Radku, neblbni - udržuj nadhled - nikdo lidi v MB neoznačil za hlupáky, kteří nic kloudného nedělají .To, že je škodovka mainstream, popřít nelze. Je to přesně mířený střední proud - to je umění a bez ironie. Tím má ovšem i dané mantinely.


A myslím, že z mých příspěvků je vidět, že si uvědumuju, co by bylo ze škodovky bylo bez koupě od VW a co si v MB dokázali v rámci koncernu vydupat.


Nic to nemění na tom, že se mě na škodovce a potažmo samozřejmě i jiných značkách nelíbí.
Radku, to není jediná spřízněná duše... člověk se musí občas hodně ovládat, aby některé příspěvkáře neposlal do...
Sláva, konečně spřízněná duše. 🙂))D))


Jsem na tom podobně.Nový auto je sice nejpitomější investice, ale já to neberu jako investici, ani neberu auto jako spotřební věc, dělám si tím prostě jednu z radostí života. A jsem rád, že se mi daří jednou za X let mít tu možnost pořídit si nový auto.


Mít násobně vyšší příjem, doved bych si udělat radost jinými auty.
RST, je dobre, že ji vw koupil, kdyby se tak nestalo, nevěřím tomu, že by škodovka dlouho dále fungovala.


To jak se škoda nyní zajímá o svou historii je mi jedno,chápu že jim jde hlavně o to prodat nová auta a né se zavděčit pár nadšencům jako jsme my. Kdybych si dnes kupoval nové auto tak to stejně bude škodovka, protože mi jejich auta prostě sedí, líbí se mi, jsou mi pohodlné, a v porovnání s konkurencí ve stejné cenové kategorii dle mně spolehlivé.
Ještě jeden krátkej příspěvek.


Sekta snad opravdu nejsme, mě jen mrzí, že v jakýmkoli tématu o novejch škodovkách se tu na škodovku a lidi v ní začne kydat špína.





Zkuste se zamyslet nad tím, kde by byla, kdyby ji tehdy koupil Renault, případně by hrdě zůstala samostatná.





A českej trh škodovku rozhodně nespasí. Zkuste si někdo zjistit, kolik se kde prodá a vyrobí škodovek, možná budete překvapeni. A že to všechno vychází z platforem a koncernu? A která automobilka to tak nedělá? (Myslím z těch s masovou produkcí, ne nějaký exkluzivity).





Nějak nechápu, o co vlastně jde. Když se k historii nehlásí, je to špatně. Když se hlásí je to špatně a srovnává se to s automobilkami bez minulosti.





A poslední věta. Trochu se mě to všechno dotýká i osobně, protože v tom pracuju a nepřímo jsem tu označován vlastně za jednoho z hlupáků, kteří nestvoří nic kloudnýho.
Vítek: souhlasím, ale prve to kolo musíš mít na vozovce, aby měly tyto systémy účinek. Poctivá strojařina má být základ a elektronická cinkrlátka mají být navíc. Bohužel, dnes se to odrbává a následně se to retušuje elektronikou.


A proč škodovka vytahuje prapor "starých zlatých časů"? Jednoduše je to jediné čím může na poli PR bojovat proti Hjondé. Pokud by se očistily prodeje obou automobilek od fleetů a reexportů, tak bychom se možná divili. Zatímco Hjondé to může být celkem buřt, jelikož 90+% české produkce exportuje do západní Evropy, škodovka si chce úzkostlivě udržet renomé jedničky na domácím trhu.
Nepochybuju, že Lucka má podíl na určitém obratu (smekám vše, co na hlavě mám) a taky přiznávám, že u mne averze k MB je z nemalé části emocionální - chování MB beru jako zradu - a to se prostě nezapomíná, takže už asi vždycky jí nebudu muset. A auta, co v současnosti vyrábí, mě ani nelákají ke změně vztahu k MB.


Nejsem prostě uživatel - auta a řízení jsou pro mne velmi emocionální záležitost.
By mě zajímalo kdo vybíral ty chlapce na ty videa 🙂
Oddělování od černého pytle nakonec stejně závisí na tom mezikusu mezi volantem a pedálama 🙂..bohužel,mám pocit že dnešní generace řidičů právě na tohle spoléhá nejvíc a ženou auto až za hranice jeho možností,mám pocit,že brzy bude na cestách řidičů plno ale šoférů málo..a co se týče rapida - mě se tvarově líbí,jen bych za to nedal tolik peněz,ale je to otázka potřeby,kdo hodně jezdí a bude se mu to líbit,svého kupce si to najde a at je to jak chce,jsem rád že škodovka se začíná hlásit ke své historii..celou dobu se tu fnukalo jak na to škodovka sere,lucka se rozhodne s tím něco i udělat,narozdíl od ostatních,zdaří se to,vznikne toto a zas se tu fnuká jak je škodovka bezpáteřní,nejdřív nás žene se starýma do šrotu a ted s ejim klaní..zajímalo by mě,co někteří vlastne chcou 😀? Někdy je to tu větší drbárna než mezi ženskýma 😀.
Co se týká zadní nápravy, tak až o tolik finančně náročnější není. Mám ji na OII a po 260 tis jsem delal na zadku i na předku kosti, silembloky, homo kloub, sbíhavost a souosost, to celé mě vyšlo na 6 tis. a to jsem až na homo kloub použil vše originál. Jinak v jízdních vlastnostech to nijak nepociťuji.





Eme to co tě dnes u těchto aut může oddělovat v jízdních vlastnostech od černého pytle jsou spíše aktivní bezpečnostní prvky jako ESP atp.
Jasně, že klika není sama o sobě žádný průser - daleko víc záleží na naladění a konstrukčních detailech.


Jsme na škodovkářském webu, ale vždycky jsem si myslel, že nejsme sekta...nebo maximálně vzývající velké R (jako 110R samozřejmě🙂)


Ano, myslím si, že za posledních let v MB udělali velkej kus práce a zvlášť pod dikcí Němců jsou některé věci obdivuhodné. Ale to nic nemění na mém názoru, že je to mainstream - auta pro všechny - a že,- zjednodušeně - prodávají často leštěné prdy za nemalé peníze.


Nejsou sami, ale nikdo to nemá zmáklé v takovém měřítku - taky proto jsou tak ekonomicky úspěšní.


Není mi 15 a je mi jasné, že většina lidí má ráda popík, ale jazz, klasiku, nebo reggae jen menšina.....
RST: S tou údržbou víceprvku to nemusí být tak hrozné. Já jsem kupříkladu zjistil, že ho na autě mám, až když jsem nadával na jízdní vlasnosti O1 4x4 v porovnání s normální O1 a byl jsem kamenován, že to má přece víceprvek, že to musí bejt lepší... To se ale stalo až poté, co ta náprava bez jakékoliv údržby najela téměř 300 tisíc km. Teď jsou nový pružiny a tlumiče, jinak nic...
03 je skutečně trochu víc ,,bouchající" než zbytek produkce, protože má osu uložení nápravy pod osou kola protože používá stejný kotvící body jako víceprvek. Chová se to tak trošku jinak než auto který je od začátku koncipovaný s klikovkou. A že by mě to trápilo? Ani maličko. Až to auto dosáhne kvalit mýho Sharanu za 65tisíc tak můžu spekulovat dál 😀
Radku znám člověka (oba ho známe), kterej má možnost přesednout z O2 do 03 v motorizacích dle nálady a tvrdí, že s 02 se dá lépe po okreskách spěchat. Ale normální smrtelník to opravdu nepozná 🙂)...





Víceprvek je sice fajn věc, ale jeho údržba je uplně jinde než u kliky...
Víceprvek u Rapidu jsem nečekal, ale materiály a technologie se posunuly dál, tak bych čekal, že to budou konstruktéři reflektovat (možná i chtěli).


V trojkové octávce jsem jel zkušební jízdu a vzadu to fakt dost "bouchá". Navíc octávka už by měla být (narozdíl od Rapidu) auto, od kterého očekávám náročnější provoz (nájezd, vyšší rychlosti, komfort, bezpečí atd.). Při typickém poskakování to v jízdních vlastnotech samozřejmě nepoznáš. Ale pak přijde den, kdy se s rodinou seberete na výlet a víceprvek vás může jednou dělit od igelitového pytle. Zadní náprava má značný vliv na směrovou stabilitu vozu.


V dohledné době Octávce začne konkurovat Civic Tourer, který má mít nejen větší kufr, ale i adaptivní tlumiče vzadu.


Velký problém okolo zadní nápravy má x20, kde je zkrutná příčka s vlečenými rameny. Tam to však není o typu nápravy, ale o vážných konstrukčních pochybeních. Auto se chová občas opravdu nebezpečně. Avšak zastoupení Hjondé se tváří, že se nic neděje...
Eme zklidni. Vlečená náprava není nic špatnýho a používí se u velký většiny aut. Úplně tu samou jako má Rapid mám ve svý OI, velmi podobnou má i Fabia všech generací a nevím v čem by s ní měl být problém.


Zajímalo by mě, jak jezdíš, když v tom vidíš a poznáš takový rozdíly. Další varianta stejný nápravy je v Citigo a to fungovalo i v závodech v Běšinech dost slušně.





Mě je spíš naopak líto těch, co mají víceprvek, protože to sice možná o něco líp funguje, když to funguje. Ale ty opravy... a že těch ramen, silentbloků a možnejch kurvítek je tam mnohonásobně víc.





Pro normální ježdění je kliková úplně dostačující.





A bylo to poslední téma o novejch škodovkách, který jsem tu založil a do kterýho jsem přispěl. Stejně se z toho vždycky strhne debata, jak jsou nový škodovky k ničemu a drahý. A to mě na škodováckým webu fakt nebaví. Nemám potřebu je obhajovat, nic z toho nemám, ale některý výlevy se zakládaj na nesmyslech a vyčtenejch novinářskejch slintech. A o tom debatovat nehodlám. O smysluplnejch osobních zkušenostech se můžem bavit, ale tohle je o ničem.





Howgh.
Zajímalo by mě, jestli bys poznal, jakou zadní nápravu které auto má, kdyby sis to před tím nevyčetl na netu. Ono je to vhodné téma do diskuzí pod články na většině autowebů, ale realita asi bude trošilinku jinde.
m8: Jako, že bych se měl nechat lynčovat nějakou dívkou? Z vnějšku pogumovanou v barvách fabky Monte Carlo? 😀DD


Kdepak, pokud se tu někdo nechává dobrovolně lynčovat, tak to jsou majitelé Rapidů, kteří budou muset v případě oprav na zadní nápravě žádat schválení památkářů 😉


Ale zas je fakt, co bys chtěl...musí se chudina oškubat, aby se dala dotovat auta pro miliardáře v podobě Veyronu na kterém automobilka prodělá 117 000 000Kč/kus, což za posledních 8 let dělá 42,9mld Kč. Nebo Phaeton se ztrátou 710 000Kč/kus, za posledních 12 let to dělá 50,5mld Kč. Ale mají to na háku, vždyť škodovka má velice dobrý průměrný zisk před zdaněním na autě 1100 ojro, což je více než VW s 916 ojry, ale méně než Audi s 4242 ojry.
Doufám, že nebudu moc offtopic, ale všimli jste si jednoho drobného detailu v konfigurátoru Rapid Spaceback?


Když si vyberu bezbarvou (bílá) social edition 1.2MPI za 292tis. (sic!) a chtěl bych panoramatickou střechu za 17tis. (což mi přijde jako dobrá cena, tak akorát), proč si sakra musim koupit autorádio Swing za 8600? A neříkejte mi, že je to kvůli integrovaný anténě 😀
Ono to je skor o vyspelosti naroda nez o automobilkach, politikoch .... ti robia len to co ich zivi(nove auta, lobisti) ..... napr. v tej europskej smernici na ktoru sa odvolavaju drvici autovrakov, automobilky atd. sa okrem ineho pise ...





„Veterány, to znamená historické vozidlá, alebo vozidlá s hodnotou pre zberateľov, alebo určené pre múzeá, udržované správnym a ekologicky nezávadným spôsobom,


buď pripravené na používanie, alebo rozmontované na súčiastky, sa nezahŕňajú do definície odpadu, stanoveného v smernici 75/442/EHS a nespadajú do rozsahu tejto smernice"(ktora pojednava o autach ako o odpade a ich nutnom srotovani)..... Problem je v tom ze tato cast smernice sa na Slovensku a predpokladam, ze v Cechach je to podobne, zamerne obchadza ....
KDB> nechci znít jako tržní fundamentalista, ale při vší úctě, automobilek co byly "srdcařský" je plná historie (naposledy třeba Saab, že jo)... už jsem to dneska řešil na virtu, pár nadšenců jako jsme my fabriku nevytrhne, prodeje se měří ve statisících aut... kolik z nás tady si za posledních 10 let koupilo fungl novou škodovku? Jediný o kom vím je RST... Až těch pár stovek tisicí vyklepnu z prasátka a za nový auto je dám, pak možná budu mít právo tohle hodnotit.
Osobně to cítím podobně jako Eminem...určitě se najdou v MB srdcaři, ale jako firma u mě ztratila integritu a hrdost - zjednodušeně: je fakt, že nejdřív nechá všechny "kultovní" auta sešrotovat (fyzicky i symbolicky) a teď, když se to hodí do kšeftu je vytahnou ze záhrobí. Tohle a i ostatek politky koncernu mě škodovku třetího tisíciletí znechutil.
😀:D😀





Nicméně nebyl bych zas tak rezolutní, každej máme právo na svůj názor.





I když u Ema jde spíš o touhu po linčování. Nechceš si raději najít děvče? Fakt to pomáhá 🙂)).
Eme, hmmm dobrý, tak víš ty co, radši honem nasedni do toho svýho vychválenýho japonce a rychle vodsud vyfič ...
Já si to osobně vůbec neberu ... jen se příště vyser na verše, který Ti úplně nejdou a napiš to rovnou 😀 😀 😀 ...
Ano, plně se přihlašuji k autorství a zároveň se omlouvám za chybějicí "o" u konce.


Není to Luci nic proti tobě, naopak ti přeji, aby se ti nadále dařilo!


Přednáška o Favoritu byla skvělá a Hauglanda si plánuji brzy pustit.
Autorem jsi ty, Eme? ... každý na tom vidí něco jiného ... já za sebe jsem ráda, že se o těch autech končně začíná mluvit v pozitivním světle, ať je důvod jakýkoli ... na to se historie neptá ...
Rapid





Je s námi rok,


pořád mám šok!


Prve jsem nechápal,


v temnotách jsem zatápal.





V Konstantinopoli do něj usedl jsem,


pocítil jsem co je "vrtěti psem".


Dveře dunicí a laciné,


a zbytek auta nejiné.





Volant tvrdý, nepříjemný a matný,


proti jedničkové fabce trapný.


Nejlepší z auta jsou sedadla,


ty bych doporučil i do letadla.





Patetický tříhrnek je ti základem,


sotva ti pohne s větším nákladem.


Nemá chladiče oleje ani turba,


což není a je úplná bomba!





Desítku přihodíš a turbo tlačí,


válec ti přidají a už to stačí?


Pěkný je to veterán,


z předků je udělán .





Zadní náprava z O. jedničky,


sebrali ji ze zapadlé poličky.


Nápravu pamatují anály,


dnes opět vymetá kanály.





Zbytek nechci vědět radši,


tohle mi bohatě stačí.


Jsou tu další vtipné věci,


vedou se kolem nich kecy.





Víčko nádrže se škrabkou,


co nepopasuje se s lapkou.


Koberec vítám oboustranně,


použití mozku nedopadlo marně.





Prospekt je plný plevele,


většina věcí je mi u zádele.


Své první zákazníky pěkně okradli,


když ceny vozu naráz se propadly.





Jezevčíka nelze zařadit,


není kam jej zasadit.


Kategorie pro něj není,


prostě stojí mimo dění.





Čtěte ještě dále,


je tu patetické finále!


Reklama na mě vyskočila,


o Kultu Rapidu mě zpravila!





Byl jsem totálně konsternován,


kult Rapidu jest fabrikován!


Nevznikal za léta denní práce,


oproti Golfu či Civicu je to láce.





V agentuře se usnesli,


a nový kult na světlo vynesli.


Teprve teď chválí se gardéčko,


až když se to hodí, plesá jim srdéčko.





Hrají na patetickou notu,


nostalgicky se uchylují k tomu "šrotu".


Plivali na vlastní historii zatloukali,


a teď jako ku*vu ji o*ukali.





Nedávno "Starou za novu" měl jsi měnit,


mnohým z nás u úst začlo se pěnit.


Zadohraby vyhubit lačnili,


a dnes se jim uklonili?





Fabrika to tříská,


jak Wolfsburg píská.


Zatloukání a ztráta integrity,


to jsou zisku externality.
Myslím, že se nemýlíš, Lucka si už teď zaslouží naše uznání.
No mozno sa mylim, ale ja mam pocit, ze svoju zasluhu na tom obrate ma aj Lucia
Jj, rodi se to ve spolupraci s agenturou u nas v archivu 🙂 mame radost, ze se opet zacina mluvit o zadohrabech 🙂 me se to taky libi, jsou kluci sikovni 🙂
Noo,i v Nemecku byl v nedeli porad o novem Rapidu Spacebak,auto bylo


predstaveno s velkym ohlasem..Proste super auto za super penize v porovnani ke konkurenci.K tomu take probehla historie Rapidu.


Je to v podstate jedno reklama nebo ne,dulezite je jak pises Radku,hlaseni se k historii !
I když jde v první řadě o reklamní kampaň, je hezké, že se Škodovka čím dál víc hlásí ke své historii, včetně koncepce vše vzadu:





http://www.mujrapid.cz/cs/prvni-video





A bude to zřejmě pokračovat. A mě se to líbí.