5. květen 2011

Jičínské eRekce 2011

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 19403×, Komentářů: 70, Líbí se Autor: Chrobak.SACEK
Orientační jízda Českým Rájem

Jičínské eRekce 2011

Sraz všech přátel vozů škoda s motorem na tom "pravém" místě.

Kdo dorazí wehiklem s motorem vpředu, bude ostatními účastníky deklasován a donucen celý sraz odcouvat!!

(výjimky, v podobě divoké karty, mohou udělit pořadatelé srazu pouze pro vozidla starších ročníků nežli pro jaké je sraz primárně určen)

Kdy

Polovina září 2011 - 17.9.2011 v 9:00h

Kde

Parkoviště pod hradem Trosky v centru Českého ráje (Loc: 50°30'54.623"N, 15°13'50.813"E)

Co

1) Příjezd, uvítání, poplácání se po ramenech se vzájemným ujištěním, jak se rádi vidíme, potlachání o všem co je třeba.

2) Společná prohlídka hradu, kochání se nádherným výhledem do širého okolí (které bude později křižováno tam a zpět, cestou necestou).

3) Přesun do místního restauračního zařízení spojený s občerstvením ( http://www.hoteltrosky.cz ), rozhovor s účastníky, organizační připomínky, 12:00 Start.

4) Vypečená a dlouhá orientační jízda po Českém ráji, okořeněná plněním těch nejvzrušivějších úkolů, které nenechají jedinou posádku v klidu (snad bude na konci víc rozesmátých posádek nežli těch nasr...)

5) Dojezd do "cíle", zlynčování pořadatelů, volná zábava spojená s naplněním hladových žaludků, vyhodnocení orientační jízdy, pokračování tlachání započatého ráno na parkovišti.

V kolik

 • 09:00 - 09:44 sraz na parkovišti pod hradem Trosky, registrace posádek
 • 09:45 - 10:44 společná prohlídka hradu (individuálně posezení v hospodě)
 • 10:45 - 11:44 výroba tukových zásob na dobu orientačního bloudění
 • 11:45 - 11:59 rozprava s účastníky, příprava na start
 • 12:00 - ??:?? start orientační soutěže (startovat se bude po cca 2-3min)
 • 15:30 - ??:?? dojezd posádek do cíle, dle počasí další program, stravování + volná zábava
 • ??:?? - ??:20 vyhodnocení orientačního klání, předání cen, pokračování volné zábavy

Kam

Dojezd do autokempu Rumcajs v Jičíně. (Loc: 50°26'39.4"N, 15°20'16.573"E)

Uzavřený areál s místem pro splnění zadaných úkolů, ukončení organizovaného chaosu a zaparkování aut. V přilehlém restauračním zařízení bude rezervován sál pro další zábavu. Občerstvení bude formou hromadně předobjednaného jídla a možností dalších individuálních přání. V areálu bude možno strávit noc.

( http://www.camprumcajs.cz/index.html )

S kým

Se spolujezdcem, který zvládne alespoň základy počtů, čtení a psaní.

S autem, které bude schopné absolvovat orientační jízdu za běžného provozu, s platnou STK a dokladem o povinném ručení (může být před startem kontrolováno).

S kýmkoliv kdo podpoří dobrou náladu a pohodovou atmosféru.

Do kdy

Dokud bude zájem. Jedná se uzavřenou oblast bez rodinných domů kde normální humbukem snad rušit nikoho nebudeme a měření hlučnosti výfuku po 22h večerní zatím není v plánu.

Za kolik

Za účastnický poplatek 100 kreditů na osobu, určený k pokrytí nejnutnějších nákladů spojených s organizací a zajištěním akce. Účastníci nedosahující výšky vozu 110R jsou od poplatku osvobozeni.

PHM, vstupné na hrad, úplatky policistům, odtahovou službu, servisní práce, stravné a ubytování není zahrnuto v ceně a každý si ho hradí sám dle možností vlastní kapsy.

Co z toho

Pro vítěze samozřejmě "hodnotné" ceny, pro ostatní alespoň malá připomínka účasti.

Pro všechny dlouhotrvající zážitek v podobě zajímavě stráveného víkendu.

Pro ekology chmury a černé svědomí nad zbytečně propálenou nádrží PHM.

Kdo

Prosím o osvědčený model přihlašování se prostřednictvím komentářů. Průběžně budu seznam posádek aktualizovat, uzávěrku vyhlašuji na 31.8.2011

Seznam přihlášených posádek

 • Jikra + 2 - Š 110R
 • Myschak + ? - ?
 • Čapoun + 1 - Š 110R
 • DejvV + 1,5 - Š 110L
 • Lucinka + 1,5 - Š 100L
 • Zuzka + 1 - Š Rapid
 • Caimani - 2+(2x0,5) - Š 1000MB
 • m8rinek + ? - Š 110R
 • Jirik + 1 - Š110R
 • Slávek + 1- Š110R
 • Petr Blažek + 1,5 - Š Octavia - výjimka na umístění motoru
 • Martin Novák + 1 - Š Felicia - výjimka na umístění motoru
 • Míchal Šťastný + 1+(2x0,5)- Š 1000MB
 • Miloš Kobr + 1 - Š Felicia - výjimka na umístění motoru
 • Muf SuperMuf + 1 - Š 110R
 • Ivan Lev + ? - Š 110R
 • RST + 1 - Š 110R
 • Ondřej Svoboda + ? - ?

Kontakt

MSN Chrobak_sacek@hotmail.com

ICQ 212462756

Mobil 608 749 794

15.9.2011

Sraz se blíží závratnou rychlostí a všichni zainteresovaní dolaďují poslední přípravy. Od včera se konají každodenní schůzky pořadatelů a dobrovolníků zajišťujících celou akci a vše co má ruce a nohy se snaží připravit vám co nejvydatnější zážitky. Pracovní nasazení a vytížení zle směle přirovnat ke stavbě jedné nejmenované české arény.

IT jsou vytištěné a svázané, seznamy úkolů a pomůcek k průjezdům orientační soutěže nahromádkované, čísla připravená k rozdání a finišuje taškování drobností jimiž budete obdarování při registraci.

Soudružka rosnička hlásí pro Jičínsko na sobotu 23°C a polojasno... což v překladu znamená, že může prát slunce a v autech bude vedro jako hrom a nebo bude pod mrakem celý den drobně mžít a občas to vystřídá regulérní déšť. Vzhledem k tomu, že hnusně být pořád prostě nemůže a letos už bylo dost a dost, zkusme věřit, že tentokrát už to vyjde a stěrače nebudeme potřebovat.

Vzhledem k tomu, že se zítra večer budeme pochybovat v místech základny srazu v kempu a dolaďovat poslední detaily rádi posedíme s nedočkavci, kteří dorazí již v předvečer srazu, při nějakém tom žejdlíku.

Doražte, těšíme se na vás !!

Závěr

Z pořadatelského pohledu se celá akce vydařila. Účast naplnila očekávání a stav a složení přijíždějících vozů bylo příjemným překvapením. Ztráty byli minimální a případné přírůstky spočítáme na příštím sraze.;-)

Zmizelo jen jedno vozidlo, které se "vypařilo" mezi kontrolou STK a první průjezdnou kontrolou a už se nikde neobjevilo, ani o sobě nedali vědět. Snad to jenom zabalili a dorazili domů v pořádku.

Krapánek neregulovatelná kontrola za účasti PČR naštěstí dopadla v pořádku, nikdo z řidičů si nedal k obědu pivo a pomahači chrániči byli sami překvapení v jakém technickém stavu se auta "závodníků" nacházela. Po vyžádání si jízdního výkazu a odhalení se, se objevovali na tvářích závodících ulevující úsměvy a i příslušníci neskrývali svá pobavení.

S asi největší záludností v podobě slepého IT a navigací za pomoci azimutu si poradili téměř všechny posádky na jedničku.

Naprostými králi srazu se stali Caimani, kteří kromě jedné nepoznané fotografie nasbírali plný počet bodů.

Druzí skončili díky své důkladnosti Ondra s Luckou a třetí nejen díky obětavému nasazení mittfáry při plnění úkolů David s Martinou.

Za pořadatele bych chtěl všem účastníků poděkovat, neboť organizační tým se může snažit jak chce, ale výsledek srazu stejně záleží na lidech kteří se ho účastní.

Ostatní fotky od organizátorů najdete na rajčeti

http://chrobak-sacek.rajce.idnes.cz/2011-09-17_Jicinske_eRekce

Povídání z dalšího pohledu pak na

http://www.skoda110r.eu/?page=erekce11


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 19403×, Komentářů: 70, Líbí se Autor: Chrobak.SACEK
A po celostátním net-tisku opět reagují i místní plátky 😀

http://jicinsky.denik.cz/zpravy_region/jicinsko-trosky-skodovky-majitele20110926.html
Caimane díky, auto fungovalo výborně a my jsme se bavili 😉
Opožděně ale přece... Za Caimany také děkujeme za 110R% sraz a úžasnou akci pod kterou se Chrobák s Dejvem podepsali... Fakt bomba..


A Chrobákovi ještě jednou díky za pomoc s naši Garpidovou akcičkou teď o víkendu.... Jo a ještě gratulace Dejvovi, protože ten na sprintech natrhl pozadí všem G/R bez rozdílu motoru, vyznání a řidiče... 🙂)
Vláďo furt lepší bloudič srazu než vyhranej bludišťák 🙂


PS: vypadáto že na to muzeum přijedem vopravdu osobně
Kluci vyhráli "bloudiče srazu". Dostali diplomy a nějaké věcné drobnosti.
Vláďo ty jsi mi říkal že kluci vyfasovali se Supestrojem taky nějakou tu cenu útěchy ale když jsem se ptal Pavla tak mlčel jako hrob.Co vyfasovali ty naši syčáci ?
Slávo já fakt nevim kdo to byl 🙂)) ale musel to být někdo s náporákem neb řikal že se mu do toho původního místa nevejde protože tam má natažený trubky dopředu k chladiči.


To je jediný co si matně vybavuju 🙂)))))))))))))
To jsem se možná bavili spolu ale o příslibu věnování jsem snad nic neříkal. Navíc u mě v autě je naprosto stejná kosa jako u tebe, a taky s ním musím něco udělat, takže zatím nevím co budu potřebovat...
Už jsem přec jen starší a paměť mi tolik neslouží.... Nevzpomíná si někdo z zúčastněných kdo mi přislíbil obal popř celé topení na eRko ? Nějak si to po té sobotě nemohu vybavit a teploty klesají a klesají....


Dík J.
Děkujeme za výborně provedenou organizaci akcičky a doufáme, že se budeme moci za rok zase zůčastnit. Bylo to super!!! Ahoj Mišák s rodinkou
Čapíno byly na nich štítky s názvem akce a umístěním.

Jinak jsem rád, že se vám akce líbila, vypadá to, že nebyla poslední...😉
Koukal jsem na ty poháry z akce.


viz : http://chrobak-sacek.rajce.idnes.cz/2011-09-17_Jicinske_eRekce#IMGP0801.jpg


A jsou fakt úžasný .Prostě vychytaná věc do každýho detailu 🙂


Bylo na nich něco vyryto? S těch fotek to není moc poznat.
Opravdu vynikající zaležitost!Hodna profesionalů!Fantasticky jsme si to se švagrem Honzou a kupadlem užily.Nic neupadlo všechno fungovalo tak jak mělo.Dokonce jsme vylezly i na ten hrad! Vřelý dik za krasně prožitý DEN.Aještě jdnoů KLOBOUK DOLU!
fotky od nás http://dejvv.rajce.idnes.cz/Jicinske_eRekce_17092011

Slávku, díky, bylo to super, lepší jak Běšiny 🙂

s opraveným kompem jsem ztratil heslo, grrr.
Pavel říkal že zakufrovali docela slušně.Prej 2x odbočily špatně a docela daleko se vracely..Tak doufám že příští rok pojede Pavel se s vím už hotovým zeleným a já se Superstrojem 🙂


aspoň poměříme mezi sebou síly.
Ti co ho projeli dle IT tak se dostali na rovných 80km. Kluci ale najeli určitě víc.. 2x mě volali že jsou úplně v háji 😀
Jak vlastně byla dlouhá trať orienťáku? Kluci říkali že to bylo docela náročný.
fuj, toplik hrubek v prispevku nize...uaaa, pardon 🙂 takze zamen s za z a taky y za i 🙂 diky 🙂
Ahoj ahoooj ... i my hlásíme, že jsme v pořádku doma 🙂 Nejvzdálenější posádka, která to domů měla 310 km velmi děkuje... budu se opakovat s lidmi, kteří psali níže, ale musím říci, že tadle akce byla opravdu velmi velmi velmi vydařená. Perfektní organizace všeho, svázaný itinerář, zalaminované cedulky, dokonalá výbava k závodu...servis ...na to, že todle byla v podstatě Chrobákova a spol prvotina, smekám až na zem ... my dorazili v pátek večer, já ještě s pořádnou rýmou a nachlazením, protože mě dny předešlé skolila chřipajzna i s horečkama...statečně jsem ji přestála a dorazili jsme...i proto jsem v pátek dřív odpadla a ráno se pak nestačila divit, co mi šikovné a nenechavé ruce tří rádoby kamarádů silně posilněných jihomorovskou pálenkou provedli s vozem 😀 😀 😀 ... po brzkém nastartování byl vzhůru celý kemp neb otáčky vyletěly někam hodně vysoko a než byl odhalen problém se seštelovaným volnoběhem mnozí koukali z oken a pokřikovali ať stáhnu ten sytič 😀 ... otisk černé pazoury na blatníku, přičemž polovina jí chyběla, což dokazovalo otevření kapoty, pachatele usvědčilo 🙂 to že neměřil teploměr a neukazovala kontrolka oleje jsme odhalili až cestou na trosky, osvětlení SPZ taky nesvítilo a přestaly fungovat blinkry 😀 naštěstí v tom slůně nebylo samo a tak nás ladilo více 😀 ...Na celou akci jsem si přivezla po pěti letech nového mitfáru, Zuzka byla jako náhradník připravena v záložním voze (navigovala taky nováčka) ... mitfára se porval z nástrahami tratě velmi statečně, nedošlo ani k výměně názorů, za což mu patří velký dík a asi toudle zkouškou prošel, tzn. možná se s ním ještě potkáte 😀 😀 😀 ..Takže suma sumárum na závěr ... bylo to moc prima, závod se jel krásnými místy mého dětství (jak já tam ráda jezdím), mělo to šťávu a už se těšíme na příště...v neděli jsme v lomnici nad popelkou chytly nějaké oslavy rozhledny tábor a kolejove trate u ni a tak jsme jeste meli projizdku RTOčkem a focení s parním vlackem, kde i slune nebylo stranou ... paradni viked, dekujem 🙂
Pavel mě rozsekal tou policejní kontrolou.Říkal že stoho byli úplně vyřízený.Víš jak půjčený cizí auto nevíš kde je vesta lekárnička a tak.Čekali nějakej brutální flastr v zhledem k tomu že Superstroj není úplně ve stoprocentním stavu 🙂


Viz nefunkční ruční brzda a jiné.
Jikro nějak mi ten odkaz nefunguje.Skoušel jsem to i různě odmzat afurt mi to hlásí stránka nenalezena.
Tedy Chrobáčku za nás s Jitkou a Anetkou děkujeme, bylo to úžasný od A do Z...... Cesta z5 bez problémů, stavěli jsme se na Hrubé skále, pak tradá domů, tady od nás pár fotek,Aneta dodá až se probere 🙂


https://picasaweb.google.com/Jirka10/JicinskeERekce2011?authuser=0&feat=directlink
Pozdě ale přece... Hlásím se z cesty někam k Dormundu a až teď jsem se dostal k tomu napsat pár řádků.

Nevěřil jsem svým očím v sobotu to začalo příjezdem na hrad Trosky, kde místo pár eRek byl docela slušně zaplněn parkingplatz, jenže překvapení nepřestávala, druhé přišlo při registraci, kde jsme získali jízdní výkaz, který byl nahuštěn kolonkami a nastiňoval tak náročnost AOS, po prohlídce hradu přichází překvapení třetí a to předání itineráře na startu, který neměl obvyklé cca 3 strany, ale možná stran 10. Nutno podotknout, že vše bylo na velice kvalitně zpracováno, zalaminované tabulky, itík v kroužkové vazbě a množství materiálů, které byly více či méně důležité pro plnění nastražených úkolů.

Po startu jsme kroužili po krásných krajích Českého Ráje, jmenovitě v okolí Hrubé skály, Lomnice nad Popelkou a Jičínska, kde nás čekalo množství rozličných úkolů důležitých co se týče bodového ohodnocení, nebo samotného pokračování k cíli. Jmenovitě klasické hledací úkoly, na ně navazující úkoly vědomostní, aneb kolik asi mělo Československo prezidentů, když jsem ho nikdy nezažil, tak jsme hold zkusili všechny možnosti🙂)). Samokontroly formou hledačky fotografii byly také příjemné a mnohdy upozorňovali na zajímavou anomálii zdejšího kraje🙂. Nejnáročnější část itineráře byla zajisté část slepá 🙂)), zadaná byla pouze vzdušná vzdálenost a azimut, my jež jsme vymýšleli co je to asi azimut, jsme na tom byli ještě dobře, nicméně byla tu i posádka, která v přiložených materiálech nenalezla mapu a úhloměr😀, jak se dopracovali výsledku netuším 😀, ale dojeli... 🙂.

Jenže to stále není všechno, celá trať byla poseta kontrolami, které dokumentovali průjezdy a snad i počítali průjezdy jednotlivých posádek, dále zkoušky zručnosti, jako skládání ventilů do krabičky na čas, či ,,parkování do garáže,, které jsme mimochodem vyhráli, na fotkách jistě všichni zjistíte proč🙂))). A jako extrém bych vypíchl kontrolu STK, kterou prováděla opravdová PČR, policie se celou dobu tvářila zodpovědně a až do poslední chvíle jsem netušil, že je součástí závodu a zažíval si horké chvilky. Nakonec přišlo přání mnoha úspěchů v soutěži a s množstvím stržených bodů jsme pokračovali dál, uff... Za zatáčkou jsem vyklepal kalhoty, abych zbytečně neseděl na Maggi v kostkách, rozdýchal onu zkušenost a opět pootevřel kapotu... 🙂)).

Závod jsme s Martinou dokončili na krásném třetím místě, na druhém místě se ocitl soused Ondra Svoboda se zapůjčenou spolujezdkyní a první jak jinak, než Caimanovi 🙂)).

Bohužel jsem kvuli pracovnímu vytížení musel po vyhlášení zmizet, nicméně zábava jistě pokračovala v bujarém duchu i bez nás soudě dle telefonátů s cca hodinovým intervalem alkoholem pohroužených přátel, které pokračovaly cca do 4h ráno, díky za pravidelní informace ohledně pokračování akce, ano litoval jsem, že se nemohu účastnit s Vámi 🙂)).

Nuže nezbývá než poděkovat Chrobákovi, za nečekaně kvalitně zpracovanou přípravu celého srazu, která ho jistě stála hodiny, dny a noci času, další díky Jirkovi a mnoha dalším lidem, kteří za celým průběhem stáli. Akce neměla jediný kaz a organizační výbor jedinkrát nezaškobrtl. Je to pro mě nepochopitelné vzhledem k prvnímu ročníku této taškařice... Smekám 🙂)).
Tady je pár fotek co nafotil Pavel z akce.Před chviličkou se mi je podařilo z něho vysomrovat 🙂


Jsou fakt ve slušný kvalitě.Jinak Superstroj na akci pokořil hranici 50 OOO najetých KM .


http://www.ulozto.cz/10302608/jicin-zip
jojo akce se z mýho pohledu vydařila, po oba večery se šlo spát někdy mezi 4-5 ranní, tak trošku bych to přirovnal k HG07, bylo to fajn 😉
No už se těším až budou vyset fotky s Akcičky.Už jsem mluvil s Pavlem a říkal že orienťák byl fakt dost dobrej.
Buď v klidu, pár posádek tu teď chlastá kořku 😉
No abych tam zejtra nebloudil sám ..... 🙂))
Takže Superstroj pojede byť s jinou posádkou🙂
Hmm, to se nám to pěkně ..., teď mi to odřekli 2 Jičíňáci...😀
Jsem nucen svoji účast odvolat 🙁
Hluboce se klaním a omlouvám 😀 Jen přijeď, domluveni jsme přes Icq, dneska jdu bloknout ty chatky...
Kdo se bojí, nesmí do lesa. Tak mě tady neodrazuj! 😀 Jako jestli je ti moje přítomnost na obtíž, prosím, klidně budu dělat užitečnou práci doma v dílně!! Žáden problém!! 🙂)
Dejvide my spíme a doupě jsme si zarezervovali 🙂
Ondro budeme to muset s Chrobákem projednat, jestli tě mezi nás pustíme 😀 Jinak ty se nebojíš přijet do Jičína? 😀
Jistý průserář známý pod jménem Ondřej Svoboda ze severu čech, konkrétně Jablonce nad Nisou by si přál o udělení důtky s výstrahou za pozdní registraci a následné provedení registrace mé osoby do eRekcí 🙂 Použité vozidlo zatím není známo a počet přepravovaných osob také ne.
Žádám všechny, kdož budou mít zájem o ubytování v kempu (zejména ty z daleka🙂), aby mi napsali nejlépe na email, kolik osob, a odkdy dokdy. Asi ve středu bych zašel místa zarezervovat. Bylo mi řečeno, že místo určitě bude, ale co je zarezervovaný, to už nám nikdo nevezme... 😉
Za Caimany upřesňuji.... Jedeme LITREM v obsazení 2 dospělí + 2 děti....
Nerad to říkám, ale příští sobotu naše eRko bohužel nedorazí🙁 dostal jsem pevnou směnu na víkend a stou bohužel nejde hnout!Tak jsi to užijte..
Veteráni silnic 🙂
Jirko nemusíš mít obavu, jsou to samozřejmě veteráni 😉
Když už je ten poslední den přihlášek, tak bych se zdovolením taky přidal, já + 1 + eRko. Je to ale stále 50/50, jestli se nakonec zúčastníme nebo ne.
Chrobe ty Feldy a Octavky jsou předpokládám oldtimeři ????
Jo samozřejmě to nebyl Mělník ale Náchod (sakra proč si "pletu" zrovna tyhle dvě města... když s Trutnovem a Turnovem problém nemám)
Netušil jsem o koho jde!(Omlouvam se,ale vrozená slušnost....) Skusím si někoho sehnat!
No on mě snad ještě začne VYKAT?? :-O 😀


Až mu dojde kdo vlastně jsem, tak ještě dostanu sprďáka, že se mu tam ten můj motor válí už 3 roky a zabírá místo 😀 😀

Ivane rád tě samozřejmě uvidím, do předu ale upozorňuji, že jet orienťák v jednom bude hoooodně náročné, takže se podívej po spolujezdci (Petr se vymlouval že zatím taky neví zda pojede). Hlavně aby jsi byl ale zdravotně fit 🙂

PS: Jooo, v Mělníku se po tobě sháněla nějaká sličná dáma 😉