tak karbec edsr na 1203 ma difuzory 22/23 mm takze nic moc pro LPG 🙁
Jikov 32 BS sa do 1203jky montoval do roku 1974. Potom sa tam začal dávať DDSR.
hups... 2. "1990" 🙂
Mam tu 3 katalogy 1203:


1. Š 1203 "1974" (AZNP Vrchlabí) - Jikov 32DDSR "3194"


2. Š 1203 "1190" (TAZ) - Jikov 32EDSR 443 751 290 900 (do 83)


- Jikov 32SEDR 443 751 293 500 (83-12.86)


- Jikov 32SEDR 443 751 323 400 (01.87- 12.88)


- Jikov 32SEDR 443 751 325 500 (od 01.89)


3. TAZ 1500 "1995" - Jikov 32SEDR 443 751 325 500





Ani v jednom neni 32BS, ten byl možná ještě ve starších.....
Nebo taky: SEDR označení 443751 2935 00
Novější EDSR. Dával jsem to na fotomail.
Starý typ 1203 měl jednokomorák BS.
Ano. u sedru jsou difozory napevno. Vyměnit jdou pouze u DDSR.


Kachnis: Omlouvám se, nenapadlo mě že myslíš ty dvoukomoráky. Jinak se do š1203 dávyl i karburátor Jikov 32 DDSR, který se od erkového lišil velikostí prvního stupně(měl 21mm místo 22 pokud se nepletu). Mohl bych ti zjistit i to otryskování SEDRU ze š1203, ale až během příštího týdne.
Jj, o odstranění rozprašovače jsem slyšel. Já mám karburátor 136 a akorát jsem musel na rozdělovači odpojit podtlak. A lítá to jak fík - viz jiná diskuze - kopec nekopec 130 a rovinka 160 dle GPS.





Jinak pokud jde jen o difuzory, nešly by jen zapilovat ? Jinak u sedrů jsou nevýměnné, že ?
Pro provoz na LPG jsou vhodné větší průměry difuzorů, protože jde o směs plynů, která snáz vytváří homogenní směs se vzduchem = nepotřebuje tak velké proudění difuzorem jako benzín. Někdy se z 2. komory odstraňuje i rozprašovač.
Jaký je vztah mezi karbecem z tatry a LPG ?
aha, ono to melo jen 1 difuzor? myslel sem, ze to byly klasicky SEDRy a EDSRy..uvazuju o tom, protoze karbec z tatry nesezenu a chci montovat LPG....ale dekuju..
Difuzor má 24mm, hlavní tryska 122-125, hlavní vzdušník 200, tryska volnoběhu 50, vzdušník volnoběhu 130, tryska sytiče 95-110, vzdušník sytiče 4,5, tryska obohacovače 42, jehlový ventil 2mm, obtok pumpičky 80.


Psal jsem to z hlavy, tak je možný že jsem se seknul možná u toho sytiče, ale lišilo se to i v průběhu výroby u různých typů BSka. Přesné hodnoty bych ti mohl zjistit příští týden u známého co dělá motory. Má kompletní katalog otryskování Jikovu.
prosim prosim, nemate nekdo udaje o karburatorech JIKOV 32 na S1203 ?? opravdu jsem hledal,ale nenasel..potreboval bych vedet jak ma velky difuzory a otryskovani..predem dekuji 🙂