No, rozsveceni jedne pulky auta pri vychylene pacce a zapnutem klicku ani neresim. Nepotrebuji. Ale pridavam do zapojeni prave vystrazne blinkry, ktere jaksi 130RS v zakladu nema. A prave behem zakreslovani jsem prisel na tuhle anomalii. Na zadnem schematu jsem nenasel jasne a zretelne patrne, jak a kam, a zda vubec, je vyvod zapojen.


Zapojeni jsem vyresil po svem tak, aby bylo funkcni, ale proste jen z principu me zajima, jak to bylo mysleno.





BTW> pouzivate puvodni jednoduchy prerusovac ve spojeni s rele prepinacem, nebo novodoby dvojity s jednoduchym prepinacem ?
Jo, vlastně jo. Máš pravdu. U toho modelu to bylo takhle úchylně .. vždyť v Modré mi to tak funguje.
"Jo a stisknutí spínače ... nevím, že by kdy mělo nějakou funkci."





U 100 model 70\' zapnutí varovných světel vypínalo zapalování. Stisknutí spínače ho zaplo... Trošku nápad psychopata, naštěstí to bylo jen u tohodle modelu...





btw, u mojeho éra (model 81\') už spínač var. světel ani stisknout nejde...
To vnitřní zapojení toho spínače jsem nikdy nezkoumal, takže nemůžu posoudit, jestli to máš namalovaný dobře, nebo ne. Sice jsem ho jednou rozebral, ale jen za účelem čištění kontaktů v něm. A že jich tam je .. 🙂)





Zapojení, jak jej mám popsané u sebe v článku vychází z mé praxe a pokusů a omylů, které jsem praktikoval při drátování elektriky do svého auta. A výslednou funkční verzi jsem překreslil do schématu.





Uvažuješ správně, že výstražné blikají i když není zapnutý klíček. Ale nezapomněl jsi na možnost, že když klíček vytáhneš, tak lze přes páčku blinkrů spínat jednotlivě levou, nebo pravou stranu parkovaček ? Napájení této funkce je realizováno také přes tento zapeklitý spínač varovných.





Jo a stisknutí spínače ... nevím, že by kdy mělo nějakou funkci.
No prave vyvod 5 je releovy spinac na pravou blinkru. Dle schematu je prerusovac napojen na vyvod 1 a 9, vyvod 1 vede pres rozepinac na vyvod 2 a pote na vstup do pacek a skrz ne na jednotlive blinkry. Vyvod 9 vede skrz rozpinac na vyvod 8 a z tama na pojistku za klickem.


Potud ok. Nemam otoceny spinac, leze mi plus z baterky skrz klicek na vyvod 8 pres rozpinac na vyvod 9, odtud do prerusovace, z nej na vyvod 1 a odtud pres rozpinac na vyvod 2 a z nej do vstupu pacek, kde kdyz je packa nekam vychylena jde na zarovku a na kostru.


Bezva... co se stane, kdyz spinac otocim ? Rozpoji ze 9 a 8 a spoji se 9 a 10...


Prave ona 10... Logicky... prece vystrazne blikaji i kdyz neni zapojen klicek. A normalni blinkry neblikaji, kdyz je klicek vypnuty.





Vim, trosku chaos, ale nekde je neco spatne...





No, dost mozna, ze tady...


http://web.daves.cz/index2.php?ses_web=2&ses_id_lang=0&order=poradi,item&item=379





PS: co se stane, kdyz varovne blinky stisknete ?
Jinak to značení svorek na spínači je peklo. Bývá to nezřetelné, nečitelné, často vůbec neoznačené a ve více verzích ...





A ta svorka 10 o které se zmiňuješ je využívána, pokud je přerušovač se třemi kontakty. V případě že je přerušovač jen s dvěmi vývody, zůstává nezapojena.
Davide, mám to popsaný v článku na konci.





http://www.skoda110r.cz/article.php?aid=214





Napájení spínače varovných světel je z 1. pojistky na svorku č.5 nebo v druhé verzi značení na svorku 30
Hoj lidicky, uz asi dve hodiny koukam do peti ruznych schemat zapojeni vozu s100-s110r a porad se nemuzu dobrat tomu, jak je napajen prerusovac v pripade zapnuti vystraznych svetel. Vyvod 10 je totiz dost nejasne nakreslen a jedine tvrde napajeni vede pres rele na pravou blinkru.


Nakreslil sem si to sice tak, aby to fungovalo, ale z principu me zajima jak to bylo mysleno.