A kde ty laminátový nýty vedou 😀 ? ? ?
Ale jen laminátovými nýty🙂
Nýtovat jde hlavně laminát 😀
Bych pískla, že se to cínovalo, mosazovalo a vůbec zalejvalo tím, co bylo zrovna po ruce 🙂
nýtování je osvědčená a léty vyzkoušená metoda 😉





Snýtovat jde i to co nikdy nesvaříš!


Kevlar, uhlík, hliník a nerez k sobě
Zacínovat ? střechu to jo, sem lepil malou dírku u žlábku střechy...tenounký mosazný-tzv- konzervový plech a zacínoval a JETO 😉 ale podlahy ? :O) to už se tady probíralo nejlepčí je na to IPA a ta je dobrá i do dveří na odhlučnění DUC DUC 🙂
Ono při správném nastavení dokonce i tu pětku provaříš. Zrovna o víkendu jsem to zkoušel a na čtyřku to teklo jak nic 🙂 Ale stejně, když je možnost, udělám si na takovém materiálu žlaby a vevařuji materiál.





Elektrodama jsem vařil v začátcích. Jde s tím vařit nosník... přiměřeně. Ale teda jetou podlahu 0.8 plech ? Nějaký bobíky lepíky možná, ale vaření asi ne.





Btw, ještě nikdo nezmínil, že by to šlo zacínovat 😀
Tak to teda s tebou nesouhlasím... S COčkem asi můžeš vařit konstrukce, ale rozhoděn to není COčko za 10-12 000,- COčkem za tuto cenu reálně svaříš tak maximálně 3-4 plech (jednostranně) a i to už jdeš nadoraz... Teda bavím se o novém COčko 170A a ne nákupu použitého...





mně teda taky tvrdili, že s mým Einhellem 170A se dá svařovat plech do 5 mm, ale chtěl bych to vidět...
Péťo-Sáhibe a představ si že se dutejma hliníkovýma nýtama nýtovalo nebo pořád ještě nýtuje brzdový obložení...je pravda že jsou pořád ve tmě ale drží i při brždění 😉





navíc protahovací nýty mají v sobě zpevnění ve formě toho hřebíku a existují i nýty vetčího průměru a taky měděné nýty které jsou pevnější 😀 :O)





A opravdu jsem ten tunel nýtoval a proč né když nebylo v tý době k sehnání CÓčko tak jako co ? vařit autogenem, pálit kastli a lakovat a natírat jak divej ? jednoduše vyřežeš, uděláš plechy přinýtuješ a JE TO 🙂





nýtování je osvědčená a léty vyzkoušená metoda 😉
Jednoduché riešenie, vezmi si kúsok 1mm plechu, a skús naň nabodovať druhý. Ak sa ti to slušne podarí skús to ešte druhý krát, tretí krát,...a keď budeš presvedčený o tom že to na 100% zvládneš tak to naboduj naostro.🙂 Keď nie, tak ostáva už len požičať COčko, rád ti naň aj prispiem, stačí číslo účtu. 🙂
chtel🙂)) neumim uz ani psat.pardon
neboduj ctel jsem napsat 🙂
Hezky to provar COckem,nebodus to,je to prasarna ktera se dela v servisech.Kdyz to hezky provaris a obrousis nikdo to ani nepozna 🙂
Petkar: svářečku mám s regulací, ale podle regulace a elektrody se dají svařovat konstrukce atd to se dá s COčkem taky
Moje podlaha byla med 😋
Takže jinač řečeno: Buď si COčko pujč za těch 300 Kč/den nebo tak nějak, pokud je to skutečně jenom 5 děr v podlaze (záplata 15x15 cm) a rozšíření na 5 kvalt, tak když to máš připravené, zavaření je cca 1 den...





Já bych to nezkoušel elektrikou, sice zkušenosti nemám, ale kdyby to bylo tak jednoduché, nikdo nebude kupovat COčko za 10-12 litrů, ale koupí elektrickou svářečku za cca 3-4 000...





BTW: Pokud sám říkáš, že je to svářečka na tlusté plechy, počítej s tím, že se téměř na 100% propálíš a naděláš víc škody než úžitku. Podle vlastní zkušenosti, zejména podlaha je sakramentsky háklivá na sváření ani tím COčkem to nebude žádný med...
elektrodama se s tím budeš mordovat a nevim jestli uhlídáš aby si neprojel skrz plech.





Nakonec taky sem si radši koupil COčko, přece jenom, jednou dírkou to nekončí, zvlášť pokud máš těch aut víc....
Apropó co se týče toho, že na STK nýtovanou podlahu bez svarů neuznají, ty svarový body se nechaj krásně udělat tmelem. Pak se to jen přetře tlumexem a nikdo nic nepozná...😉
A otom to je. Abych zavařil tu podlahu a udělal kanál na 5Q nemusím kupovat COčko a nejlevnější tady mají v Opavě za 10000kč. Proto jsem se ptal co říkáte na zavaření elektrodama 1.6kama
J.T.: ono se určitě ještě něco najde😀
JT) Tak nevím... Já si CO nikde půjčit nemohl - do města cca 30 km a v okolí ho nikdo nemá a tak jsem šetřil a koupil si své , sice slabé, ale MOJE !!! Dříve jsem to dělal autogenem, ale to už je dnes pasé ... ale za ty peníze - půjčovné - bych o půjčení CO uvažoval, neb pokud nevaříš denně a nebo na kšeft, tak je to dost drahá dekorace..-o)Nakonec si to musíš stejně rozhodnout sám Takže : Ať se vše povede a měj se !!!!
Jazevče: právě že je to jediná díra na celé podlaze. Podlaha byla komplet očištěna na plech a na jednom místě jsem našel 5dírek cca 15x15cm se musí vyřezat. Erko bylo komplet vyvařené nové prahy jeden podběhy atd. Ty dirky byly pod nátěrem tak se to nenašlo. Jinak je to v místech u spolujezdce jak je sedačka a pak se bude vařit jen kanál na 5Q jinak nic.
J.T. ) Nezlob a půjč si ho !!! Za kolik myslíš, že by Ti to někdo vylepoval doma s tím, že by tam CO přivezl své ???? Určitě to není jediná dírka, co by potřebovala zavařit a tak si to připrav a za víkend to zavař sám ne ?????
Mam dokonce jednoho do rodiny co má COčko. Dokonce ho zapůjčí za peníze, ale super je to že je schopnej zavolat po hodině že ho urgentně potřebuje a že ho mám vrátit. To se už jednou stalo jak jsem s Tatíkem bodoval bouranou 120cku
Petr: jo má, ale to jsou ty velké na vaření konstrukcí, trezoru atd. a převážet jedině na vozíku a nikdo ho nezapůjčí na víkend. Dokonce jeden na ulici je karosář a ten řekl že mam přijet s erkem a zavaříme to. Tak jsem mu řekl že to mam na kolébce a nepojízdné.... a hned bylo po vaření. Nezapůjčí ani za peníze (když hodnota COčka je okolo 40 a víc) a nepřeveze COčko. a karosář co vyvařoval erko tak ten má dílnu přes celé město a ještě o kus dál.





Půjčovné COčka na 1den 200-400kč
Musim se přiznat, že coby technologie spojování plechů se mi nýtování taky líbí - používá se v rejdařství, letectví, kosmonautice 😀
Láďo, ty jsi to zase rozštípnul 🙂) Letadla se nýtují, ano to je pravda, ale ne těma "nejtkama do tmy" co by tam J.T. určitě nacpal... A znáš to, tyhle nejtky, to je materiál povětšinou jak jabloň, nebo angrešt 🙂 Ještě že sem občas chodíš, to bych se snad ani jinak nezasmál 🙂)





J.T.: Prostě není o čem. Chceš li to udělat kvalitně použij CO-čko. Neříkej, že nikdo v okolí ho nemá. A jestli to chceš jen zaflikovat, nalep tam třeba ipu ... ono to nakonec i tou elektrikou půjde. Ale jak psal Daves - přišroubovat, nebo přibít ... nebo dokonce přilepit ? 😉
Verze A) Naložit někoho s CO a zavést k sobě


Verze 😎 Nebijte mě - totéž ale s autogenem -o)


Verze C) I ty nýty FUNGUJOU !!!, ale nelíbí se na TK - stráví je pouze v kombinaci se sváry, ale je to také řešení...


Verze D) Snad by to šlo i s klasickým el. obloukem, ale asi to bude dost hořet 1,5 drát je dost silná proti 0,6 - 1 v CO





P.S. Kromě D mám vše osobně vyzkoušný -o)
LADIS: Hm... Pneumatiky na letadle se protektorují a to dokonce 16x... Není protektorování jako protektorování, není nýtování jako nýtování ;O)
Já když dělal svůj první 5Q do auta tak jsem ten rozšiřovací tunel celý nýtoval a bavoko po 10 letech jsem to při přestavbě povařil a nikde nebyly známky toho že by se to hýbalo nebo dělalo jinou neplechu...je pravdy že nýty byly tak po 2-3 cm od sebe 😉





letadla se taky nýtují a dokonce i lítají nadzvukovou rychlostí a JDE TO 🙂
a co použít Wolframuvu elektodu??? nebo trubičkovej drát ??? co by bylo nejlepší na podladu??? Budu to samé muset použít při dělání kanalu na 5q
Případně laminát 🙂
I nějaký vhodný průmyslový lepidlo by se asi našlo... ;O)
Jsou i lidi co to nýtujou 😀
njn, ale pokud nemáš COčko a nikde ho nemůžeš sehnat je to pak jinačí. A díky 15X15cm co potřebuji zavařit nebudu kupovat COčko. Auto je na kolébce a abych ho sundal zavezl 5km nechal zavařit a znovu to absolvoval je zbytečnost ne???
Přibytý dřevo bude stejně držet ale hůř se rozebírat, nevidím tu správnou souvislost s podlahou 😋 Že by se pak taky hůř rozebírala?
Přibít dřevo na stěnu, nebo ho přišroubovat ? Imho stejná otázka 🙂





Obojí bude držet, ale správně bych ho asi přišrouboval.
Asi je lepší vařit podlahu auta COčkem, ale co použít elektrody 1.5ky???Menší se nedělaj. To by taky splnilo účel ne?? Když to budu bodovat