Přední blinkry eR-Kilí versus Užovčí

tesneni nejsou zamenny, ale to asi vite 😉
Myscháku máš pravdu, ře někdy ať ho křivíš, jak ho křivíš, nechce tam sednout úplně jak má 😕
Jo NEmáš tam Marty to černý těsnění (člověk aby Tě četl dvakrát 😀), jen light verzi, hmmm 😕


No já včera v garage kouknul na všechny svý starý blinkry a ačkolivá to byly ty s tim starším zadkem s nýtky po stranách, tak těsnění tam taktéž nebylo, taky samý light verze ;oD Můžem se někdy vytasit na Svovodu nebo Lédra, jestli maj těsnění předních blinkrů "první model" 😀DDD
Láďo, já si myslím že stejný být rozhodně nemohl, protože erko má díry v nározníku více zaoblené a užovka ostřejší rohy. Už se mě stalo že některý blinkr šel do nárazníku cely a některý se šprajcoval.
člověk aby ti všecko psal 2x 🙂)





" ALE nemám tam to černý těsnění "
No já myslim, že od 1976, co vylezli užovky byl tenhle díl stejnej i pro erko, takže u Tvé 1979 by to tak klíďo bejt mohlo. Že tam máš ta těsnění je, myslím, milé zjištění 😉


Jinak plastová forma plexi je úplně stejná včetně všech nápisů a značek 😉
Tak Ládíku, asi by to bylo moc jednoduchý, kdyby byly jen dva druhy 🙂.





Mám ty blejskavější s nýtkama až na zadní straně, ALE nemám tam to černý těsnění.





Tak a teď babo, vlastně Láďo raď 🙂)
To se nechá pořešit, to posypeš solí a hodíš na týden ven na déšť 🙂
Jo a ten zinkochromát taky musí bejt takovej matnější a ne lesklej, jako ten novější, co je na té fotce vpravo 😀DD





Halt tady se opět potvrzuje, že není všechno zlato, so se třpytí!!! 😀DD
Hlavně abyste do nich sehnali origo objímky, a ne ty nové, jako je na fotce vpravo 😀
Marty dej ruku do ohně, schválně co se bude dít 😀DD





Tímto zveřejněním materiálu o blinkrech jsem chtěl dloubnout do Vás ultraortodoxně radikálních origoveteránistů, že sehnáním těch pravých stovkových nárazníků práce nekončí. Je potřeba sehnat do nich ještě pravé stovkové blinkry a né tam "nabastlit" ty "na oko stejné" blinkry užovkáče. 😀DD
Láďo zítra se kouknu, ale stejně nedám ruku do ohně za to že ty blinkry co jsem měl na autě jsou původní - nevyměněné.
Já vím celkem o třech různých vnitřkách - odrazových plochách.
Novější typ má nýtky až na nejzadnější stěně a dva vedle sebe.


O objímkách není třeba mluvit.





Tak co Ty na to Marty? Možná ale Tvůj "pozdní" model měl už ty novější, co myslíš?
Jo jo Láďo nevím jak to je ale tipl bych si že s gumou okolo se jedná o starší neošizený typ, to druhé má těsnění jen pod sklíčkem a každé bude mít jinou odrazku (myšleno pochromovaný plíšek uvnitř)
A to není jediný rozdíl. Všiměte si těch hliníkových nýtků, zamáznotých jakýmsi lakem či co, které asi drží vnitřní chromovanou vložku.
To gumové těsnění samozřejmě významně ovlivňuje zabarvení celého plexi, které se jeví tmavší než ve skutečnosti asi je.
Sešlo se mi doma povícero nových předních blinkrů a jeden je nějakej jinej, tak to wokouknu blíž a wono fakt, je nějakej uvnitř lesklejší, barevnost plnější, zjevně neošizenější. Navíc okolo plexiskla je navlečeno gumové těsnění. Hmmmm.....