kryty předních tlumičů

to jsem nevěděl, mám čísla na oba pány, přímo od sekretářky, ale nebyl čas se jim dovolat ...
Motex to nedělá, dělá to pan Kužela nebo pan Kůrka. Oba původně zaměstnanci Motexu. Tu repasi dělají soukromě ve volném čase.
seš hodnej, ale to je prašť jako uhoď 🙂 mám nabídku od kolegy na vyzvednutí v Brně ... ale stále se snažím uhnat Motex, měli by je mít nový, ale jaksi vázne domluva
Eh,promiň,chvíli jsem tu nebyl-nemáš možnost si to vyzvednout ve firmě PBS Velká Bíteš?(První Brněnská strojírna).Občas tam naše firma eloxuje.Nechal bych Ti to tam složit na vrátnici v krabičce s Tvým jménem...
a co za úplatu poštou? 🙂 nebo Brno?





mám kontakt na pána z Motexu., tam prý budou, ale ještě nebyl čas mu zavolat ...
Ne tak úplně,Ateso Hodkovice bylo prodáno firmě Monroe,Ateso Hejnice firmě Knorr a ten zbytek má pod křídly Brano.Ale jak píše Daves,je to fuk...Za úvahu spíš stojí fakt,proč firma Monroe (dost známá) i nadále používá obch. značku Ateso.Výrobní technologie tlumiče Monroe i Ateso je shodná (konkrétně pro vozy Š1000-120,ostatní jsem neviděl a nemohu srovnávat) a napadlo mě toto:tlumiče,které na zkoušecím zařízení vykážou horší parametry se označí Ateso a prodají levněji.Bez poškození jména Monroe.


Kryty mám doma skoro nové - když vykoumáš jak si je odvezeš tak jsou Tvoje...
To je fuk, btw dneska to má pod křídly Brano.
Firma Ateso jako taková už taky neexistuje.Tlumiče s tímto názvem(pro os. auta) se však stále vyrábějí-ve firmě Monroe Hodkovice(bývalé Ateso,před tím Autobrzdy n.p.).
jj, ATESO, vím že to tak nějak bylo, ale přesně jsem si nevzpomněl ... jaké byste teda dávali? kdybychs e rozhodl ro nevoé, jaké tedy? Monroe?
btw značka je ATESO, ne ATMESO, to je jediný rozdíl.
Škodovácké do 120tek jsou asi o něčem jiném, na technické mi nechtěli věřit, že ty tlumiče mejí najeto něco málo přes 1000km. Ohodnotili je jako velmi špatné, ale nakonec jsem to ukecal, protože viděli, že jsou uplně nový.





Možná to byl vadný pár, nevím. Mám doma ještě jedny navíc, nepoužité. Kdyby je někdo chtěl, tak je za 300Kč kus přenechám.
Jako ty Atmeso? Dáváme je jako autorizovaný servis Škoda mj. do všech Octávek dozadu (samozřejmě typ na Oct 2000 a výš) a spokojenost zákazníků na 40 tis! Resp. jako doporučení z MB, mají i znak Škoda a jejich notifikaci
Mne tyhle tlumice vydrzely asi pul roku a sly do kytek cele 🙁
nejlépe plast 🙂





psal jsem výrobci těch mých - firma Atmeso nebo tak nějak a prý tento typ tlumičů už od roku 88 nedělají, tak nevím kde se "nové" s normou EU a ČSN 9002 (která je aktuální) berou na pultech, když firma nevyrábí --- no k věci, proto nemají ND





Motex zkusím
Zkusil bych Jirko napsat do Motexu do Prahy, tam repasují tlumiče(asi za 200kč/ks) a zeptal bych se jich jestli je nemají. Mrknu se ti doma jestli něco nenajdu. A chceš plastovej nebo plechovej??Michal
ahoj, obracím se na vás s dotazem, kde sehnat plastové kryty tlumičů Š100-130 (viz foto)? nejlépe nové /na nové tlumiče/





mě se podařilo nějakou náhodou oba zrušit 🙂 po utažení horního uložení plast praskl ---> hledal jsem závadu a "někdo" přede mnou (asi v mototechně - byly nové) prohodil opěrné podložky a kryt se tedy utáhl mezi podložku uložení a osazení křídele (původně patře až pod osazení) a samozřejmě praskl, bohužel, taky koho by napadlo to před montáží kontrolovat





další sadu kupovat za 700,- nechci 🙁 a samotné jsem nikde nesehnal, ani staré, všechny staré co jsem měl v ruce stály za ...





koupím i nové celé tlumiče, budou-li cenově přijatelné