Jak na nové "přechromování " ???

Falcon: Nárazníků je dost, ale stojej za h...o...😀 Prostě je to tak, auta jezdily v létě v zimě ve snehu soli a pak ty chromy nemaj tak vypadat...
Kurňa, milion stovek vyrobili a tak málo nárazníků se zachovalo 🙁
Já si nechával chromovat zadní nárazník v Semilech cca před 4 lety. Stálo mě to 5tis 🙁(
Ceny - onehdá jsem koukal na www.chromování.cz a tam za nachromování obouch nárazníků za škodovku + všecky přípravné práce chtějí krásných 20 000,- 🙂))





Psal jsem asi před dvěma lety do Kopřivnice a tam říkali kolem 6000,-
pokud mají ty nárazníky puchýře pod stávajícím chromem, tak bych se do toho snad ani nepouštěl...Možnost je nechat si je ve firmě kde to chromují stáhnout starý chrom bez mechanického poškození kovu (pokud to dělají)...ale pak ty dírky po rzi je třeba vyplnit...co vím tak, je to možné udělat mosazí a vybrousit a vyleštit. Výsledek, ale nebude nikdy ideální, protože po tom kde se co dělalo tou mosazí tak to nadělá matné mapy na chromu...takové mám tedá já zkušenosti s chromováním...někdo možná jiné
Ahojte lidičky !


Protože už dlouho nemůžu sehnat kloudné nárazníky na Éro, budu muset chca-nechca přechromovat ty staré a tak tedy : víte někdo, jak postupovat při jejich znovunachromování ? t.j.jak odstranit starý chrom ( + rezavé puchýře ? ) a jakým způsobem připravit povrch pro nový chrom, aby výsledek vůbec stál za to ??? ( = předpokládám, že pískováním zřejmě asi ne-e ?!??? Díky ...