Petřík: Tenhle stav mi připadá jako parafráze na ten starý vtip, jak se dva 80-letí důchodci chtějí rozvést "To víte, nejdřív byly děti malý, pak byly v pubertě, potom tu byly ty vnoučata... no a teď když děti umřely, tak to jde." 😀 No a teď když už původní pamětníci-pracovníci STK umřeli... 🙂))
Jo joo já mám zapsanej motor z kilča, ale budu taky překlepávat, protože hodlám (nechat) postavit motor 110LS do bloku 110L a číslo chci vrátit na š100 aby se v TP už nečarovalo 🙂
To ja mel ve 120L motor 130L ale přeraženej číselne na 105 (blbý co?)... V té řadě čisel bylo cislo 7 o poznani nize a trojka naklonena a na STK mi chlap rekl: "Kterej amater to razil?".. ALe v klidu, prosel jsem
jen kté STK moje eRko prošlo STK s motorm 130 a překlepaným číslem bez problemu a bez známých holt na některých stk už se v tom toliko nevyznají jako v dobách kdy na na našich silnicích nic jiného nejezdilo 🙂 nehledě na to že ikdyby ti na to přišli tak jak ti dokážou se si to udělal ty a není to tam třeba už 20 let aniž by si toho někdo všiml ?
Byl jsem na dopravce a tam mi potvrdili že pouze původní pokud není napsán jinej . Dokonce dnes se snáma už nepočítá ani v přestavbách od Škoda auto
RST : tak to asi nic....já jsem od Vsetína
Tom: od Brandýsa n/L, je to kousek od Prahy směr Mladá Boleslav.
To bylo pro RST...
Můžu se tě zeptat odkud si? Možná by jsme se na té GO domluvili🙂
Stando fakt?? No tak asi u nás na STK jsou. Mam to tak udělané a jezdím už dlouho tak a na emise řekl jen že tam mam 120cku karbec a vejfuk jinak si myslel že to je kilo a na STK koukl na číslo a nic na motor neřekl. Jinak to musí bejt taky dobře udělané aby to nebylo poznat od origa
J.T. preklepavat cislo motoru je dnes trestny cin. Je treba si uvedomit, ze na STK nejsou pitomci... Rozhodne to nema smysl delat u motoru, ktery ma plnoprutokovou filtraci oleje, protoze tam to je stejne videt hned!





😉
Vem a číslo na bloku vybrus a razníkama naklepej. Pak tam můžeš dát třeba 120cku a budeš mít origo číslo, to co je v TP.
Takže neukecám ani dočastné použití Š11OL...
Tak mi taky nedá, abych se nepřipojil. V eRku opravdu může být jen motor z eRka (nebo 110LS, prostě /4). Co je uvnitř, je otázka druhá. Jako nejvhodnější kompromis vidím 120LS v eRkovém bloku, neboli do eRka klika a písty ze 120LS. GO motoru přijde na oněch zmiňovaných cca 10tis, podle toho, co všechno se s tím provede (např. hlava na natural, vodítka ventilů, jiná vačka aspol..). Nabízím tímto i své služby a GO eRkového motoru můžu provést.
Už jsem taky viděl eRkovej motor, který má údajně "vnitřnosti" ze 130L, a má tedy 1289ccm obsah a prý dokonce i jezdil, ale nic víc netušim. Převrtání bloku až do téhle míry mi připomíná případ Fiatu 1000TC Abarth, který měl stěny válců tak tenký, že se musel nejdřív motor zahřát na 80°C, aby se s ním vůbec dalo něco dělat...


Každopádně mám pocit, že tu jde Tomovi především o peníze, jinak by se neptal na 100, 105 a 120 🙂


A protože nepochybně přijde další jeho otázka, zkusim odpovědět dopředu: Ano, 718.11K neboli motor z 110LS/R neboli motor s /4 za sériovým číslem se dá ještě sehnat a stojí ho za to zachraňovat. Je to pila 🙂 Díly pro generálku se stále dají sehnat, bude tě to s prací stát cca 10 000Kč, možná trochu víc, možná míň.
Akorát že postavit motor se už skoro rovná generálce. A když GO tak se s tím můžou svézt "drobné" úpravy...😀
Samozřejmě jsem tím myslel kromě GO původního eRkového motoru !
Jediná schůdná cesta je, že postavíš motor (např. 120tku) do eRkového bloku, napohled nepoznatelné, ale jde to.
ne, prostě jedinej motor, kterej tam můžeš dát je s 4 za lomítkem...nebo ten co je zapsanej v techničáku. Třeba tam máš zapsanej jinej typ...dříve to šlo normálně, M8rinek má myslím 100kovoje v techničáku oficiálně zapsanej a kamarád má zase 120ku.
Mě jde hlavně o to, že známý mi nabízí paradni eRko ale s nepojizdnym motorem...ptam se jen abych vedel kdyby bylo totreba ho menit....budu delat vse pro to abych ten eRkovy zachranil ale co kdyby...Na ten dokument sem se dival ale jsem z toho jelen...Tak moje posledni otazka 🙂 muzu legalne dat do eRka motor ze stovky ?
Tome, že Ty jsi ten dokument, na nějž jsem Tě odkázal, nečetl pozorně 😉 Jinak odpověď už tu máš a s Petkarem nelze než souhlasit. Oproti vyjmenovaným motorům je eRkovej pila.
Subjektivně můžu říct, že náhrada seriového motoru z erka jakýmkoliv jiným seriovým motorem 105/120 je krok zpět... Ve škodě 125L jsem jezdil motor 120 a pak nějakou dobu 110R a erkový motor byl o něčem jiném...





Podívej se taky na charakteristiky těch motorů... S motorem Š130 nemám zkušenosti, tam by mohlo dojít k nějému zisku, ale seriové motory 105/120 bych za erkový neměnil...
Podle nových pravidel není výměna motoru za jiný než 718.11K legální. Žádnej Favorit, žádná 130, 120, 105.





N I C
Zdarec, včera jsem se tady ptal jestli jde legálně dát do eRka motor z fáva...legálně nejde...Tak teď se ptám jestli tam můžu dát třeba motor ze Š120 nebo 105...Díky za odpovědi 🙂