s Octávkou neb jsou stavěný na stejný nebo podobný platformě...





a krom toho i VW připravuje něco jako Rapida nebo spíše konkurenta Dacii Logan a bude stavět na starých vyzkoušených a zaplacených platformách 🙂
jj Zbyňo ale porovnej velikost kufru Rapida a toho malinký golfíčka a pak provnej co do kterýho naložíš pak zjistíš že je řeč o něčem jiným 🙂
Že by se nedalo sehnat levnější auto, když http://ekonomika.idnes.cz/vydelky-automobilky-skoda-na-jednom-voze-f1p-/ekonomika.aspx?c=A121001_200501_ekonomika_ert ? Navíc sám VW uznal, že už dávno není autem pro běžné lidi, proto sám chce zavést novou levnou značku (možná něco jako ArmsWagen)?


Brzdy VW jsou nebezepčné ať jsou jaké chtějí. Při lehkém ťuknutí brzdí co to dá a potom se už nic moc neděje, ač by to člověk oprávněně čekal.


Rapid podle mě vznikl, aby zaplnil neexistující díru na trhu. Upřímně mi nevadí staré designové prvky, které jsou funkční a dobře provedené.


Ovšem tomu by měla odpovídat cena a k ceně výbava.


Dokud auto není plně obsazené a zatížené, tak bych o jízdních vlastnostech nedělal soudy (a tím nemyslím ani losí testy).


Stal se ze mě patriot a chci škodovku, to už je moc silná káva, ale konec konců na českou tupost a omezenost se velice dobře sází, stačí se podívat na ceny (a výbavy) škodovek za hranicemi.


Jelikož VW je věrný tradici a chce dobýt svět, tak nás v budoucnu čekají podobné rapidy čím dál častěji. Auto bylo degradováno do pozice pračky a lepší už to (i díky EU) nebude
Taky nejsem příznivec spousty serepetiček.


Porovnávám tady, ale dva vozy s totožným moderním motorem (nutnost automobilek plnit emise), ale s rozdílnou filozofií.


Sedmičkový Golf je postavený jako novinka na nové plaformě a je plný moderních vychytávek a drahých technických řešení.


Naproti Rapid je postavený jako low-cost model a jako low-cost modelem se jím automobilka chlubí. Tyto levnější řešení jsou na autě přiznaná - levnější technická řešení (podvozek,brzdy),levné plasty, stahování zadních oken, v menší míře použité vysokopevnostní oceli atd..





Potud je to vše v pořádku a já si rád koupím i Rapid, ale proč má na našem trhu cenu srovnatelnou ne-li vyšší než nový Golf...





Minimální konfigurace vozu použitelná dle mně:





- 4 válcový motor (nejlevnější 1,2TSI 63kW)


- manuální klimatizaci,


- rezervní kolo (sprej neopraví rozpáranou pneu na cestě)


- rádio





jako výraz luxusu beru dálkové ovládání centrálu a všechna okna v elektrice - a i to dovedli ve škodovce ošulit





U Rapidu se dostávám k ceně 340 000Kč a to je na low-cost auto v porovnání s jinými vozy moc.
Jsem na spoustu serepetiček asi moc konzervativní a jsem v současné době spokojenej se svojí Octavií I. generace. Rapid je podle mě celkem slušný pokračování právě OI. Nevidím nic extra přínosného na nových a nových a novějších platformách, když ty staré fungují stejně dobře. Spousta automobilek dneska využívá osvědčená řešení do mrtě a možná by se dost lidí divilo, co všechno je dneska starý Renault Clio...


Z výbavy já si s chutí odpustím jakýkoli airbag, cokoli XYZ, climatronik nebo se pachtit za kotouči vzadu. Takže osazení airbagy jen v nejnutnější základní konfiguraci, ABS a ESP (nebo jak se "stabilizace" podvozku jmenuje) jsou dneska povinné. Chci motor cca 80-100HP, je mi jedno, čím se brzdí, hlavně že to funguje, manuální klimu, 4el. okýnka, sportovní sedadla, kožený volant, Al kola a sportovní podvozek a zatmavená skla. Spotřebu max. kolem 6 litrů, přiměřenej kufr, kde se dá občas převézt i něco většího. A střízlivej nadčasovej design, kterej se za 2 roky neokouká. A stal se ze mě patriot a chci škodovku. Takže mi z toho nakonec vyjde Rapid, 63 nebo 77kW, Ambiente+ s pár volovinkama navíc. A musí to bejt červený... Jenže mám OI, takže Rapid nebude. Ale líbí se mi a kdybych kupoval nový auto, byl by mezi favority.
Nový VW Golf 7.generace 1,2 TSI 63kW Trendline ---------- 339900 Kč





Škoda Rapid 1,2 TSI 63kW Ambition s paketem plus -- 324900 Kč + 10000Kč = 334900 Kč








Mimo to že Golf je o jednu kategorii výše a o dvě generace novější u VW získáte navíc:


-kolenní airbag řidiče,


-třetí hlavovou opěrku vzadu,


-signalizace nezapnutého pásu u spolujezdce,


-dojezdové rezervní kolo (u Rapidu pouze sprej)


-elektrické okénka i vzadu


-tempomat


-zadní stěrač


-klimatizace Climatronic (u Rapidu pouze manuální)


-kotočové brzdy i vzadu








U Rapidu získáte navíc proti golfu:


-15 palcové Al kola


-mlhovky








Abychom výbavy dotrovnali tak si


u Golfa připlatíme 14500 (Al kola) + 5900 (mlhovky)








u Rapida připlatíme 900 Kč -třetí hlavovou opěrku vzadu,


1000 Kč -signalizace nezapnutého pásu u spolujezdce,


1200 Kč-dojezdové rezervní kolo (u Rapidu pouze sprej)


5000 Kč-elektrické okénka i vzadu


11000 Kč -tempomat


2700 Kč-zadní stěrač


10000 Kč-klimatizace Climatronic (u Rapidu pouze manuální)


celkem připlatíme 31 800 Kč


kolenní airbag a kotouče vzadu rapid neumí ani za příplatek





takže suma sumárum





Máme tady dva vozy se steným motorem - o něco lépe vybavený Golf 7 generace na nové platformě za 360 300Kč





a rádoby nový rapid co má přední nápravu z fábie I (pouze rozšířené ramena) zadní z Octavie I za 366 700Kč





Pokud si půjdete koupit nové auto s cenou kolem 330 000 Kč jsou i jiné modernější alternativy než Rapid.
naprostý souhlas Radku kdybych měl volit mezi Fabií a Octávkou tak půjdu do Rapida a připlatím si za to co tak chci já a ne co mi nutí výrobce ! ! ! Fabia Combi se mi nelíbí ve vnitř malá a octávka je zbytečně velká a těžká a Rapid mi dá velkej kufr i prostor ve vnitř co bych chtěl.





dejve sedni si do prvního Superba a pak možná porovnávej s AUDI nebo Volvem 🙂 jínáč to nejde a nemá smysl ! Já jel v 1,2 77 Eleganci a ta má normální 2zónový Climatronik tak nevím vocogou 😉





Potřeboval bych projet časem i nějakou Škůdku s 1,4 ale


ten bude u Rapida jen se 7°automatem,ale ten by mi vůbec nevadil i když ten příplatek ?
Asi nemá smysl porovnávat základní provedení "spotřebního" modelu a špičkově vybavené vlajkové lodi. Ono sice i Audi má nějakou základní výbavu, ale i základní cena je někde jinde.


Jen malej příklad: fabia II v základu je za cca 200tis. a "nic neumí", technicky stejné auto Audi A1 sice umí klima, rádio, dálku a já nevím co všechno, ale začíná na 400...





Líbit se nemusí, ale porovnávejme porovnatelné. Já si myslím, že Rapid svoje zákazníky najde. Nepovedlo se mi u jiných výrobců zkonfigurovat výrazně levnější auto se shodnou výbavou a odpovídajícími vlastnostmi.
nového Rapida jsem si prohlédnul v auto Branka na Proseku. Za mě se mi nelíbí, jen další tuctový spotřební auto co nic neumí a dokonce se tím ani netají. Ovládací prvky klima panelu staré 10 let, z I. generace Fabie. Asi se není čemu divit, výdechy na závodní Fabii S2000 ze 120tky, jak dopadly volby, kolik co stojí v obchodě, fakt mě to dožírá. Všichni kradou ,jen já jsem poctivej blbec.





A pousmál jsem se nad výbavou, kdy za základní cenu si člověk kupuje jen holé auto a to doslova, za příplatek je snad vše. Myslel jsem si že klimatizace, radio s USB, lita kola jsou v základní výbavě a zákazník si jen vybírá mezi motory a modely. Obchodní strategie je skytá krádež.





Když člověk sedne do Volva starého 9let, nebo do Audi Cupe, nebo do Audi V8, s plnou výbavou ze švýcarska, nad tím rozum zůstává stát, co ty auta umí. V roce 99 má Audi V8 vyhřívanou sedačku a 4 paměti nastavení sedačky, o klimatizaci se ani nezminuji.





nebo zkuste si zajít do vesnické hospody v rakousku a v čechách, obsluha je jak když porovnáváte anděla s dáblem...a oběma ochotně zaplatíme...
Tak jsem včera viděl Rapida na živo a docela mě nadchnul. Není to úplně špatný auto.Takže v nejbližší době ho taky otestuju.