Lupo byl můj favorit před Citigem, optimálně v provedení 3L (odlehčený, spousta hořčíku, automat, 1,2 diesel, spotřeba 3/100). Fabka je fajn, ale je to celkem robustní a těžké auto. V porovnání s Aixamem je i 1,2HTP ovšem rols-royce. Pro tvý nájezdy fabka s naftou, celkem slušně v FI funguje 1,4TDI. V roomesteru to nefungovalo.


I Renaulti a Oply mají docela slušný malý nafťáky. Zkus se zamyslet třeba nad Cliem kolem 98-2002 s 1,2D (nebo co to maj).
Ještě mě napadlo VW Lupo.To by asi bylo taky průchodný.Kamarád má 1.7SDI a taky je to hodně simpatický stroj na dojíždění do práce.
No skusím se ještě podívat po nějaký rozumný krátký fabiji na plyn.Protože ta by byla taky řešení.


Když by jste sháněli motorizaci do čeho byste šly?


Jako 1,2HTP automaticky zavrhuju neb to mám v práci jako služebáky a ta motorizace je fakt katastrofická.Nechtěl bych se v tom moc hrabat 🙂
Cenově mám strop 5O tisíc.Víc nejsem shopen dát dohromady.Aixam mě napadl proto že jsem ho viděl u kamaráda jež s ním jezdí do práce z Krupky do Ústí každý den a říkal že je to sice vočistec ale jezdí za 2,5 litru nafty na 100Km a kromě trošku horších startů v zimě s ním nemá prakticky žádný problémy.A to má taky starší stroj z roku tuším 2003.


Napadlo mě to proto to tímhle spůsobem řešit jelikož v garáži máme ještě kobíka feldu 1.6 takže úplně plnohodnotný auto nepotřebujem. Šlo mi o to vymyslet nějaký nový přibližovadlo s co nejnižšími náklady na dopravu 🙂
No počítal jsem to a ročně najedu asi 35 tisíc neb feldu používám i na jízdy po melouchách víceméně radius do 30 KM od Ústí nad Labem na všchny strany.


Feldu chci dát z domu kvůli tomu že me začátkem léta čeká technická a kromě kompletní generálky podvozku ramena tlumiče homokineťáky atd... mě čeká komplet novej výfuk. Neb ten je shnilí tak že aby jsme přežily zimu bez jeho výměny musel jsem ho na několika místech silně obandážovat hliníkovou páskou co jsem našel v garáži a děsim se nějaký větší rány do spodu aby se celej nerozpad.


Další věcí co mě čeká jsou rozvody a stále nedořešený tekoucí gufero v hlavě díky vyfrézované drážce na vačce.Neb se blíží čas intervalu výměny.


Dále se začíná ozývat karoserije kdy jsou puchýře na dveřích. Sežraný jsou zadní lemy a cyhcený pátý dveře a levý práh.


Takže když to suma sumárům spočítám abych ji dal holku opět dohromady nasypal bych do ní pokud bych chtěl koupit nějaký slušnější autodíly tak cca 15 až 20 tisíc.Což se úplně nechce už kvůli tomu že Felinka není nejúspornější.


Bohužel moje felinka jezdí aktuálně za cca 9,5 litru na 100Km a to jezdím s hodně lehkou nohou .
Za menej ako 50 000 Kč (reálne tak 30 - 40 000 Kč) si môžeš kúpiť takéhoto Megana. Ceny dosť klesli a pritom to neni auto holé-bosé (rozumej auto bez výbavy). V testoch NCAP 4 hviezdičky, má to 4 airbagy, ABS, klimatizáciu, motor 1,6 16V 107k (79kW), elektrické okná vpredu+vzadu, palubný počítač. Dlhé trasy s tým robím za 5,6 litra. Také okolo 20 km kde je cca 60% mesto a 40% mimomesto urobím okolo 6,8-7,2 litra.
Mno nevim myslim, že všichni hysterčej z bezpečnosti a zbavujou se Felicii a fávošů. Myslim, že pokud máš feldu kup si zas pěknou neojetou feldu za pár švestek, ze starý vyndej, co má smysl a drandi dál. Je spíš otázkou zda máš víc času na opravy nebo víc peněz na nový. Jo a u tý bezpečnosti taky na trase co jezdíš kolik aut v jakých rychlostech apod.
Nějak nerozumím tomu, kde by se na D5 vzal Aixam...
Fáčkem bych si teda jistej nebyl. Není to zrovna nejmladší kus. Už ta felda je na hraně.
Já si vzpomínám, že před lety proběhla tiskem zpráva o tom jak kamion nabral na pražském okruhu Aixam, který najížděl z D5. No, řidič trucku to ani nezaregistroval. Aixam se stočil a levým bokem se opřel o masku kamionu. Takhle ujeli několik kilmetrů, spolujezdkyni napadlo vyhodil kelímek s kávou, která se vylila na přední okno kamionu. Ono to vypadá úsměvně, ale věřím, že těm v Aixamu do smíchu nebylo.





Čapoune jdi do toho, chceš-li jezdit zadarmo 🙂 Ale musíš být šikovný a vyhlídnout si vhodný kamion, který tě dotlačí kam potřebuješ. A musíš ssebou vozit náhradní sadu kol.
Taky bych do Aixamu nešel, je to opravdu nesmysl. Za takové peníze koupíš moc pěknou Felicii, kterou máš v malíčku. Případně fáčko s plynem. Zajímavá alternativa k Felicii jsou stará Toleda (1,6, 1,9D či 1,9TDi).
Já nechal prodejce udělat 1.servisku ještě před převzetím auta, protože bylo rok staré, naj. 250km. Jestli olej měnili je mi celkem jedno, potvrzený to je, cedulka u motoru taky, takže je vše OK.


Jinak žádný jiný náklady a problémy s autem nebyly, jen leju benzín a jezdím.


O technických finesách motoru (a nejen o něm) by se dalo popsat spoustu odstavců.


Nicméně k původnímu dotazu, v ceně do 50tis. bych volil fabku, kolínský trojčata, to clio, twingo, prostě nějaký malý plnohodnotný auto. U každýho starýho (a levnýho) auta se dá očekávat určitá míra investic do oprav a servisu.
Oprava, ona to je 5Kč sazba na 100ČlověkoJednotek 🙂 Tak to nevim, co to je 😀
První serviska Citigo 1650Kč, olej Castrol Magnatec B4 5W-40, C3.


V ceně vyčištění interiéru a mytí vozu (na faktuře za 0Kč).





Trochu mě zarazilo, že naúčtovali na výměnu oleje 5 hodin.
Já si chtěl pořídit přibližovadlo do práce, zároveň si trochu udělat radost, tak jsem pořídil zánovní předváděcí Citigo v plný výbavě, včetně zimních kol na Al discích. Jezdím pár km denně, mám s ním najeto necelých 7tis.km. V záruce vyměněn předřadný odpor ventilátoru topení (ihned po koupi).


Cenu servisky zatím nevím, ještě jsem neabsolvoval, ale nečekám nic závratnýho. Stejně je chci absolvovat jen po dobu záruky. Pak je to o koupi filtrů, oleje a je do 1tis. posekáno... jako u fabky, feldy aspol. V tom nevidím problém.


A i když je to zdánlivě malý auto, 98% nároků na dopravu hravě splní. Kufr má totiž zhruba stejnej jako felda.
Ano, je to nájezdem. Já mám nájezd vyšší, průměrem 100km denně, včetně víkendů. A kalkuloval jsem rovnou přestavbu na plyn, takže +22 tisíc, spotřeba 6l LPG.





S novým autem je taky menší opruz s hlídkou policie. Nestalo se mi, že by mě stavěli. Vždy berou nějakou feldu/fábii před/zamnou 🙂





Všichni znáte Běšiny, znáte eRmana, Flower a další. A víte kde dělají. Ze známosti vám udělají úvěr za minimum a servisky se slevou 😉





Já řešil, jestli vzít auto za hotový a nebo na úvěr. A úvěr byl výhodnější.





Spočítat a uvidíte... třeba bude výhodnější to prdítko 😉
Vše záleží na nájezdu. 20km denně opravdu není moc, je to cca 20tis/rok a tam pořizovací cena auta hraje dost velikou roli. Otázkou je samozřejmě bezpečnost, (pohodlí bych bral jako subjektivní dojem), image a další věci, tam bude nové auto jasně vítězit.





Jenom malá oprava ve výpočtech, při tom modernějším autě by by měla být cena benzínu cca 800kč. Rozdíl 200, ale celek moc neovlivní.
50tis za auto + 100tis na splátky


20km denně = cca 1tis měsíčně za benzín (6l/100)


Servisky?? budou méně časté zase podstatně dražší, takže počítám 0


spátky na auto = přes 2tis měsíčně


---------------


150 + 48 za benzín = 10kč/km po dobu 4 let





25tis za auto + 25tis za opravu


20km denně = 1,3tis měsíčně za benzín (9l/100)


další opravy?? za 25tis by to mohlo 4 roky vydržet, takže počítám 0


---------------


50 + 62 za benzín = cca 5,5/km po dobu 4 let





Já si nemůžu pomoci, ale dle mých výpočtů budu na nule po 8mi letech.
Citigo seženeš za 150, 50 dáš hned a 100 na splátky třeba na 4 roky. Máš v tom povinný i havarijní, máš záruku mobility. Jezdí to za pět a je to bezúdržby (mimo tu pravidelnou). A za těch 150 dostaneš boční aibagy, klimu, okna v elektrice, ABS, ESP, asistenta rozjezdu do kopce a ještě další fičury. A má to pět hvězd NCAP. Pak už si vezmi jenom kalkulačku a počítej. Kolik najedeš, kolik to bude stát, jak dlouho to auto vydrží. No a na druhou stranu si dej nějaký jiný auto a uvidíš, co ti vyjde líp. Fábii bych vybíral nějakou 1.9 TDI.





Já si třeba spočítal, že když budu mi citigo vydrží šest let, tak jsem s nákladama na nule, pokud to srovnám s tím, že bych dál jezdil feldou. Aktuálně mám najeto 22 tisíc z toho asi 15 na LPG, v záruce vyměněnou převodovku. A zatím jsem pořád přesvědčený o tom, že to byla správná koupě.





Motor v citigo má svody výfukovýho potrubí jako součást hlavy a vodou chlazený. Navíc je to malý objem chladící kapaliny. Takže se rychle zahřívá. To bude taky u těch 20km hrát roli. 20km je docela málo. To už je skoro na kolo 😉
Po JC jich jezdí dokonce několik. Ale je to tak fakt pro puberťáky na dojíždění ze sídliště do školy. Vypadá to jako hodně levný Smart, po městě je to docela živý, ale vyrazit do vedlejší vesnice a nebo na jedničku na obchvat bych se s tím už neodvážil.





Jestli nemáš prachy tak kup slušnou feldu či favo, pokud máš jdi do fabky.
Souhlas s Michalem. Pořiď radši fabku, za tu cenu koupíš už celkem slušnou. Nezapomeň, že tyhle minipovozy jedou tuším max. 45km/h, protože na ně stačí řidičák na moped, nebo tak něco. Viděl jsem jich sice dost jezdit ve francii, tady se sem tam mihne taky, ale nešel bych do toho.


To radši kup za 20 twingo, clio, corsu nebo prostě cokoli, co je doopravdy auto. Nebo klidně nějakou vyvoněnou feldu. A na LPG bude jezdit taky za málo.





Mám zkušenost s jiným miniautem, ale je to opravdu auto - Citigo. Je to trochu jiná cenová, ale je to nový, jezdí to za málo a nepotřebuje to žádný investice.


Kolega v práci zase jezdí třeba C1 na LPG.


Viděl bych to prostě tak, že jsi velkej kluk, tak si kup plnohodnotný auto, byť třeba malý.
...





http://www.tipcars.com/aixam-a400/d-superluxe-zimni-pneu-493175.html





No, za město bych s tím nevyjel.





Za tu cenu raději sežeň Fábii.
A kolik to koštuje?...





Hele Čape, kup si už konečně nějaký pořádný auto a nespamuj to tady 🙂
Takhle to prdítko vypadá .
Ahoj Soukmenovci s okřídleným šípem v halvě. Přemýšlím docela vážně že svoji spotřebovanou feldu nechám z ekolikvidovat. Chudinka už má najeto 623 tisíc a příští rok by mě čekala výměna výfuku zase komplet podvozek a vzhledem k tomu že začíná být poněkud vrakoidní i karoserije tak asi už do ní investovat nebudu.


Ŕeším tedy nějaké přibližovadlo do 50 tisíc s co nejmenšími náklady na dopravu do práce. Jezdím každý den cca 20 Km po rovině do práce. Mám možnost koupit velmi levně takový to malí Micro auto Aixam 400D RV2001.Lákí mě ta spotřeba cca 2,5 litru nafty na 100km.Vím že to není žádná hytparáda ale má někdo osobní skušenost srovozem takovýdleho prcka?