Citíte se při vysokých rychl. bezpečně?

V pohodě, jen mě zajímalo jak vypadá 240 koňová tisícovka. Ale v zásadě bez toho zjištění vydržím 😉
Jako fotky mam, ale když bych je sem dal, hned by bylo jasný komu to auto patří, dost lidí podle mě to auto zná, alespoň ti, co se o takovýhle závody aspoň trošku zajímaj a právě uveřejňovat komu se tohle stalo alespoň prozatim radši nechci... Na tohle jsou tu jiný media, určitě mě chápeš...
Herdek, tak to asi nebude jako babi litr s upáleným ventilem, čili toho času tříválec, co? 🙂


Nebylo by foto toho auta?
Luky ty ale vůbec netušíš o jaké auto se jedná. Jen tak pro zajímavost to auto má výkon cca 240 koníků...😉
http://bleskove.centrum.cz/~~cook~lukyho.email/cerna-kronika/clanek.phtml?id=33905





BTW, "necelých 200 km/h" s litrem? Takhle se šíří fámy... 🙂
Petr: Děkuji 🙂





Láďa-Ladič: A sakra, tak to jsem ti asi neměl říkat co jsem četl o tom vytrženém laminátovém čele a povlávající kapotě, co 😕 No ale vždycky můžeš i na stávající kapotu aplikovat "retro" závodní rychlouzávěry 🙂 A jsou f chromu (nerezu?).





Od renomovaného výrobce Sabelt: http://www.vltava2000.cz/reviloshop/GoodsDetail.asp?strGoodsID=SAB-drzaky
No co se stalo s těma maticema nikdo nemůžeme vědět, pochody ocelích a únava materiálu je nepředvídatelná. Jinak sám se taky necítím bezpečně, jezdit rychle je o ničem a je to hazard, jak už bylo zmíňeno, člověk nestačí zareagovat v krizové situaci a je hotovo a jestli sedím v dvoutunovém BMW mě taky moc neuklidní, když to totiž napasuju do stromu nebo do betonového sloupu v rychlostech nad 100, tak je to jedno jestli sedím ve Škodovce nebo BMW, to se dá přežít jen zázrakem. Sám jsem motorkář a rozhlížím a přizastavuju i na křižovatce s vedlejší, obce projíždím kolem 60 a rychlost, nebo radši zrychlení si vychutnávám jen na rovných přehledných úsecích, zrovna teď o víkendu jedu po obchvatu Čáslavi, krásná široká silnice, nikde nikdo, tak jsem za to na chvilku malinko vzal, asi na 140, to je na mě až moc a najednou mě bere debílek s Fábií, netušil jsem, chtěl si zamachrovat, že předjede motorku, já se na něj ale vysral a nechal ho jet, takový zamindrákovaný paka pak způsobují na silnicích ty hrůzy.
Neumím si dost dobře představit sílu , co působila na matky kol . Ocel - ta nejhorší / železo je jen ve vysoké peci / má pevnost 50 kilo na milimetr čtvereční .... musel mít matky " vychrchlané " už dříve jinak se to nemohlo stát. Ale i to je dobré si zkontrolovat - zvláště Ti co používají podstatně delší páku na utažení matek kol .


Mirek K .
Jezdím dost pomalu, ale ani tak se necítím bezpečně !!!! Člověk musí mít prostě štěstí a snažit se max. předvídat, ale to je vlastně nemožné a tak : Hlavně to štěstí !!!!!
Jelikož natáčím vrchařská videa pro FTJ tak vím že minulý rok na ecce2006 popraskali šrouby Martinu Jermanovi na Alfe romeo-takže stát se to může kdykoli a komukoli.Další věcí je že každý divák je na takovýchto akcích na vlastní nebezpečí právě z důvodu že se může stát cokoli.Nicméně ztráta života je věcí nenahraditelnou a smutnou
Jak píše Daves, jakmile se přiblížíš ke komunikaci jsi účastníkem silničního provozu a hraješ s ostatními tu ruskou ruletu ať se Ti to líbí nebo ne. Já si dělal řidičák až ve třiceti a nebýt erka, dokázal bych otálet i déle. Ve skutečnosti jsem nikdy nechtěl přijmout tu zodpovědnost, nikdy jsem se do toho extra nehnal. Pravda je, že se tomu nedá utéci. Pamatuju si, jak jsem kdysi vnímal nespravedlnost života, když krásný holce na chíře postupně rovnali roztříštěné nohy poté, co ji na zastávce smetl opilý řidič.





Co s tim dělat? Nenaděláš nic. I když se všeho vyvaruješ a odstěhuješ na konec světa, kde auta znaj jen z vyprávění, píchne Tě moucha cece, zavalí Tě lavina, nebo se někde v těle probudí nějaká autodestrukce a stejně jde všechno do háje. Je zkrátka stojedna dalších způsobů jak zemřít.





Myslím že je dobré chodit po světě s očima otevřenýma, užívat si každý den, který nám byl dán, štěstí své nestavět nastavět na úkor druhých, nehrotit situace z bůhdarma do nebezpečna, ale taky neumírat za živa. Chovat v sobě zkrátka nějakou míru pokory a víry, že když budeme žít dobrý život, strážní andělé nám budou stále na blízku. Všichni kdo jezdíme jsme někdy jistě chybovali. Bylo by fajn, kdybychom se dokázali ze svých chyb učit.





A nakonec k té maximálce. Když jsem úúúplně poprvé sám vyjel s erkem z garáže, nedoklapnul jsem kapotu a ona se mi v kopci otevřela. Nevěřili by jste, jak velkou vzdálenost urazíte, než zabrzdíte a kde skončíte i když jste si mysleli, že jste jeli rovně. U žádného ze svých vozů jsem nikdy nezkoušel maximálku. To že GD někdy jel tachometrových 160 vím jen proto, že mi za to spílala po předjíždění na dálnici žena. Pořád mám fóbii, že když to moc rozjedu, tak to neudrží zámek kapoty, ta se mi obtiskne na sklo a já to někam narvu. Tak to je zas taková moje schýza 😉
Dejvid: Pocit bezpečnosti ve vysokých rychlostech je relativní. Záleží na spoustě věcí a vše již zde bylo řečeno. Bezpečně se nemusím cítit ani při nízké rychlosti, dokonce ani při chůzi. Kde mám záruku, že mě nežvejkne autobus, jehož řidič byl den před tím na plech a při ranní jízdě prostě klimbnul .... to je prostě jen o tom, co by kdyby. A mám kvůli tomu přestat vycházet z domu ?





A ta záležitost z Hořic ? Sice nevím nic konkrétního, kromě toho co jsi zde popsal a ani nevím o jaké auto jde a v jakém bylo stavu, ale napadá mi souvislost s tím, co jsem zde uvedl v souvislosti s výrobou matek na kola. Zdůraznil jsem, že ta matice musí být vyrobena z odpovídajícího materiálu. Třeba, opakuji třeba !! zrovna ten, komu kolo upadlo, měl matky taky vyrobené někým a ten někdo to vyrobil z "bláta" a ono to prostě nevydrželo.





Když jsem jel se svým eRkem tak jak jsem zde níže popsal, na bezpečnost jsem v tu chvíli ani moc nemyslel. Kdybych myslel, tak bych nikdy tak nejel. Nebi jinak, kdybych myslel na bezpečnost, nejezdil bych vůbec. Sice jsem si auto stavěl sám a vím, co kde je, ale když vezmu z těch tisíce věcí, co se mohly po... třeba jen ložisko v předním kole ... nemyslím, že by bylo stavěné na takovej kalup. A těch tisíc věci se nemusí po... jen ve vysokých rychlostech, klidně i při šedesátce ...





A Falcon napsal ... "Ne, necítím, a všechno je přesně tak, jak má být. Kdybych se chtěl cítit bezpečně při jízdě rychlostí 120km/h, koupil bych si jetou Feldu 🙂" ....





Falcone, Tvoje výroky si snad začnu zapisovat. Vždy to trefíš doprostřed 🙂)
Pocit bezpečnosti není jenom o rychlosti, ale i o autě ve kterém jedeš.:


To je pravda:v Maluchovi jsem se necítil v bezpečí již v rychlostech nad


70, v Trabantu/Rallye mi rychlosti kolem 130 připadaly jako z jiného světa.


Ve velkém těžkém autě, které jede i 200, je 150-160 pocit, že sedíš v obýváku ve fotelu.
A já v tom vozím děťáci :-W Hrůza.
Pocit bezpečnosti není jenom o rychlosti, ale i o autě ve kterém jedeš. S baworem byla standartní cestovní rychlost kolem 2set a nijak dramatický mě to nepřišlo (ani jako spolujezdci). 80 v chrůně alias hemele ( moje "zánovní" škoda 130 stavu na N.D.) je adrenalín jako blázen.





Bezpečně v eRku se necítím právě od té doby, co jsem eRko rozebral a zase složil. Když vím jak je to dělaný a co mě dělí od toho abych se rozmáznul o to před sebou tak ten strach opravdu někdy mám.


Maximálních rychlostí jsem si taky užil dost a jsem moc rád, že se nikomu nic nestalo. Ono sledovat silnici dírou v podlaze jak ubíhá rychlostí 150km za h není nic extra příjemného ( hlavně když se nad tím zamyslím zpětně ).





Jinak praský šroub (šrouby) na kolech - k tomu může dojít i u nového auta, stačí trochu kazu v materiálu a jeden standartní český přejezd a je vymalováno. Při pohledu nak někdo jezdí na sežranejch elektronech .... já bych si to na auto nedal.
Ne, necítím, a všechno je přesně tak, jak má být. Kdybych se chtěl cítit bezpečně při jízdě rychlostí 120km/h, koupil bych si jetou Feldu 🙂
Vůbec nechci svým slovním průjmem toto téma zlehčovat, ale prakticky každý účastník silničního provozu je ohrožen. Je jedno, jestli jede 200, nebo 100. Dokonce je jedno, jestli jede, nebo jde. Tento víkend jsem viděl asi tři bouračky. Z toho jedna byla zaviněna bočním nárazem favoritu (toho času bez čumáku) z vedlejší silnice do zrovna projízdějícího vozu (toho času 15 metrů od silnice v poli).


Osobně jezdím rychle a svižně a snažím se tak minimalizovat pobyt na komunikacích a zkrátit dobu možné kolize 🙂. Havárie může být zapříčiněna selháním techniky, což je nečekané a tím dost nebezpečné. Například o víkendu mi ruply na Vojtěchovi brzdy a jediné, že nikdo v ty chvili nebyl ve vyklízecím prostoru, jinak by se stal obětí a to i kdyby měl nové gumy, jel 50, svítil, byl připoután a věnoval se plně řízení. Ale většina havárií je zaviněna bezohledností a přeceněním schopností řidiče a vozu. A to pak odnesou ostatní, je jedno jak bezpečně oni sami jedou. To je vidět na dálnici, když zaprší.
Myslim, že ten jezdec si to auto celý stavěl, takže ví co tam má a zná ho naprosto dokonale. Prostě přestože si člověk myslí, že je všechno ok, může se vyskytnou něco, co by v žádnym případě nečekal...





Luky přesně proto jsem to sem dával. jako takový varování...
Je mi líto zmařeného života...





Biohužel ovšem je to dost složitější. Díly do závodních aut jsou stavěné s nějakou životností, pak se prostě mění. Z čehož plyne, že pokud někdo koupí závodní auto, zcela jistě většina dílů už má po životnosti a pak se může stát přesně to, co se stalo🙁 Aby závodník měl alespoň jakou takou jistotu, že případná nehoda bude jeho vinou, musel by všechno rozebrat a postavit to auto znovu z nových dílů, což ovšem dost dobře nejde...





Stejný případ se stal před cca rokem, kdy při závodě veteránů došlo k zablokování řízení a automobil přimačkl těhotnou k plotu, bohužel přišla o dítě...





Je to hrozné, ale stává se to...





BTW: Nikdo by se neměl při vysokých rychlostech cítit bezpečně, protože v tom kvapíku, kterým jedete je takových nepředstavitelných možností, co se může stát...🙁 Stačí jenom jednoduché počty, při rychlosti 120 km/h za 1 sekundu ujedete 33 metrů... sekunda je zhruba tak reakční čas a nástup jakékoliv reakce na vzniklou sitauci... 33 mterů je sakra dlouhá dráha...
Takovej je holt život, nikdy nevíš co se může stát. Jinak já jsem se s hundrtkou cítil docela bezpečně i při vyšších rychlostech, protože jsem jí předtím celou rozebral a složil. Ale jet palbu s neznámým, starým autem je (sebe)vražda. Podle mě.
U starých aut je bohužel problém s tím že spousta dílů je za hranicí životnosti (což samozřejmě nemusel být tento případ),a i když si to nepřipouštíme, asi by nebylo od věci na to, v okamžiku kdy chceme položit plyn na podlahu, pomyslet
To je smutné, bohužel i tohle patří k riziku automobilového / motocyklového sportu. Neni to první a jistě ne ani poslední případ, kdy se něco podobného semele.
Já už ne🙁 Včera jsem byl na závodech v Hořicích. Byly tam k vidění nádherný auta, několik 130RS, 1x 200RS, nějaký tisícovky, brouk, Minicooper, BMW a další...Fakt nádherná podívaná. Nejprve je nechtěli pustit naplno a tak před nimi jezdil Safety Car (Octavia 2,0FSI), SC jel docela kládu, ale auta za ním se nudila. Pořadatelé se asi báli o bezpečnost. Ke konci programu jeli znova auta a už je nechali, ať jedou kotel. Jenže ve druhym kole se stalo fakt blbý neštěstí. Všimli jsme si, že jedno auto (škodovka) předešlý kolo najednou nejelo.Ihned červený vlajky, konec závodu, auta nasměrovali do depa. Byl to člověk se kterym jsme se před závodem ještě bavili. Najednou když vyvěsili červený vlajky, nikdo nevěděl co se s ním stalo. Začaly se roznášet fámy, že vletěl do zdi a kdo ví co ještě. Skutečnost byla ale jiná. Při rychlosti necelých 200km/h se najednou urvaly všechny 4 matky na předním kole. Normálně závit z těch matek zůstal mezi závity na šteftech a kolo prostě ulítlo. Jezdec to ustál vcelu dobře, nic se mu nestalo a auto je taky celý, ovšem to kolo v téhle rychlosti vletělo bohužel do diváků a několik lidí zranilo.Nakonec prý to kolo skončilo na nějakym 2 patrovym baráku... Co je ale horší, jednoho z diváků kolo zranilo natolik, že později (asi v nemocnici) zraněním podlehl...🙁 Je to smutné a bohužel z toho jak pro pořadatele tak asi i pro jezdce může být opravdu velký problém... Auto prý má teď policie na prozkoumání... Chtěl jsem taky stavět závoďáka, 120S, ale po tomhle co se stalo už se mi do toho moc nechce😕 Stejně tak, když si uvědomím jak jezdím s kupátkem a ani netuším co všechno se může stát, je mi z toho tak nějak divně... Chtěl jsem na to upozornit, protože každou chvíli někde čtu, kdo kolik ve své škodovce jel, a že to jsou občas velmi zajímavé cifry... Tak přeju, ať se vám něco takového nestane a jezděte rozumně! Dejvid